L’Kafa скоротила більшу частину своєї мережі ресторанів

L’Kafa скоротила більшу частину своєї мережі ресторанів

07.07.2023 08:15
  944
Костянтин Симоненко

Проблеми у однієї з найбільших ресторанних компаній Києва L’Kafa Group почались іще до великої війни, а повномасштабне вторгнення лише погіршило ситуацію.

Як пише видання NV Бізнес, заклад L’Kafa у київському ТРЦ Мармелад (вул. Борщагівська, 154) закрився одразу після початку великої війни, але він був не єдиним. Як стало відомо журналістам із трьох незалежних джерел, зараз функціонує менше 10 закладів із трьох десятків ресторанів та кафе різного формату, які входили до L’Kafa Group.

Скорочення мережі

Ресторанна компанія, яку заснував в 1998 році бізнесмен сирійського походження Усама Кафа, за 15 років свого існування відкрила 67 ресторанів, але одночасно працюючих завжди було не більше 30-40. Зокрема, компанія L’Kafa Group розвивала ресторани у декількох форматах, серед яких мережі «Захади, Дарагой», «Чайхона Базар», Just Beer Bar, L’Kafa та ресторан Silvio D’Italia. Сумарно перед великою війною мережа нараховувала 30 закладів. Однак зараз їх набагато менше.

Головний сайт групи не працює, а інформація в соціальних мережах не оновлюється більше місяця. На Facebook-сторінці L’Kafa, вказані адреси лише чотирьох закладів, які працювали на момент 23 лютого 2022 року, але у 2023-му згадується лише заклад у ТЦ Україна.

До того ж, як з’ясували журналісти за даними youcontrol, кінцевим бенефіціаром L’Kafa Group є Олександр Сокіл. Хоча в соціальних мережах та в інтерв’ю Усама Кафа називає себе власником ресторанної групи.

Можливі причини поразки

Як розповів ЗМІ один із директорів з продажів FMCG-компанії, який попросив не називати його імені, закриття закладів L’Kafa сталося тому, що основний фокус у них був на караоке, а нині це не те дозвілля, яке обирають люди в поточних умовах. Сам Кафа не відповів на запитання NV Бізнес, скільки закладів зараз працює. Він лише підтвердив, що L’Kafa — в основному це заклади нічного формату, а у зв’язку з військовим становищем у країні та обмеженнями у вигляді комендантської години, в компанії змушені були тимчасово заморозити роботу деяких об’єктів, а решту переформатували на денні.

Проте проблеми у мережі почались ще до початку великої війни. Зокрема, у соціальних мережах, під постами ресторанної компанії, можна знайти відгуки її екс-працівників, які вказують на заборгованість по зарплаті, податках та навіть платі за оренду.

Варто також зазначити, що компанія часто намагалася експериментувати, витрачаючи ресурси на нові проекти. Наприклад, весною 2018-го були плани запустити мережу продовольчих маркетів Bazar Express. За два-три роки планувалося відкрити мережу із 30-40 торгових точок у форматі магазин біля дому площею близько 100 кв м і а асортиментом у 3000 найменувань продукції. Дійшло до відкриття однієї точки на Чоколівському бульварі, 37 в Києві.

Також на відвідуваність мережі могли вплинути репутаційні скандали, зокрема з відкриттям восени 2015 року в Будинку Профспілок ресторану мережі L’kafa, коли активісти виступили проти розміщення розважального закладу в будівлі, з якою пов’язані трагічні події часів Революції Гідності.

В будь якому разі помітно, що конкуренції не витримують різні заклади ресторанної групи. Наприклад, цієї весни закрився ресторан «Захади, Дарагой» біля БЦ Парус, який працював на місці закладу мережі L’Kafa на бульварі Л. Українки, 2.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку