Аптека 9-1-1: соціальна місія на прифронтових територіях

Аптека 9-1-1: соціальна місія на прифронтових територіях

09.04.2025 02:00
  358
Дудка Оксана

Навіть у найскладніших умовах воєнного часу Аптека 9-1-1 надає українцям можливість придбати життєво необхідні ліки в усіх куточках України, зокрема на територіях, наближених до зони бойових дій. Незважаючи на руйнування, обстріли та постійні нові виклики, компанія незмінно виконує свою головну соціальну місію – робити фармацевтичну допомогу доступною кожному українцю.

«Наша соціальна місія — це не гасло, а щоденна робота кожного нашого співробітника. Ми продовжуємо свою головну справу — надавати фармацевтичну допомогу кожному українцю», — зазначають в Аптека 9-1-1.

Відновлення на деокупованих територіях

Війна завдала нищівного удару фармацевтичній інфраструктурі: понад 120 аптек компанії Аптека 9-1-1 було зруйновано внаслідок обстрілів, а 174 опинилися на окупованих територіях. Найбільше постраждали Харківщина, Херсонщина, Донеччина, Луганщина, Запорізька область та Сумщина.

Попри це, Аптека 9-1-1 стала однією з перших, хто повертався на деокуповані території, демонструючи, що життя продовжується. В Ізюмі аптека відновила роботу вже на 19-й день після звільнення, а в Херсоні — на 20-й. Серед інших населених пунктів, де аптеки компанії швидко відновили роботу: Липці, Циркуни, Балаклея та Великий Бурлук.

«У багатьох населених пунктах наша компанія залишається єдиною, яка надає фармацевтичну допомогу», — зазначають в Аптека 9-1-1.

Соціальна місія під загрозою: нові виклики фармацевтичної галузі

На тлі останніх регуляторних змін на фармацевтичному ринку України виникають серйозні ризики для стабільного функціонування аптек у віддалених та малонаселених пунктах. Аптечні заклади в сільській місцевості та на прифронтових територіях мають невеликий товарообіг і традиційно балансують на межі рентабельності. Вони продовжували свою роботу насамперед завдяки внутрішньому перерозподілу ресурсів компанії та соціальній відповідальності бізнесу.

«Відновлення та підтримка роботи аптек у невеликих населених пунктах — це насамперед соціальна місія, а не комерційне рішення. Нажаль, існує реальний ризик, що частина таких життєво важливих для місцевих громад закладів опиниться під загрозою закриття через неможливість покрити операційні витрати в нових економічних умовах», — підкреслюють у компанії.

Мобільні аптечні пункти: допомога там, де вона найбільш потрібна

Розуміючи критичну важливість безперервного доступу до ліків для населення прифронтових та віддалених регіонів, Аптека 9-1-1 першою в Україні запустила мобільні аптечні пункти (МАП), що стали справжнім порятунком для мешканців територій, де відсутня стаціонарна фармацевтична інфраструктура.

Наразі компанія має чотири мобільні аптечні пункти: два працюють на Харківщині, обслуговуючи 101 населений пункт у семи громадах, один – на Херсонщині, де забезпечує ліками 53 населені пункти у семи громадах, і найновіший, запущений 3 лютого 2025 року на Сумщині, що обслуговує 70 населених пунктів Роменського району. Кожен МАП — це повноцінна аптека на колесах з холодильним обладнанням, системою кондиціонування, генератором та Starlink. Це дозволяє навіть у найвіддаленіших селах отримувати ліки за електронними рецептами та за державними програмами, включаючи “Доступні ліки”.

«Наші фармацевти — це не просто працівники, а справжні герої, які щодня, часто під загрозою обстрілів, забезпечують людей життєво необхідними ліками. Для місцевих жителів аптека стала не лише місцем придбання медикаментів, а й пунктом людської підтримки та спілкування», — підкреслюють у компанії.

За рік роботи послугами МАПів скористалися понад 28 000 пацієнтів. Через мобільні аптечні пункти реалізовано близько 4800 рецептів за програмою “Доступні ліки”, яка є справжнім порятунком для людей із хронічними захворюваннями.

Заради підтримки здоров’я українців, Аптека 9-1-1 працює на деокупованих та прифронтових територіях, де не лише створює нові робочі місця, але й забезпечує мешканців життєво важливими ліками. Компанія робить медикаменти доступнішими для кожної родини через активну участь у державних соціальних програмах: “Доступні ліки”, “єПідтримка” та “Національний кешбек”. Завдяки останній програмі українці вже придбали вітчизняних ліків та товарів для здоров’я на понад 3 млрд грн, підтримуючи таким чином і власне здоров’я, і українських виробників. Впроваджуючи зручні та інноваційні формати обслуговування, Аптека 9-1-1 допомагає відновлювати життя в регіонах та робить фармацевтичну та медичну допомогу ближчою до людей.

Для Аптеки 9-1-1 реалізація соціальних проєктів – це відповідь на гострі потреби суспільства в умовах війни. Компанія бачить свою місію у забезпеченні доступу до фармацевтичної допомоги там, де це найбільш необхідно, та підтримці вразливих категорій населення.

Довідка. Аптека 9-1-1 до початку повномасштабного вторгнення налічувала близько 1300 аптек по всій країні. З першого дня війни компанія продовжила свою роботу, адаптуючись до нових викликів та потреб українців.

Проєкт мобільних аптечних пунктів реалізовано у тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та обласними військовими адміністраціями.


До останніх новин До популярних новин Підписатись на TG канал

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку