До останньої пари: мережа Kari йде з України

До останньої пари: мережа Kari йде з України

04.08.2017 09:35
  1192
Ukrainian Retail Association

Російський рітейлер розіслав девелоперам повідомлення про закриття магазинів з жовтня. Kari йде слідом за конкурентами – Centro і Plato.

Велика російська взуттєва мережа Kari має намір закрити магазини в Україні, повідомили LIGA.net три джерела: директор торгового центру, консультант з нерухомості та керівник великої торговельної мережі. “По одному з наших торгових центрів прийшов лист про розірвання договору оренди з жовтня”, – підтвердив комерційний директор девелоперської компанії Будхаус Груп Максим Гаврюшин. У компанії Карі Україна не відповіли на запит LIGA.net. Один із співробітників компанії підтвердив плани закриття і додав, що мережу можуть продати. Ще одне підтвердження – спам-розсилка смс, в яких йдеться про масштабні розпродажі в зв’язку з закриттям.

Великий актив

Kari – велика російська взуттєва мережа, заснована в 2012 році бізнесменом Ігорем Яковлєвим. Яковлєв також заснував мережу магазинів з продажу побутової техніки та електроніки “Ельдорадо”. Але згодом продав російську частину бізнесу чеському фонду PPF Group, а українську – бізнесменові Віктору Поліщуку.

У розвиток взуттєвої мережі бізнесмен вклав близько $ 150 млн. У 2015 році Kari отримала 23,58 млрд руб ($ 392 млн) виручки, що на 37,14% більше 2014 року, писав КоммерсантЗбиток компанії за 2015 рік – близько 2,98 млрд руб ($ 115 млн). Фінансових результатів українського підрозділу компанія не розголошує.

В Україні Kari управляє мережею з 26 магазинів в Києві, Харкові, Одесі, Львові та інших великих містах, повідомляється на її сайті. Власник Карі Україна, за даними Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, – кіпрський офшор Раундвіль Менеджмент Лімітед, кінцевий бенефіціар – Ігор Яковлєв.

“Представники Kari планували продати мережу в Україні, але, наскільки мені відомо, покупців не знайшли. Проблема в тому, що вони працюють в торгових центрах, де і так представлені практично всі профільні оператори. Який сенс їх купувати?”, – розповідає LIGA.net директор взуттєвої мережі, який побажав залишитися неназваним.

Третій пішов

За останній рік в Україні вже закрилися дві мережі з продажу недорогого взуття – найбільший російський рітейлер Centro і дискаунтер Plato (підрозділ компанії MTI, яка розвиває мережу Інтертоп). У прес-службі MTI своє рішення тоді пояснили незадовільними фінансовими показниками магазинів.

Чому свої магазини закриває Kari? Причиною могла стати неправильна робота зі стоками і високі орендні ставки, за якими погоджувалася орендувати приміщення компанія в період активного розвитку, припускає директор мережі ССС Максим Кінаш. “Наприклад, навесні на вітринах магазину можна було побачити зимове взуття”, – говорить він.

Проблемою для рітейлера могла стати девальвація гривні, яка призвела до зростання цін на взуття, додає партнер компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкін. Мережа виконувала свої зобов’язання по орендній платі, хоча останні місяці спостерігалося зниження її оборотів, додає Гаврюшин з Будхаус Груп.

Після закриття всіх магазинів конкурентів в Україні залишиться тільки одна мережа з продажу недорогого взуття – ССС. “Мене ця новина радує”, – не приховує емоцій Кінаш. Він сподівається переманити частину покупців після закриття магазинів мережі конкурента.

Джерело: LIGA.net

Читайте також – 

Зміна вектора: з MD Group пішла СЕО та ряд інших топ-менеджерів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку