Катерина Лопачак, ЦУМ Київ: Ми прагнемо створювати бренди, які змінюють правила гри

Катерина Лопачак, ЦУМ Київ: Ми прагнемо створювати бренди, які змінюють правила гри

04.07.2024 09:00
  573
Дарія Осіїк

Керівник департаменту власних торгових марок (ВТМ) ЦУМ Київ Катерина Лопачак розповіла про розвиток власних брендів, які бізнес-завдання вони виконують та чому користуються попитом серед споживачів.

ЦУМ Київ – перший та єдиний торговий об’єкт формату department store в Україні, який розташований у самому центрі Києва. Загальна площа об’єкту становить 45 000 кв. м, орендна площа – 23 500 кв. м.

Портфель брендів універмагу включає 121 бренд власної закупівлі: Mugler, Maison Margiela, Patou, Nina Ricci, Lanvin, Coperni, Wolford та багато інших. Департамент українських дизайнерів налічує 268 брендів, серед яких Bevza, Frolov, Gunia, Ruslan Baginskiy, Kachorovska, Anna October та багато інших. Понад 1000 брендів орендарів та понад 350 брендів представлено в інтернет-магазині tsum.ua.

З 2022 року ЦУМ Київ також розвиває напрямок власних торгових марок, який наразі представлений брендами повсякденного одягу. Про розвиток цього напрямку в інтерв’ю для RAU розповіла керівниця департаменту власних торгових марок (ВТМ) ЦУМ Київ Катерина Лопачак.

– Коли саме у ЦУМ з’явився напрямок ВТМ? Які бренди в ньому зараз представлені?

– Насправді напрямок ВТМ був започаткований в ЦУМ ще у 2022 році, до того як власне виробництво переросло в окремий департамент. Першою нашою власною торговою маркою стала Casa #38 – бренд «тихої розкоші», назва якого відсилає до розташування головного універмагу в Києві по вулиці Хрещатик, 38. У 2023 році з’явився BASIX: бренд модного базового одягу та аксесуарів, що задовольняє потреби молодої, активної, вільної серцем аудиторії. І, звісно, товари під брендом ЦУМ Київ, під яким універмаг випускає декор, подарунки, іграшки тощо.

– Як виникла ідея створити напрямок ВТМ? 

– Розвиток ВТМ є органічним і логічним кроком для топових світових універмагів, що вже мають розвинений бренд-мікс та лояльну аудиторію. Власні торгові марки дозволяють розширювати пропозицію ходового товару, швидко реагувати на попит, поповнювати асортимент та досягати більшої маржинальності, аніж в інших бізнес-моделях. 

– Яку місію було закладено? Які завдання цей напрям має виконувати? 

– Місія наших власних торгових марок полягає у безупинному розширенні продуктової пропозиції. Основні завдання напряму – це створення бажаних виробів, зробити напрям прибутковим і підсилити асортимент універмагу. 

– Як він зараз працює? Яку стратегію розвитку має?

– Наразі напрям ВТМ на етапі активного росту. Перший фундамент вже закладено, далі ми маємо намір нарощувати асортимент fashion-колекцій, розширювати географію продажів і робити свій внесок у створення незабутнього досвіду шопінгу для гостей ЦУМу. 

– Які існують категорії у вашому напрямку ВТМ? Які з них найперспективніші та який план щодо їх розвитку ви маєте?

– Напрямок fashion – це в першу чергу одяг: база повсякденного гардероба. Проте вже скоро простір універмагу поповниться взуттям та аксесуарами ВТМ. У найближчій перспективі – розвиток категорії денім. У напрямі lifestyle передбачаємо зростання попиту на аксесуари для подорожей. Водночас прогнозуємо утримання попиту на емоційні покупки: товари для створення домашнього затишку, якісні сувеніри, іграшки та товари для дітей. 

– На яку аудиторію орієнтований цей напрям?

– Урізноманітнення lifestyle продукції ще більше закріпить ЦУМ, як місце, де можна знайти подарунки на будь-який смак та підібрати особливі сувеніри на згадку про Київ, таким чином ми охопимо максимально широку клієнтську аудиторію. 

Кожен з fashion-брендів має свою чітку аудиторію: для Casa #38 – це прихильники вічної, стриманої класики, які інвестують в якість та стиль, що є поза часом і трендами; в той час як BASIX орієнтований на прогресивного клієнта, чий стиль життя сповнений динаміки та багатозадачності, отже на передній план стають такі цінності як функціональність і комфорт.

– Як ви просуваєте власні бренди?

– Окрім універсального набору маркетингових інструментів, ми робимо великий акцент на точках продажу та мерчандайзингу. Команда універмагу створює спеціальні корнери для колекцій ВТМ та яскраві поп-ап зони, що занурюють гостей універмагу в атмосферу бренду і збільшують конверсію. 

– Які результати має цей напрям за час свого існування? Яку частку в загальних продажах займають ВТМ?

– Ми спостерігаємо позитивну динаміку – чим більше асортименту ВТМ, тим більше продажів. Тому фокус цього департаменту полягає саме на швидкому і результативному масштабуванні всіх категорій. 

– З якими основними складнощами ви стикаєтесь у розвитку ВТМ? Як їх долаєте?

– Одним з важливих принципів власних торгових марок ЦУМ є підтримка локальних виробництв. Через повномасштабне вторгнення і відтік кваліфікованих кадрів ми спостерігаємо нестачу фахівців на виробництвах постачальників, що впливає на швидкість розробки колекцій і постачання. Однак, ми пишаємось тим, що підтримуємо українських виробників, розміщуючи замовлення на невеликих, деколи крафтових мануфактурах. Рішенням для нас стала диверсифікація ризиків: гібридна модель виробництва, що передбачає як розвинення інфраструктури локальних партнерів, так і замовлення у найкращих світових спеціалістів. 

– Яка команда працює над розвитком власних торгових марок ЦУМ? Як плануєте розвивати команду?

– Ми знаходимось у фазі активного росту і наразі у постійному пошуку кваліфікованих фахівців з виробництва, дизайнерів, категорійних менеджерів тощо. У HR-департаменті ЦУМ є дуже цікаві вакансії, які поєднують у собі креатив та бізнес-процеси, звичайно, з можливістю зростання.

– А які загалом тенденції розвитку ВТМ на українському ринку? 

– Вже котрий рік поспіль ми спостерігаємо виробничий бум в Україні та приріст ВТМ: більшість маркетплейсів і ритейл-майданчиків прагнуть до вертикальної інтеграції. Управління ланцюгами постачання означає можливість оперативно реагувати на зміни попиту, а скорочення посередників позитивно впливає на дохідність бізнесу. Довіра до ритейлера є підґрунтям для успішного запуску нових ВТМ. Також цьому сприяє лояльність споживачів до українських брендів і виробників.

Наостанок розкажіть про ваші плани щодо майбутнього розвитку власних торгових марок?

Наш амбітний план – створювати нові продукти для широких аудиторій, які будуть приносити радість споживачам. Ми прагнемо створювати бренди, які змінюють правила гри, що будуть гідно представляти ЦУМ Київ як на локальному, так і на закордонних ринках.  


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  55
Усі новини ринку