Головна > Новини > Новини партнерів > Поштомат: 5 причин скористатися ним замість відділення
Поштомат: 5 причин скористатися ним замість відділення

Поштомат: 5 причин скористатися ним замість відділення

Поштомати – сучасна альтернатива поштовим відділенням, яка вигідна для відправників, і зручна для одержувачів. В Європі поштомати користуються чималою популярністю. В Україні це явище ще не так поширене.

Вважається, що так склалося через страх людей до чогось нового, і не дуже якісне їх інформування. Фахівці компанії MEEST описали головні переваги поштоматів: кому і в яких ситуаціях вони підходять, і який поштомат вибрати, адже в Україні подібний вид доставки пропонує кілька логістичних компаній.

Топ-5 причин скористатися поштоматом

  1. Відсутність черги. Черга – завжди неприємно і складно, особливо після важкого трудового дня, або якщо кудись поспішаєш. З поштоматами цієї проблеми не виникає. Навіть якщо на момент прибуття в поштомат біля нього і буде кілька людей, то вони все до різних камер зберігання. Забрати посилку можна відразу, витративши на це максимум кілька хвилин. У сучасному світі дуже цінно мати можливість щось чітко спланувати і точно знати, скільки часу піде на те чи інше завдання. Поштомат дає таку можливість.
  2. Безконтактність. Цей пункт особливо актуальний в світлі останніх подій, коли світ максимально намагається мінімізувати контакти людей з іншими людьми. Більш безпечної передачі посилок або документів, ніж через поштомат годі й уявити. Мінімум, а точніше – повна відсутність контактів, і максимум безпеки.
  3. Зручність. Поштомат не вимагає від одержувача особистих документів, знадобиться тільки код, або ідентифікація по банківській карті. Зручність полягає ще і в тому, що посилку за людину завжди може забрати хтось із знайомих. Також найбільше зручність полягає в тому, що багато поштоматів працюють 24/7. Це дуже зручно для зайнятих людей, які банально не встигають після роботи забігти в поштове відділення, або ж вчасно зустріти кур’єра.
  4. Економія. Доставка в поштомат, як правило, обійдеться дешевше доставки в поштове відділення. Однак, тут слід ознайомитися з ціновою політикою логістичних компаній. Значна економія виходить при користуванні послугами компанії Meest, у яких, до того ж, найбільша мережа покриття. Доставка по Україні в поштомат в них лише 29 грн. Це дійсно дешево.
  5. Надійність і оперативність. Звичайно, коли у кур’єра або у відділенні посилка теж у безпеці, але варто відзначити, що поштомати максимально захищені. З приводу оперативності, то досить часто в поштомат посилка прибуває значно швидше, ніж в відділення.

Кому вигідно користуватися поштоматом?

Поштомати – ідеальний варіант для любителів онлайн-шопінгу. Все, що вагою до 30 кг, можна замовити з доставкою в поштомат. Обмеження по габаритах, мабуть, єдиний недолік, однак, як показує статистика, більшість покупок, які здійснюють користувачі в онлайн-режимі, мають невеликі розміри.

І не тільки покупками єдиними. Відправляти посилки через поштомат так само легко і зручно. Для цього треба лише завантажити додаток логістичної компанії, і в особистому кабінеті створити відправлення. Введіть основні параметри посилки, вкажіть адресу поштомата через який будете робити відправку, вкажіть дані одержувача й адресу його поштомата. Упакуйте посилку, прийдіть до терміналу самообслуговування, через додаток відскануйте QR-код на поштоматі, і введіть пароль, що негайно прийде в смс-повідомленні. Залиште посилку в камері, підтвердіть в додатку відправку і зі спокійною душею вважайте цю місію виконаною.

Чий поштомат обрати?

Питання начебто і складне, але якщо почати аналізувати поштомати, які зараз доступні українцям, то ситуація стає досить ясною.

Фахівці компанії MEEST проаналізували найпопулярніших перевізників, і вказали на переваги і недоліки кожного з них.

  • Компанія Meest. Більшість користувачів, які вже спробували переваги поштоматів відзначають саме цю логістичну компанію. По-перше, в Meest https://ua.meest.com/poshtomat, найбільша мережа поштоматів, які знаходиться на заправках, в приміщеннях ПриватБанку, тобто таким чином, щоб бути в доступі до максимально великій кількості потенційних клієнтів. По-друге, Meest пропонує найдешевші послуги на такий вид доставки. Ну і по-третє, хороша репутація, адже компанія давно на ринку, їм довіряють.
  • Компанія Нова пошта. Теж непоганий варіант, однак багато в чому програє вищезгаданій. По-перше, вартість доставки така ж, як в відділення. По-друге, набагато менша кількість поштоматів, та й не у всіх регіонах. Не кожен, навіть при бажанні, може вибрати поштомати цього перевізника, так як їх банально може не бути не те що поруч з будинком, а й ву місті. Ну і по-третє, багато їх терміналів самообслуговування знаходяться безпосередньо у відділенні, що нівелює всі перераховані вище переваги поштоматів, як таких.
  • Поштомати від Rozetka. Ну тут багато говорити не потрібно. Поки ці поштомати доступні тільки киянам, адже розміщені виключно в столиці біля станцій метро. І кількість їх ще занадто обмежена. Можливо, з часом географія розшириться, але зараз це варіант далеко не для всіх.

В принципі, на цьому вибір і закінчується. Були спроби запустити мережу поштоматів і в інших логістичних компаніях, проте проект закривався, нормально і не почавши свою роботу.

Хочеться вірити, що Україна візьме приклад з європейських країн, де поштомати мають шалену популярність. Адже це дійсно зручно, за цим майбутнє.

Читайте також –

Ростислав Кісіль, засновник глобальної групи компаній Meest: Втілимо світовий досвід в українських реаліях

Про автора