Василь Хмельницький: Планую розвивати ряд проектів разом з Епіцентр К

Василь Хмельницький: Планую розвивати ряд проектів разом з Епіцентр К

04.05.2017 12:51
  1437
rau

Чому співвласник девелоперської компанії UDP Василь Хмельницький хоче вийти з будівельного бізнесу, як підбирає партнерів і де черпає натхнення.

Василь Хмельницький – засновник фонду K. Fund, мажоритарний акціонер однієї з найбільших будівельних компаній України UDP і аеропорту «Київ» (Жуляни) – людина, не чужа українському рітейлу. Досить сказати, що серед проектів, реалізацією яких займалася UDP, такі знакові для столиці України ТРЦ як Ocean Plaza і Ocean Mall, а також ряд житлових комплексів з торговими центру Smart Plaza. Але в останні роки Василь Хмельницький поступово відходить від девелопмента комерційної нерухомості, зосереджуючись на розвитку інноваційних проектів, таких як Unit.City

У рамках спецпроекту “Управлінський клуб” портал Delo.UA опублікував найцікавіші моменти зустрічі бізнесмена зі студентами і випускниками бізнес-школи “МІМ-Київ”. Зустріч організовано у партнерстві з провідною міжнародною компанією з підбору управлінського персоналу Boyden Global Executive Search. Rau.ua підготував скорочену версію матеріалу.

Про нові напрямки бізнесу

Я маю намір виходити з будівельного бізнесу, оскільки не бачу перспектив для будівельної галузі в сучасних економічних реаліях. Люди бідніють, ринок звужується. Компанії будують житло, яке не буде затребуване споживачами вже в наступному році.

Майбутнє за імпортозаміщенням. Плануємо реалізувати кілька проектів спільно з мережею супермаркетів “Епіцентр”.

Ми вивчили список товарів, які мережа імпортує, і які не виробляються в Україні. Це, наприклад, розетки. Я впевнений, що ми можемо налагодити ефективне їх виробництво в Україні, і конкурувати з турецькою та китайською продукцією. У майбутньому зможемо працювати не тільки на внутрішній ринок, але й експортувати продукцію в ЄС.

Я впевнений, що перспектива не за великим, а за малим і середнім бізнесом. Головне — створити прозорі та зрозумілі правила його роботи.

Саме тому одним з головних своїх завдань я бачу створення інфраструктури і сприятливих умов для ведення бізнесу. Я створюю простір, де могли б рости підприємці (проект Unit.City). Коли вони будуть показувати позитивний результат і рости, то буде рости вся економіка країни. Наше завдання — створити умови і дати можливості.

Про мотивацію

Що мною рухає? Життя, сім’я, цікаві та успішні проекти. Наші проекти приносять радість клієнтам, і це ще більше надихає.

У мене великий управлінський досвід, який заснований на великій кількості проектів, успішних і не дуже. Я займався торгівлею цінними паперами. У 2007 році ринок впав, і папери, які раніше коштували дорого, зараз оцінюються в копійки. Через кризи 1998 та 2008 років у мене були борги, мені доводилося продавати активи, щоб розплатитися з кредиторами. Були дуже успішні проекти, які розвивалися і міняли індустрії. Я ніколи не опускав рук. Це один з головних моїх принципів.

Про принципи партнерства

Самий правильний метод ведення бізнесу — це мати партнерів. А в Україні партнерство не тільки вигідно, воно й ефективно. Якщо раптом виникають якісь проблеми у бізнесі, завжди можна звернутися до партнеру, який вам не відмовить.

Важливо пам’ятати про три ключові речі, що партнерство — це зменшення ризиків, нові можливості і отримання нових знань.

Ще один момент, пов’язаний з партнерством: вибирайте партнерів, які не схожі на вас. Якщо людина схожа на вас, закінчив, наприклад, ту ж бізнес-школу, має той же бекграунд, то на 25% вище ймовірність, що ви почнете спільний бізнес, але він буде на 25% менше ефективним.

У чому запорука успішного партнерства? По-перше, з партнерами потрібно вибудовувати відносини обережно. По-друге, у них повинні бути справедливі умови. І, по-третє, вони повинні довіряти один одному.

Про родичів у бізнесі

З ким я точно не готовий робити бізнес, так це з родичами. Це якийсь тупиковий варіант співпраці. Як з родичами вибудувати нормальні робочі стосунки? Адже ви повинні керувати ними, винагороджувати або навіть звільняти. Навіть мій син на мене не працює.

Про найважче управлінське рішення

Найважчим управлінським рішенням для мене було звільнення людей. Бувають незалежні від людини обставини. Коли і команда хороша, і професіонали, але бізнесу немає, ринок падає, і ти змушений розставатися з людьми.

Краще звільнити співробітників і знову їх “купити”, коли ситуація на ринку відновиться, ніж залишати хороших фахівців лише б “перечекати”. В цьому немає сенсу.

Також я не візьму на роботу людину, яка кожні пару років змінює роботу. Ось я його всьому навчу, а він через два роки піде. Не я готовий співпрацювати і з тими, хто скаже: “Я хочу працювати у вас, тому що ви відома компанія і працювати у вас престижно”. Це для мене порожні слова.

Про ключові якості управлінців

Складно виділити одну якість, яке я найбільше ціную в генеральних директорів. Необхідний комплекс якостей — це і наполегливість, і залученість, і бажання вчитися, і застосування отриманих знань на практиці, і вміння реалізовувати поставлені цілі.

Наполегливість важлива, але лише одне це якість саме по собі нічого не дасть. Уявіть генерального директора, який наполегливий, але йде не в ту сторону. Що буде з його бізнесом? Нічого хорошого.

У мене хороші, “спокійні” і “рівні” відносини з гендиректорами компаній, оскільки вони мої партнери. Я не керую ними, а співпрацюю з ними. Я вірю в команду, в колективну роботу. Якщо у бізнесу виникають якісь проблеми чи змінюється стратегія, збирається вся команда, і ми разом знаходимо необхідні рішення. Я розумію, що гендиректора бізнесів знають більше за мене у своїх сферах. Мені є чому у них повчитися.

Про книги

Я не читаю новели, люблю бізнес-літературу. Найцікавіша книга, яку я прочитав останнім часом: “Стрибни вище голови” М. Голдсміта. В захваті від “7 навичок високоефективних людей” С. Кові. Коли я читаю книги, то виділяю найцікавіше, віддаю прочитану книгу секретарю і отримую 6-7 сторінок важливих моментів, завдяки яким можна зрозуміти суть книги. Перечитавши ці витримки через час, можна відновити в пам’яті головні ідеї автора.

Джерело: delo.ua

Читайте також –

https://rau.ua/ru/news/vasilij-hmelnitskij-vtoraya-ochered-ocean-plaza-sest-u-pervoj-30-40-klientov/


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку