Топ-3 найкращих роботодавців для ветеранів у рітейлі за версією Forbes Ukraine

Топ-3 найкращих роботодавців для ветеранів у рітейлі за версією Forbes Ukraine

06.09.2023 08:30
  1698
Дарія Осіїк

Forbes Ukraine вперше презентував топ-25 найкращих роботодавців для ветеранів, до якого увійшли три компанії зі сфери рітейлу.

Видання Forbes Ukraine у своєму новому номері презентувало список 25 компаній, які є найкращими роботодавцями для ветеранів бойових дій. Мета проекту – показати підприємства країни, які вже успішно співпрацюють з ветеранами та продемонструвати іншим бізнесам важливість цього питання, адже зовсім скоро з ветеранами в Україні працюватиме кожен.

Перші демобілізовані вже повертаються до роботи. Їх відсоток від кількості співробітників ще незначний: у 50 компаніях, які опитав Forbes, ветеранами є 0,4%. У відсотках – небагато, у людських життях – тисячі.

Проблеми із працевлаштуванням демобілізованих уже є. 58% ветеранів, що брали участь в опитуванні Українського ветеранського фонду, Work.ua та Lobby X, стикались із перешкодами під час пошуку роботи. На першому місці – проблеми із здоровʼям (28,3%). Далі – психоемоційний стан (25,8%) і втрата навичок (17,5%).

Щоб прискорити процес підготовки роботодавців до найму ветеранів, потрібно показати приклад. Тож, Forbes Ukraine у партнерстві з консалтинговою компанією Korn Ferry Ukraine вперше склав список найкращих роботодавців для ветеранів. Цей список не вичерпний, проте 25 компаній, що увійшли до нього, розбудовують найповніші та ґрунтовні системи адаптації для демобілізованих колег.

Портал RAU проаналізував список Forbes Ukraine, і вибрав з рейтингу три компанії, які пов’язані зі сферами роздрібної торгівлі, громадського харчування або суміжними галузями. Номінанти списку розміщені в алфавітному порядку.

Аврора

  • Керівник HR: Ольга Правда
  • Кількість працівників: 8816
  • Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ: 2

Керівник проектного офісу роздробу Віталій Демочко був першим співробітником, який повернувся з фронту. Коли Демочко вийшов на роботу, отримав завдання сформувати новий відділ. Ветеран помітив: після служби він став більш швидким та рішучим. Потім він допомагав у розробці програми повернення ветеранів і став ментором для демобілізованих.

Демочко не фокусує увагу компанії на своєму воєнному досвіді. «Що менше програма реінтеграції акцентує на ветеранському статусі, то швидше відбувається адаптація», – помітила керівниця відділу КСВ компанії Альона Жигура. Занурення у роботу та концентрація на нових завданнях допомагають відновити почуття значущості та інтегруватись у суспільство.

Втім, в Аврора готові до специфічних запитів ветеранів. Розробили гібридний графік роботи, є опція менторства та адаптації робочого місця. Компанія допомагає прокачати навички, що зʼявились у колеги за час служби, «перекласти» воєнний досвід на цивільну роботу та спланувати карʼєру.

Metro Cash & Carry Ukraine

  • Керівник HR: Анна Толмачова
  • Кількість працівників: 3200
  • Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ: 26

У серпні та вересні 2023-го у Metro відбудеться серія семінарів на тему військових професій, відмінностей завдань у них, досвіду ветеранів та їхніх родин. Водночас навчання проходитимуть HR та менеджмент – їм пояснюватимуть, як «перекладати» воєнні навички демобілізованих на скіли, необхідні для роботи в компанії. “Це одна із тем, що виявилася контрінтуїтивною”, – каже керівниця HR Анна Толмачова.

Команді детально пояснюватимуть, як виглядає структура української армії, особливості військових спеціалізацій, мову та термінологію. Це потрібно для кращого розуміння ветеранів та ветеранок, говорить Толмачова. Цей елемент вона позичила в американській програмі реінтеграції.

Вирішальний  елемент  успішної  ветеранської  програми, за Metro, – вона не має існувати без фундаменту відповідних корпоративних цінностей. «Починати треба не з програми, а з безбарʼєрності і неупередженості як культури», – каже Толмачова.

МХП

  • Керівник HR: Андрій Булах
  • Кількість працівників: 25 000
  • Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ: 167

Микола Гереженко працював підсобним робітником на підприємстві МХП з 2005 року. Після 24 лютого 2022-го він пішов на фронт, дістав у бою поранення, через яке впав у кому. Лікарям вдалося повернути Гереженка до життя. Але ветеран більше не міг виконувати важку фізичну роботу. Для нього створили нове робоче місце – завідувача господарства. Зараз він готується до фізичної реабілітації, яку оплатить компанія.

Для кожного ветерана МХП складають власний план з адаптації, що триває від 6 до 18 місяців. Протягом цього часу демобілізований співробітник отримує юридичну підтримку, фізичну та психологічну реабілітацію, допомогу із професійної адаптації та розвитку соціальних звʼязків.

На кожному з етапів – кастомні рішення. Якщо ветеран не захоче одразу проходити процедури повернення, йому дадуть відпочити. Необхідна медична допомога – знайдуть санаторій чи лікарню. Є потреба у новій посаді – створять спеціальне робоче місце та навчальну програму.

Як формувався список: Forbes розіслав анкети із 10 питаннями про програму адаптації ветеранів до 116 найбільших українських компаній та банків із понад 1000 співробітників. Участь погодилися взяти більше половини – решта відмовились, посилаючись на недостатню підготовку програми адаптації, або не відповіли на запит.

Найвідповідніші анкети Forbes Ukraine розіслав журі, що оцінювало компанії за п’ятибальною шкалою, враховуючи кількість ветеранів, які вже повернулися до роботи.

Журі списку:

  • Олена Бондар, Wellbeing Company
  • Ірина Галузінська, Veteran Hub
  • Марія Квітка, Korn Ferry Ukraine
  • Тарас Ковалик, фонд «Повернись живим»
  • Анна Кузєнкова, Odgers Berndtson Ukraine
  • Сергій Позняк,  FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів
  • Ольга Руднєва, CEO Superhumans Centre

Джерело – Forbes Ukraine


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку