Зростання попиту на зарядні станції та пересувні кондиціонери – аналітика Comfy

Зростання попиту на зарядні станції та пересувні кондиціонери – аналітика Comfy

09.07.2024 03:40
  261
rau

В компанії розповіли про тренди на ринку техніки та електроніки в травні-липні 2024 року. За підсумками двох місяців з початку тривалих відключень електрики українці почали активно скуповувати зарядні станції, генератори та павербанки. А стаціонарні кондиціонери поступились у продажах пересувним кондиціонерам та вентиляторам.

Як повідомили RAU в прес-службі Comfy, в окремих категоріях попит зріс на 300-400% в порівнянні з березнем-квітнем 2024 року. Зокрема, динаміка в категоріях склала:

  • зарядні станції (+400%);
  • джерела БЖ (+320%);
  • генератори (+300%);
  • павербанки (+150%).

У ритейлера зазначають, що усі запаси товарів, які залишились з минулої осені, мережа продала на початку травня за два тижні. Тому сьогодні в Україні знову відчувається суттєвий дефіцит товарів в цих категоріях та відповідно зростають ціни.

“Comfy одразу відреагувала на попит і працює над збільшенням поставок. Щойно з’являються товари у постачальників – ми їх викуповуємо. Також робимо передзамовлення у зовнішніх постачальників, щоб закронтактувати якомога більше зарядних станцій та павербанків. Бо, як бачимо, прогнози енергетиків невтішні, і підвищений попит на цю категорію товарів буде зберігатися до кінця року. Середня вартість товарів в категорії зросла на 30%. Але тільки за рахунок зростання витрат на логістику та коливаннями курсу валют. Зрозуміло, що на “сірому” ринку вартість суттєво більша”, – повідомили в компанії.

Ще один тренд у продажах техніки – зростання попиту на вентилятори і мобільні кондиціонери. Зумовлений він не тільки економією електроенергії, а відсутністю достатньої кількості фахівців-монтажників для монтажу стаціонарної техніки.

У 2024 році вентилятори купують більше, ніж у попередні роки та до повномасштабного вторгнення. В категорії «кондиціонери» з початку повномасштабної війни попит впав приблизно на 70%. За останні два тижні, через спеку, попит на кондиціонери зріс, але він досі далекий від довоєнного. Перш за все, через внутрішню міграцію, відтермінування дорогих покупок і необхідність економити споживання електроенергії.

Щодо зимового обладнання та обігрівачів, у Comfy радять уже починати підготовку та придбати всі необхідні девайси заздалегідь. Це збереже гроші, час та допоможе комфортніше пройти осінньо-зимовий період.

Нагадаємо, компанія Comfy — один з лідерів ринку з продажу побутової техніки й електроніки. Офлайн-мережа магазинів Comfy налічує 103 магазини.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  49
Усі новини ринку