Кращі ритейлери десятиліття – рейтинг NV

Кращі ритейлери десятиліття – рейтинг NV

20.05.2024 08:00
  3068
Костянтин Симоненко

Видання NV назвало 100 українців, які з 2014 року визначають життя в країні та ведуть її вперед. Серед них є засновники Fozzy Group, Rozetka, ОККО, WOG, Нова пошта, МХП та Холдинг емоцій !Fest.

Із допомогою авторитетних експертів і читачів редакційна рада NV сформувала лістинг співвітчизників, які протягом 10 років відігравали ключову роль в Україні. В переліку тих, хто рухає країну вперед було відзначено зо три десятки впливових бізнесменів. Серед них є також представники різних галузей ритейлу, логістики та ресторанного бізнесу. RAU пропонує ознайомитися із цим переліком.

Продуктовий ритейл

Володимир Костельман, Роман Чигір, Олег Сотников, співзасновники та співвласники групи компаній Fozzy Group, які запровадили новий стандарт продуктового ритейлу. За даними GT Partners Ukraine, загальна кількість магазинів під вивісками Сільпо, Фора, Fozzy Cash&Carry, Le Silpo, Thrash! Траш!, Foodpod станом на кінець 2023 року налічувала 768 торгових точок.

Юрій Косюк, власник контрольного пакету акцій компанії та директор MHP S. A., голова правління МХП — найбільшого національного виробника та експортера м’яса птиці з власною кормовою базою. В ритейлі МХП, що проходить процес трансформації в кулінарну компанію, з липня 2020 року представлений мережею магазинів М’ясомаркет, які вже відкрилися у 20 областях України. Станом на кінець 2023 року мережа налічувала понад 260 торгових точок. Також Спільно з партнерами компанія відкрила по всій Україні 1500 торгових точок різного спрямування. Окрім магазинів Мʼясомаркет, це заклади фастфуду Döner Маркет, магазини Їжа Свіжа, Наша Ряба.

Електронна комерція

Владислав та Ірина Чечоткіни, співзасновники та співвласники інтернет-магазину Rozetka.ua — сайту, що перетворився на беззаперечного лідера онлайн-торгівлі в Україні та маркетплейс для сотень великих і малих продавців. Також ритейлер активно розвиває мережу власних точок видачі – станом на 1 травня 2024 року вже відкрито 480 магазинів Rozetka в 145 містах України.

Паливний ритейл

Віталій Антонов, засновник однієї з найбільших паливних мереж країни — ОККО, яка запровадила новий стандарт АЗС. Мережа АЗК ОККО (Концерн Галнафтогаз) входить до складу OKKO Group та є однією з найбільших автозаправних мереж в Україні. У структурі компанії також мережа закладів харчування в дорозі, стаціонарні та мобільні лабораторії контролю якості нафтопродуктів тощо. У квітні 2024 року компанія розширила мережу до 409 АЗК.

Степан Івахів, Сергій Лагур, власники WOG, однієї з найбільших мереж автозаправних комплексів країни сучасного формату. В листопаді 2023 року мережа відкрила найбільший АЗК в Україні в селі Глибочиця на Житомирщині (автодорога Київ-Чоп, км 127+990). В компанії заявляють про 400 працюючих АЗК.

Сектор логістики

Вячеслав Климов, Володимир Поперешнюк, співзасновники та співвласники групи компаній Nova (куди входить оператор Нова пошта), вітчизняного логістичного оператора, що впродовж 23 років формує український ринок швидкої доставки, а тепер поширює свою бізнес-модель за межами країни. У травні 2024 року Велика Британія стала 13 європейською країною, де вже працюють два відділення Nova Post. Станом на початок 2024 року в Україні компанія мала мережу з більш ніж 11 400 відділень та більше 15 500 поштоматів.

Ресторанний бізнес

Андрій Худо, Юрко Назарук, Дмитро Герасімов, співзасновники Холдингу емоцій !Fest, вигадали та запустили низку відомих концептуальних ресторанів — Криївка, Дуже висока кухня, Найдорожча ресторація Галичини, Львівська майстерня шоколаду, Театр пива Правда, П’яна Вишня, Мазох-café, володіють популярним брендом одягу Авіація Галичини.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку