Банк проти боржника: несподіване в конфлікті навколо ТЦ Магелан

Банк проти боржника: несподіване в конфлікті навколо ТЦ Магелан

29.08.2017 10:50
  1019
rau

Анатолій Юркевич не має наміру передавати київський ТЦ Магелан Сбербанку. Але банк вже отримав дозвіл АМКУ на покупку центру. Навіщо?

Боротьба за київський торговий центр Магелан загострюється. Про небажання передавати Магелан Сбербанку розповів LIGA.net власник ТЦ бізнесмен Анатолій Юркевич. “У Ощадбанку є бажання, у нас – ні. Тому зараз йдуть суперечки в судах і є судові арешти. Так що це не швидке питання”, – повідомив бізнесмен. Сбербанк вже отримав дозвіл Антимонопольного комітету України (АМКУ) на придбання ТЦ Магелан. Навіщо, якщо сторони не дійшли згоди? Експерти вважають, що банк міг знайти покупця на привабливий київський об’єкт.

В кільці кредиторів

В кінці вересня 2011 року Сбербанк відкрив компанії “Край проперті” дві кредитні лінії на загальну суму $56,2 млн, говориться в рішення Господарського суду Києва. Кошти виділялися під заставу ТЦ Магелан, вартість якого оцінили в 461,4 млн грн. За курсом кінця вересня 2011 року ця сума еквівалентна $57,9 млн. Кредит необхідно погасити до кінця березня 2017 року. Але “Край проперті” не розплатилася в термін. Розмір боргу в рішенні суду не зазначено. Анатолій Юркевич та Сбербанк не коментують це питання.

До кінця минулого року структури Анатолія Юркевича контролювали три ТЦ Магелан – у Києві, Харкові та Миколаєві. Бізнесмен планував побудувати ще один об’єкт в Дніпрі. Але в грудні минулого року компанія добровільно передала харківський Магелан кредитору – ВТБ Банку (Україна), про що раніше писала LIGA.net.

Повернути кредити структурам Анатолія Юркевича, можливо, не дозволяють проблеми в материнському бізнесі – Мілкіленді. Два підприємства свого сироробного холдингу – ПАТ Іскра і ТОВ Успіх-Мена – в листопаді 2016 і лютому 2017 року відповідно Юркевич продав, щоб виконати умови договору про реструктуризацію $14,5 млн з Креді Агріколь Банком. Крім того, Юркевич прострочив виплату $58,6 млн за синдикованим кредитом, залученим через UniCredit Bank Austria і Raiffeisenbank.

Ще 108,3 млн грн намагався стягнути з Мілкіленд-Україна, який виступав поручителем за кредитом Українському професійному банку (банк Юркевича, який лопнув. – Авт.) Нацбанк, який подав відповідний позов у Господарський суд Києва.

Не краще йдуть справи Юркевича і в Росії. Найбільший актив сировара – Останкінський молочний комбінат, розташований в Підмосков’ї, і материнська компанія Milkiland N.V. отримали повідомлення про необхідність платежу за договором поруки від серпня 2012 року, укладеним комбінатом з Raiffeisen Bank International AG. Сукупна сума заборгованості Мілкіленда за кредитною угодою становить $68,42 млн і €0,19 млн.

Цікавий об’єкт

Чому за Магелан ведеться така боротьба? Це привабливий київський ТЦ, говорить генеральний директор консалтингової компанії NAI Ukraine Віталій Бойко. “Він розташований в хорошому місці і генерує великий потік”, – пояснює експерт. Директор консалтингової компанії UTG Євгенія Локтіонова оцінює вакантність торгового центру в 1%, а відвідуваність – близько 18 000 – 20 000 людина в добу. Основний якір – супермаркет “Караван”, який незабаром змінить Ашан. З розваг представлений кінотеатр мережі “Линия кино”.

Можливо, банк вже знайшов покупця на торговий центр і хоче прискорити процес оформлення права власності на нього, передбачає співвласник консалтингової компанії RetaiNet Олександр Ланецький. Подібні дії, за його словами, найчастіше вживають для тиску на продавця. “Зараз об’єктами комерційної нерухомості цікавляться тільки місцеві інвестори, іноземців практично немає”, – розповів LIGA.net директор великої інвестиційної компанії, що побажав залишитися неназваним. За словами Віталія Бойка, якщо провести ремонт ТЦ і змінити його концепцію, то такий об’єкт можна продати за $40 млн.

Джерело: Liga.net

Читайте також

Українська філія Сбербанка Росії отримала дозвіл купити ТРЦ Магелан в Києві


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку