ОККО в червні втратила дві нафтобази вартістю $8,5 млн через атаки РФ

ОККО в червні втратила дві нафтобази вартістю $8,5 млн через атаки РФ

17.06.2024 01:45
  711
rau

У червні внаслідок ворожих атак група компаній ОККО втратила дві нафтобази, попередня сума збитків оцінюється у $8,5 млн. Після цієї дронової атаки з метою подальшої безпеки компанія вирішила перейти на роботу «з коліс», тобто без накопичення пального на нафтобазі.

Протягом червня російські безпілотники атакували дві нафтобази ОККО, потерпілих немає, але зруйновано резервуари з пальним, інфраструктуру об’єктів і адміністративні приміщення.

За словами віце-президента ОККО Юрія Кучабського, з метою подальшої безпеки компанія вирішила перейти на роботу «з коліс», тобто без накопичення пального на нафтобазі. «Власний автопарк дозволяє нам це робити так, щоб клієнт не відчув перебоїв з поставками», – заявив він.

Також ОККО розглядає варіанти оренди терміналів у сусідніх з Україною державах. 

Протягом 2022-24 років була знищена або зазнала значних пошкоджень низка нафтобаз та автозаправних комплексів компанії. Загалом сума збитків по групі компаній ОККО станом на сьогодні становить $70 млн.

У березні 2023 року СЕО компанії Василь Даниляк розповів у інтервʼю Forbes, що у 2022-му російські військові знищили 13 500 т нафтопродуктів на нафтобазах ОККО, а також пошкодили чи окупували 46 АЗК. Тоді загальні втрати компанія попередньо оцінила у $75 млн. 

7 червня 2024-го росіяни завдали удару по двох нафтобазах в Україні, повідомляв директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, не вказуючи про які саме нафтобази йдеться. Тоді він наголосив, що атаки не вплинуть на наявність пального в Україні. Із початку року відомо про десять атакованих нафтосховищ.

Український паливний ринок – це понад 10 млн т пального на загальну суму понад 500 млрд грн за даними консалтингової групи А-95. Третину роздрібного ринку займають дві компанії, які у 2023 році закріпили лідируючі позиції: ОККО Віталія Антонова і WOG Сергія Лагура та Світлани Івахів. У порівнянні з довоєнним 2021 роком ОККО наростила частку на ринку на п’ять відсоткових пунктів, до 18,7%, WOG – на 3,5 в.п., до 13,6%. 

Джерело – Forbes


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку