
Comfy приєднався до мапи безбар’єрності ЛУН


З 1 листопада кияни можуть принести медикаменти, термін яких вийшов, в один із тридцяти пунктів мережі АДД. Там необхідно знайти спеціальну урну з відповідними позначками, якою можна скористатись, щоб залишити невикористані ліки.
Ініціатива відповідає Глобальним цілям ООН до 2030 року, серед яких – міцне здоров’я та збереження екосистеми.
На утилізацію приймають медикаменти у блістерах та пакетиках, тюбиках, ампулах та флаконах. Не можна здати термометри, шприці, голки, медичні маски та рукавички.
Генеральний директор мережі Аптека Доброго Дня Оксана Кириченко зазначила, що правильна утилізація ліків має значний вплив на навколишнє середовище та здоров’я людей.
«Ми піклуємось про свого клієнта. За даними Європейської федерації фармацевтичної промисловості, 3-8% усіх медикаментів з домашньої аптечки не використовують. Аптека Доброго Дня прагне, щоб українці раціонально ставились до покупки ліків, використовували їх лише за призначенням та правильно утилізували, адже від цього залежить якість природних ресурсів у майбутньому і наше здоров’я», – розповіла вона.
Навіщо здавати ліки на утилізацію?
Потрапляючи на смітник чи в каналізацію, залишки ліків проникають до ґрунтів, підземних, стічних вод та водойм. Мікродози залишків потрапляють в організм та можуть спричинити алергічні реакції або навіть отруєння. Якщо людина таким чином, непомітно для себе, вживатиме антибіотик, це здатне викликати резистентність.
Як їх будуть утилізувати?
Процедура високотемпературної утилізації передбачає спалення самих відходів і нагрівання газу від спалення, щоб залишки ліків не потрапляли в атмосферу.
Зазначимо, що протерміновані ліки прийматимуть до 1 лютого 2024 року.
Адреси всіх пунктів доступні за посиланням: https://www.add.ua/utilizasiya-spisok.
Нагадаємо, що домашні аптечки слід перевіряти кожні півроку. Ліки утилізуй – планету рятуй!
Відео проекту: