З мрії до найбільшої мережі у світі: історія злетів та падінь Home Depot

З мрії до найбільшої мережі у світі: історія злетів та падінь Home Depot

02.03.2024 09:00
  1228
rau

Величезні будівельні супермаркети Home Depot – частина життя багатьох американців. Просторні, дружні, та з постійними знижками магазини вмить завоювали популярність. Який шлях розвитку мережі Home Depot, та чому були не лише злети, а й падіння. 

Про початок історії

Засновники Home Depot Берни Маркус та Артур Бланк до створення свого дітища мали великий досвід в DIY-ритейлі. Маркус був генеральним директором в мережі будівельних магазинів Handy Dan, а Бланк – віце-президентом цієї ж компанії. Але незважаючи на успіх мережі під їх управлінням, вони були звільненні. Певною мірою це стало для них ударом та одночасно поштовхом створити власний універсальний будівельний магазин. На той час такий формат був справжньою революцією. Бо, щоб купити все для саду та дому, треба було завітати в мінімум два магазини. Тож Бланк та Маркус вирішили зібрати все разом в одному місці. А щоб це втілити у життя, потрібна була дійсно велика площа, а ще інший підхід, ніж був в Handy Dan, де не зважали на думку робітників.

22 червня 1979 року в Атланті з’явилися два магазини, кожен площею 5500 кв. м під назвою Home Depot. Тут була відкритість керівництва до персоналу. Культура горизонтальних відносин дала змогу кожному звернутися до засновників з ідеями та пропозиціями. Торгові ряди в магазинах дещо нагадувати продуктові магазини, але такий формат скептично сприйняли покупці. Але згодом, завдяки низьким цінам та сарафанному радіо точки стали популярними. Через рік в мережі з’явилося ще чотири магазини, а через п’ять – 19 точок з річним виторгом $256 млн.

До слова, наразі магазини Home Depot мають ще більшу площу – 10 000 кв.м та навіть 20 000 кв. м, а в асортименті представлено 35 000 SKU.

Про клієнтський досвід

Маркус хотів задовольнити потреби всіх покупців. Тож були випадки, коли клієнт виходив з порожнім кошиком та Маркус особисто підходив і питав, що саме йому не вдалося знайти в магазині. Потім сам відправлявся на пошуки і привозив це клієнту.

В 2016 році трапилася цікава історія: продавці спіймали злодія, але керівництво звільнило їх, бо вирішили, що такі дії шкодять клієнтському досвіду. Упійманням злодіїв мають займатися спеціальні працівники, але ж ніяк не продавці.

Про золоту епоху для компанії

Мережа розвивалася досить стрімко і це призвело до того, що в 1985 році виторг впав на 42%, а борг перевалив за відмітку $200 млн. Керівництво прийняло рішення зменшити темпи зростання, тому в 1986 році було відкрито всього 10 магазинів (на відкриття кожного витрачали $8 млн).

В 1989 році Home Depot обігнала свого конкурента Lower’s та стала найбільшою DIY-мережею США. Усі магазини того року підключилися до нової супутникової мережі, яка дозволяла швидко обмінюватися інформацією та реагувати на зміни ринку.

В 1990-х роках компанія почала скуповувати конкурентів і почала експансію за кордон, зокрема в Канаду та Мексику. Перелік мереж, поглинених Home Depot, вражає: Maintenance Warehouse у 1997 році (інструменти) та Apex Supply у 1999-му (сантехніка, труби, вентиляція) – обидва згодом перейменовані на The Home Depot Supply; Your Other Warehouse у 2001 році (сантехніка), Redbeacon у 2012-му (товари для дому) – перейменований у Pro Referral; Interline Brands Inc. у 2015 році (будматеріали), Compact Power Equipment Inc. у 2017-му (оренда та обслуговування обладнання), The Company Store у 2017-му (товари декору), HD Supply у 2020-му (товари для ремонту).

Був ще невдалий вихід на китайський ринок, але навіть попри це, в мережі було 2300 магазинів, 475 000 працівників та $157,4 млрд продажів за результатами 2022 року. Компанія зберегла звання головного DIY-ритейлера Північної Америки та стала четвертим по величині роздрібним продавцем США.

Про теперішні проблеми 

В травні 2023 року Home Depot оголосила про найбільше за 20 років скорочення доходів – зниження продажів на 2-5%. Фінансовий директор Home Depot Річард МакФейл (Richard McPhail) назвав 2023-й роком помірності після величезного апетиту американських споживачів до товарів для дому в пандемійні роки, на якому ритейлер заробив $47 млрд. Ще однією причиною поганих фінансових показників стало збільшення заробітної плати співробітників становить не менше $15 за годину), на яке компанія витратила $1 млрд. Заради справедливості зазначимо, що падіння продажів фіксують сьогодні й інші DIY-рітейлери, включаючи Lowe’s (–3%), але, враховуючи, що американські домогосподарства увійшли в режим економії.

Джерело Retail.

ФотоFacebook 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку