Валюта в смартфоні: як рітейлерам купувати валюту в режимі онлайн

Валюта в смартфоні: як рітейлерам купувати валюту в режимі онлайн

25.11.2020 08:30
  653
Іван Зайцев

Оперативно реагувати на зміни курсів валют, в режимі онлайн самостійно приймати рішення про прийнятність курсу, що пропонується банком, і в один клік підтверджувати операцію купівлі-продажу валют – чи не цього так хотіли підприємці?

Цей матеріал також доступний рсоійською мовою

Питання покупки валюти для розрахунків з іноземними контрагентами і, відповідно, продажу виручки від експортних операцій – те, з чим регулярно стикається будь-який рітейлер, який займається зовнішньоекономічною діяльністю. Більшість мереж так чи інакше співпрацюють із закордонними виробниками або постачальниками: на полицях будь-якого мережевого магазину можна побачити продукцію, марковану як «власний імпорт». Але крім складнощів з оформленням і узгодженням ЗЕД-документів (про те, як можна їх уникнути, ми розповідали у попередній статті) у багатьох підприємців виникає ще одна проблема: як не помилитися і купити або продати валюту за найвигіднішим курсом.

У різних банків і різних агентів курси можуть сильно відрізнятися, більш того – неодноразово змінюватися протягом дня. Спростити покупку валюти та допомогти вибрати найвигідніший курс підприємцям допомагає унікальний на українському ринку продукт – «Валютні торги» від ПУМБ. Жоден банк ще не створив аналог, який дозволяє купувати валюту в режимі онлайн і з курсом, який встановлюється в режимі реального часу. Ключові особливості сервісу:

  • доступ клієнта до реального курсу саме в даний момент часу, а не постфактум
  • онлайн-покупка й оперативне зарахування куплених коштів на рахунок.

Щоб ближче познайомитися з інноваційним продуктом й отримати повне уявлення про роботу «Валютних торгів», журналіст RAU протестував сервіс, і на власному досвіді дізнався про функціонал програми.

Ключові переваги будь-якої послуги для клієнта – легкість і зручність користування. З цим у «Валютних торгів» все в порядку: підключитися до сервісу можна швидко і без проблем як підприємцям, які вже працюють з ПУМБ, так і новим клієнтам. Якщо вже є відкритий у фінустанові рахунок, достатньо зв’язатися з менеджером і передати заяву на підключення до послуги будь-яким зручним способом. Нові ж клієнти можуть оформити заявку прямо на сторінці сервісу на сайті банку.

З наступного дня, після розгляду банком заяви на підключення послуги, підприємець вже зможе повноцінно використовувати сервіс “Валютні торги”.

Важливе уточнення: повідомлення від сервісу можна отримувати як у вигляді sms, так і у Viber. «Валютні торги» – єдиний в Україні продукт, який пропонує таку можливість. Завдяки чат-боту в Viber купити або продати валюту можна швидко і без проблем – «в один клік».

Орієнтуючись на уподобання клієнта, менеджери банку завжди намагаються запропонувати клієнтам використовувати месенджер, як альтернативний і більш стабільний канал, ніж канал сервісу коротких повідомлень (SMS). Зміна каналу при цьому також проста: банк направить на адресу клієнта спеціальні повідомлення з пропозицією зміни каналу і клієнтові залишиться завершити цей процес, діючи відповідно до отриманих підказок.

Звичайно, важливо буде простежити, щоб сервіс «отримав» всі необхідні дозволи для роботи на смартфоні, інакше є ризик його некоректної роботи або несвоєчасного отримання інформації (якщо, наприклад, відключені звукові сигнали, встановлені блокування на телефоні, фільтри антивірусного ПО тощо).

Наступний крок: необхідна формальність. Для участі в торгах необхідно оформити заявку на купівлю-продаж валюти. Зробити це можна онлайн в особистому кабінеті в системі клієнт-банк. Звичайно, така заявка повинна відповідати вимогам, які також доступні прямо на сторінці сервісу на сайті банку і які клієнт завжди може додатково уточнити у свого менеджера.

Співробітники банку розглядають заявку на відповідність законодавству України та внутрішнім нормативним документам і приймають рішення про включення її в торги. Після чого клієнт отримує відповідне повідомлення і може в них брати участь.

Після схвалення заявки клієнта починають приходити повідомлення з актуальними на даний момент курсами валют (у вигляді SMS, або до Viber). Торги відбуваються щодня в банківські дні (за умови, звичайно, що міжбанківський валютний ринок також працює) – починаються орієнтовно о 10 ранку і тривають до першої години дня.

За цей час курс може змінитися і 20-30 разів: все залежить від активності НБУ і комерційних банків на міжбанку. Але в будь-якому випадку він переглядається не рідше ніж раз на годину – тобто за торгову сесію курс зміниться мінімум два рази. Правда, зараз через досить сильну волатильність ринку, такі рідкісні зміни курсів вже не спостерігаються.

Після кожної зміни клієнт отримує відповідне повідомлення і приймає рішення: чи влаштовує його комерційна пропозиція і чи готовий він купити/продати валюту за запропонованим банком курсом.

Якщо підприємець побачив вигідний курс, операцію з купівлі або продажу оформити можна майже миттєво. У чаті сервісу «Валютні торги» треба підтвердити конкретну заявку на покупку або продаж відповідно (підтвердження виконується шляхом натискання відповідної кнопки з заявкою (якщо клієнт використовує месенджер), або відправити у відповідь SMS з унікальним кодом підтвердження (для каналу SMS, відповідно), після чого програма автоматично обробить запит і сформує підтвердження, в результаті якого обов’язково проінформує клієнта про успішно виконану транзакцію.

І вже за лічені хвилини гроші надійдуть на рахунок компанії. Цим сервіс вигідно відрізняється від пропозицій інших банків, де зарахування куплених коштів на рахунок відбувається, як правило, в кінці торгового дня.

Ще одна перевага – в одному чаті можна оформляти угоди від імені різних юросіб. Це корисно для бізнесменів, у яких кілька компаній, що працюють з купівлею-продажем валюти. При цьому, для користувачів месенджера, щоб мінімізувати плутанину, доступна можливість перемикання між окремими компаніями, що виконується дуже просто – буквально одним натисканням на екран.

Для активних підприємців також передбачений додатковий бонус від банку. Якщо клієнт активно купує-продає валюту, то йому при підтвердженні своїх заявок будуть пропонувати більш вигідний курс – дешевше при покупці та дорожче при продажу. Конкретний розмір бонусу залежить від активності клієнта, а саме: в залежності від того, які операції, в якому обсязі та в яких валютах клієнт проводив в минулому календарному місяці, тим більш вигідні умови він отримає в наступному. При частих торгах навіть невелика зміна може в підсумку принести помітний додатковий прибуток або допомогти заощадити.

Якщо ж протягом торгів жоден із запропонованих курсів підприємця не влаштував, вже сформована і схвалена банком заявка просто переноситься на наступний день: тобто не треба знову заповнювати документи і отримувати схвалення співробітників фінустанови. А в разі, коли клієнт вирішив відкликати заявку з яких-небудь причин – вона оперативно виключається з торгової сесії за фактом отримання менеджером відповідного запиту від клієнта.

Все максимально просто та зрозуміло. Швидка реакція на появу вигідних курсових пропозицій здатна підвищити рентабельність бізнесу. У той час, коли курсові коливання протягом однієї сесії можуть становити 1-3% навіть при стабільній гривні, оперативне укладання угод з купівлі-продажу валюти може принести ті самі 1-3% додаткового доходу. Вигода на стороні бізнесу – просто завдяки швидкому отриманню інформації про зміну курсу та легкості підтвердження угод.

Читайте також –

Швидко та вигідно: що допоможе малому та середньому рітейлу розвивати бізнес


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку