Жовта загроза: уряд прийняв нові карантинні обмеження для рітейлу та ТРЦ

Жовта загроза: уряд прийняв нові карантинні обмеження для рітейлу та ТРЦ

15.09.2021 11:45
  2311
Костянтин Симоненко

На сайті КМУ опубліковано Постанову КМУ від 13.09.2021 КМУ № 954, якою вносяться зміни до карантинних обмежень.

Відповідно, згідно прийнятих змін встановлюються наступні правила:

В жовтій зоні

Обмеження, встановлені для  кінотеатрів (50% наповненості залу тощо) та інших закладів культури, а також для закладів громадського харчування (дистанція між столами тощо) не будуть застосовуватись за умови наявності COVID-сертифіката (дозволені жовті сертифікати). Окрім того, вказані обмеження не будут діяти при наявності негативного ПЛР-тесту або документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена з використанням мобільного додатка порталу “Дія”:

  • у всіх учасників (відвідувачів), крім осіб, які не досягли 18 років;
  • не менш як у 80 % організаторів заходу (співробітників закладу).

Для ТРЦ та роздрібних магазинів в жовтій зоні правила роботи не змінені. Залишається обов’язковим дотримання санітарних норм.

В червоній зоні

Дозволена робота ТРЦ, роздрібних магазинів, кінотеатрів, розважальних центрів, закладів харчування, ринків тощо, за умови наявності COVID-сертифіката (дозволені виключно зелені сертифікати), негативного ПЛР-тест або документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена з використанням мобільного додатка порталу Дія:

  • у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років,
  • організаторів заходу (співробітників закладу, ринку).

Продовжують діяти норми, які дозволяють приймати відвідувачів в червоній зоні суб’єктами господарювання, де не менше 60% торгової площі призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. А також засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання.

Окрім того, залишається можливість торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень.

З метою можливості перевірки чинності COVID-сертифікатів, Мінцифри повинно розробити відповідне програмне забезпечення для органів та осіб, яким законодавство дає право проводити таку перевірку, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія.

Строки дії інформації в COVID-сертифікаті:

Підстава для формування COVID-сертифіката Строк дії міжнародного COVID-сертифіката Строк дії внутрішнього COVID-сертифіката
1. Вакцинація від гострої респіраторної хвороби             COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі COVID-19) 365 днів від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19

Якщо введена тільки одна доза – 120 днів

365 днів від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19

Якщо введена тільки одна доза – 120 днів

2. Тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу
3. Одужання від COVID-19 180 днів від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19 180 днів від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19

 

Нагадуємо, що Асоціація рітейлерів України та Українська рада торгових центрів не підтримали в повному обсязі зазначені зміни.

Читайте також –

Асоціація рітейлерів України та Українська рада торгівельних центрів не підтримують нові карантинні правила в «червоній зоні»


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку