COVID-19 Tracker. Які обмеження на роботу магазинів і торгових центрів діють в Європі

COVID-19 Tracker. Які обмеження на роботу магазинів і торгових центрів діють в Європі

28.09.2021 03:45
  818
rau

Глава Української ради торгових центрів Максим Гаврюшин в своїй авторській колонці порівнює діючі обмеження на роботу магазинів і ТРЦ в Європі і вже введені в Україні обмеження, і пояснює, чому тотальне закриття магазинів і ТРЦ не допоможе в боротьбі з пандемією.

Нові зміни до постанов Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 та від 29 червня 2021 року №677, які уряд ухвалив 13 вересня 2021 року, передбачають необхідність надання COVID-сертифікату для роботи та відвідування торгових центрів і магазинів в період дії карантинних обмежень. Підноситься дане рішення як надання бізнесу можливості працювати в умовах карантину. Але з огляду на малу частку вакцинованих в Україні (близько 12%), це, по суті, не є виходом для бізнесу. Відповідно, якщо відвідуваність ТЦ знизиться до 12% від звичайної, а орендарі змушені будуть нести ті ж самі операційні витрати, то це неминуче призведе до збитків. В таких умовах працювати все одно буде не вигідно. Таким рішенням відповідальність за вакцинацію населення перекладається на бізнес, хоча це прямий обов’язок держави.

До того ж нові зміни створюють багато проблем в площині взаємин орендар-орендодавець. Тепер орендодавець, по суті, має право нараховувати орендну плату в повному обсязі в ході дії карантинних обмежень, оскільки вакцинація персоналу – проблема самого орендаря і форс-мажор на такі випадки не поширюватиметься. До того ж, залишається незрозумілим, як в торговому центрі розділяти потоки людей, кому можна йти тільки в супермаркет чи аптеку, а кому можна пройтися і по магазинах. Як охороні торгового центру верифікувати довідки, COVID-сертифікати? Хто і як буде перевіряти наявність COVID-сертифікатів у персоналу магазинів?

Що ж відбувається в європейських країнах? Яка практика по використанню COVID-сертифікатів для відвідування магазинів і ТРЦ. Європейська рада торгових просторів (ECSP) до складу якого входить УРТЦ, щомісяця моніторить обмеження на роботу торгових підприємств в Європі. Україна має найнижчу частку вакцинованих людей серед європейських країн. У розвинених країнах цей показник доходить вже до 60-80%. Але тут немає правил обмежують відвідування ТРЦ в залежності від наявності сертифіката. Станом на середину вересня 2021 року в більшості європейських країн немає спеціальних вимог для відвідування магазинів і ТРЦ.

У той же час, в деяких країнах COVID-сертифікати використовуються для відвідування деяких об’єктів. Єдиною країною, де потрібно COVID-сертифікат (Pass Sanitaire) для доступу в торговельні центри є Франція (65% повністю вакциновано). Це обмеження стосується тільки торгових центрів площею понад 20 000 кв. м.

Нижче наведу список європейських країн, в яких наявність COVID-сертифіката є обов’язковим для відвідування різних об’єктів.

  • Австрія (59% повністю вакциновано): для того, щоб мати можливість користуватися послугами (салони краси, спортзали і т.п.) і ресторанами гості повинні зареєструвати і надати або негативний результат тесту, або підтвердження вакцинації / підтвердження одужання.
  • Данія (75% повністю вакциновано): для ресторанів, які надають послуги в приміщенні, відвідувачам необхідно надати COVID-паспорт (corona passport).
  • Франція (65% повністю вакциновано): Доступ в торгові центри з площею більше 20 000 кв. м тільки по COVID-сертифікату. Ресторани, бари, кафе в приміщеннях або поза приміщеннями тільки по COVID-сертифікату (Pass Sanitaire). Культурні події, кінотеатри також по COVID-сертифікату, якщо чисельність перевищує 50 осіб.
  • Німеччина (63% повністю вакциновано): для деяких видів послуг необхідний негативний результат тесту. Магазини, за винятком продуктових, закриті. У районах, де рівень інфікування становить від 50 до 100 випадків інфікування на 100 000 жителів протягом семи днів, дозволяється відкривати більше магазинів при суворих умовах.
  • Люксембург (62% повністю вакциновано): Магазини відкриті до строгих санітарними правилами. Ресторани відкриті з “covidcheck system”.
  • Польща (51% повністю вакциновано): є деякі обмеження щодо відвідування ресторанів, повністю вакциновані відвідувачі не піддаються обмеженням.

УРТЦ і Асоціація рітейлерів України вважають, що вакцинація населення залишається найефективнішим методом боротьби з поширенням COVID-19 і закликаємо всі ТРЦ відкривати центри вакцинації населення. В Україні відкрито вже 35 ЦВН на площах торгових центрів і щеплено вже більше 250 000 осіб. Але ми не підтримуємо нові карантинні правила і вважаємо, що вони не є виходом для бізнесу в умовах карантинних обмежень.

Читайте також –

Асоціація рітейлерів України та Українська рада торгівельних центрів не підтримують нові карантинні правила в «червоній зоні»


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку