Екологічні інновації в Respublika Park у Києві: роль ТРЦ у збереженні природи

Екологічні інновації в Respublika Park у Києві: роль ТРЦ у збереженні природи

18.09.2023 11:11
  1376
rau

У сучасному світі, коли питання екології та збереження природних ресурсів стають все більш актуальними, важливо підтримувати екологічно чисте споживання як особисто кожному громадянину, так і бізнесу.

ТРЦ Respublika Park — це приклад інноваційного підходу до екологічності, де майже кожен напрямок роботи спрямований на збереження навколишнього середовища. Від енергоощадних технологій, сортування відходів до відмови від фосфатів та фосфонатів — розповідаємо, як ТРЦ стає ще більш «екофрендлі».

Зелена інфраструктура та енергоощадні технології у ТРЦ

Здалеку ТРЦ Respublika Park справді нагадує парк – він оточений різноманітними рослинами з усіх сторін. Тут росте 596 дерев різних сортів, а газони, багаторічники та понад 15 000 кущів додають особливого кольору та атмосфери цьому місцю.

“Вирощування рослин в ТРЦ Respublika Park має не лише декоративну функцію, але і сприяє збереженню екологічно чистого середовища, очищаючи повітря та створюючи комфорт для відвідувачів”, – зазначає технічний директор ТРЦ Respublika Park Максим Романенко.

Внутрішній оазис ТРЦ Respublika Park – це втілення екологічної відповідальності та дбайливого ставлення до природи. Він створений на основі концепції біофільного дизайну, яка передбачає активне використання живих рослин та природного освітлення, створюючи природній затишок всередині ТРЦ.

Кількість живих рослин та дерев у Respublika Park справді вражає, такого ви не побачите в жодному іншому ТРЦ. Це не просто декорації, а й прояв піклування про довкілля. Окрім візуальних переваг, такий підхід до озеленення має і практичні переваги для нашої екосистеми. Рослини сприяють покращенню якості повітря, зменшуючи рівень забруднення і підвищуючи кисневий баланс в приміщенні. Вони абсорбують шкідливі речовини та пил. Крім того, рослини сприяють підтриманню вологості та створюють комфортний мікроклімат для відвідувачів”, – додає Максим Романенко.

За його словами, крім озеленення, у ТРЦ приділяють велику увагу сучасним технологіям для утилізації відходів: завдяки співпраці з підприємством Обухівміськвторресурси, у ТРЦ функціонує комплекс для сортування і утилізації сміття. Воно завантажується в спеціалізоване обладнання, включаючи прескомпактори для макулатури, біокомпактор для органічних відходів та контейнери для скла, пет-пляшок, дерев’яних відходів та ящиків.

“Після перевезення на підприємство ПП “Обухівміськвторресурси”, вміст заповнених контейнерів із ТРЦ Respublika Park проходить ретельне сортування на виробничому рівні. У нас працюють три сортувальні лінії та спеціальне обладнання, яке допомагає автоматизувати підготовчі процеси до переробки. Це дозволяє зменшити негативний вплив сміття на навколишнє середовище, грунт, підземні та поверхневі води”, – пояснюють фахівці підприємства “Обухівміськвторресурси”.

Після фінального сортування деревні відходи переробляють на паливні брикети, а інші види вторинної сировини, такі як макулатура, поліетилен, пет-пляшки та скло, також відправляють на подальшу переробку.

Окрім відповідального поводження з відходами, у ТРЦ дбають про енергоощадність. Як розповідає Максим Романенко, у період блекаутів у ТРЦ на 125 000 кв.м. паркінгу замінили звичайні лампочки на енергоефективні, що призвело до економії електропостачання в 4-5 разів.

ТРЦ Respublika Park взяв курс на відмову від фосфатів і фосфонатів

Фосфати – це неорганічні сполуки, що включають фосфорну кислоту та метали, і зазвичай становлять від 15% до 40% складу пральних порошків. Фосфонати – це органічні солі, складні ефіри фосфонових кислот. При певних умовах фосфонати перетворюються на ті ж фосфати, перевагою є лише те, що їх кількість у порошках менше 5%.

Коли в водойму потрапляє значна кількість фосфатів, особливо при підвищених температурах, це сприяє швидкому розмноженню ціанобактерій. Вони споживають майже весь кисень і виділяють токсичні речовини, що руйнують якість води. Деякі з ціанобактерій з’являються на її поверхні, створюючи щільну плівку, схожу на килим. З часом ця маса починає гнити, призводячи до серйозних наслідків для водойми і навколишнього середовища. Тож у ТРЦ закликають орендарів використовувати безфосфатні та безфосфонатні мийні та пральні засоби у своїй роботі, щоб через каналізацію ці сполуки не потрапили у воду.

Як зазначає Максим Романенко, така ініціатива виникла з реальної необхідності, оскільки сучасні умови споживання передбачають чимало різних процедур, для яких використовуються мийні засоби. Більшість із цих засобів, включаючи класичні порошки для прання та посудомийних машин, містять значну кількість фосфатів та фосфонатів.

“Враховуючи той факт, що вода є основою нашої планети та становить значну частину її поверхні, нам важливо приєднатися до міжнародного тренду зменшення концентрації фосфатів та фосфонатів. Ця ініціатива активно розвивається та підтримується в Європі, і ми не можемо залишитися осторонь. Зазначу, що цей крок відповідає побажанням наших акціонерів, серед яких є представники з Європи, зокрема інвестор Respublika Park – австрійська компанія Trafin, яка турбується про екологію та збереження природних ресурсів”, — зауважує Юлія Щаслива, генеральний директор ТРЦ Respublika Park.

За її словами, ТРЦ Respublika Park з початку свого заснування позиціював себе як екологічно відповідальний бізнес. І ця ініціатива є ще одним внеском у збереження навколишнього середовища та забезпечення безпечного простору для всіх.

“Ми віримо, що такий крок може позитивно вплинути на довкілля та майбутнє нашої планети. На державному рівні ми вважаємо за необхідне введення обмежень щодо використання фосфатів у мийних засобах, аналогічно до практики багатьох країн Європейського Союзу. Поки що законодавство України щодо цього питання є нестабільним, і ми сподіваємося на покращення цієї ситуації в майбутньому завдяки усвідомленню проблеми особисто кожним громадянином”, — резюмує Юлія Щаслива.

Хто вже підтримав ініціативу ТРЦ Respublika Park

Ресторани, фуд-корти, парк розваг Neopolis та аеротруба Aerodium Kyiv здійснюють свою роботу, дбаючи про екологічну безпеку. Деякі з орендарів ТРЦ вже приєдналися до ініціативи, більшість — на перехідному етапі відмови від фосфатів та фосфонатів у своїй діяльності.

Наприклад, парк розваг Neopolis акцентує увагу на здоров’ї та благополуччі відвідувачів. Долучившись до світових тенденцій відмови від фосфатів, парк також обрав безфосфатну діяльність для зменшення негативного впливу на довкілля. За словами генерального директора парку розваг Neopolis Аліни Білошкурської, індустрія розваг та заклади харчування повинні відповідати високим стандартам гігієни, тому всі заклади використовують різноманітні мийні та пральні засоби.

“Засоби для миття посуду, які містять фосфати та фосфонати, містять небезпечні компоненти, які можуть потрапити в природу через стічні води. Ми використовуємо екологічно безпечні засоби для миття посуду, які не містять фосфатів та мають безпечніші аналоги цих речовин”, – пояснює Аліна Білошкурська.

Служба прибирання ТРЦ також підтримує екологічну чистоту. За словами компанії CPG (The Cleaning Pro Group), яка обслуговує ТРЦ, однією з ключових причин переходу на безфосфатні засоби для прибирання було усвідомлення негативних наслідків використання фосфатів та фосфонатів. Ці хімічні сполуки можуть бути шкідливими для здоров’я і залишатися на поверхнях після прибирання.

“Перехід до безфосфатних засобів дозволяє зменшити вміст цих шкідливих речовин і забезпечити безпечне прибирання. Важливою перевагою є також менше викидів парів та менший вплив на довкілля”, – додає Мар’яна Кулеба, тренер з навчання та розвитку персоналу компанії CPG.

Екологічна відповідальність як шлях до майбутнього

Використання безфосфатних засобів, ефективна система утилізації відходів, зелена інфраструктура та стимулювання екологічної діяльності орендарів свідчать про серйозні кроки ТРЦ Respublika Park у напрямку збереження природних ресурсів та збалансованого розвитку.

“Однак, самих тільки наших зусиль замало. У світі, де збереження навколишнього середовища стає все більш відповідальною місією, закликаємо кожного підтримувати екологічно чисті ініціативи, подібні тим, які реалізує ТРЦ Respublika Park. Малі кроки кожного з нас можуть мати великий вплив на збереження нашої планети для майбутніх поколінь. Майбутнє належить тим, хто діє з усвідомленістю і відповідальністю. Разом ми можемо створити світ, де природа та люди живуть у гармонії”, — зазначила Юлія Щаслива.

Довідка. Respublika Park – супер-регіональний ТРЦ, який був відкритий у листопаді 2021 року в Києві, загальна площа – 300 000 кв.м. Власник ТРЦ – австрійська компанія Trafin Consulting und Entwicklungs GmbH, що була заснована у Відні у 2013 році та працює в сфері нерухомості. Наразі акціонер Respublika Park міцно представлений на ринках нерухомості Центральної та Східної Європи. Trafin здійснює значні інвестиції в торгові, готельні та житлові комплекси у багатьох країнах та є вагомим учасником інвестиційного сектору української економіки як акціонер ТРЦ Respublika Park.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку