Сергій Барановський, Bosch: Впроваджуємо інноваційні рішення для систем озвучування та систем безпеки (+презентація)

Сергій Барановський, Bosch: Впроваджуємо інноваційні рішення для систем озвучування та систем безпеки (+презентація)

08.07.2024 09:00
  302
Валерія Байда

Як якісно побудувати в ТРЦ, магазинах та складах систему виявлення пожежі, мовного оповіщення та відеоспостереження із вбудованою аналітикою.

Для роботодавця безпека відвідувачів та працівників завжди на першому місці. Щоб швидко виявляти пожежі, потрібні інноваційні сучасні рішення. Директор департаменту Bosch Building Technologies Сергій Барановський в ході VII Міжнародної спеціалізованої виставки індустрії ритейлу та комерційної нерухомості RAU EXPO 2024 розповів, що компанія Bosch є не просто виробником, а створює стандарти до пожежної безпеки, вчасного виявлення та оповіщення відвідувачів та працівників. RAU обрала основні тези з його виступу.

Про напрями, якими займається компанія Bosch

Bosch – це не тільки споживчі товари, які більшість звикла бачити на полицях фірмових магазинах та точках, де представлена техніка та електроніка. Компанія має й інші напрями, зокрема:

 1. Мобільність – все, що пов’язано з автівками та компонентами для їх обслуговування;
 2. Промислові технології – все, що необхідно для автоматизації виробництв, гідравліка та пневматика;
 3. Енергетика та будівельні технології – все, що пов’язано з нагрівом води, опаленням, кондиціонуванням (впроваджує департамент Home Comfort), а також з пожежною безпекою, оповіщенням та відеоспостереженням (саме цим займається департамент Building Technologies).

 Про Building Technologies

Building Technologies – це рішення для систем безпеки та мультимедіа:

 1. Системи відеоспостереження;
 2. Системи контролю та управління доступом;
 3. Системи охоронної сигналізації;
 4. Програмне забезпечення керування;
 5. Системи пожежної сигналізації;
 6. Системи оповіщення та музикальної трансляції тощо.

Про напрями компанії Bosch, які актуальні для ритейлу

Я виділив чотири ключові напрямки, які актуальні для ритейлу:

 1. Покращення взаємодії з клієнтами, завдяки фоновій музиці та керуванню руху клієнтів за допомогою оголошень, активованих за допомогою відео аналітики. Камери мають вбудований інтелект, тож можуть контролювати відвідувачів. Наприклад, можна здійснювати підрахунок людей біля магазину, скільки часу вони витратили у черзі, який час піковий для відвідуваності, керувати чергами та евакуацією на випадок надзвичайних ситуацій.
 2. Завдяки даним, отриманим від відео аналітики можна швидко провести розслідування в разі крадіжки.
 3. Запобігання пошкодженню матеріальних цінностей за допомогою раннього виявлення диму та полум’яна.
 4. Створення приємних вражень від покупки під правильно підібрану музику.

Про пожежну сигналізацію

Компанія Bosch вже понад 100 років займається пожежною сигналізацією та є не просто виробником, а створювачем стандартів і вимог до цього напрямку. І для того, щоб побудувати систему виявлення пожежі якісно, потрібні три ключових моменти, а саме: надійність виявлення, гнучкість системи та можливість інтеграції.

Іншими словами, якщо у вас сповіщувач про пожежу буде працювати в заниженій чутливості, можете пропустити пожежу. І, навпаки, якщо його зробити більш чутливим, будуть хибні спрацювання через які на певний час буде зупинятися вся робота.

Тож Bosch багато працює для того, щоб система пожежного оповіщення працювала якісно, тому впроваджує різноманітні технології для раннього її виявлення і практично без помилкових тривог:

 • Це – інтелектуальна обробка сигналу (ISP) з алгоритмами, заснованими на правилах і досвіду 5000 шаблонів пожеж, що призводить до зменшення помилкової тривоги.
 • Dual Ray технологія – це червоний та синій світло діоди, які допомагають розрізняти пар від диму для найвищої точності виявлення.
 • Ще технологія eSmog, яка виявляє стійкість до електромагнітних перешкод, до прикладу від смартфонів або маршрутизаторів.

Про те, що важливо врахувати, встановлюючи пожежну сигналізацію

Дуже важливо, щоб при побудові пожежної сигналізації, ця система росла разом з бізнесом. До прикладу, у нас є об’єкти, на яких пожежна сигналізація встановлена 20 років тому. З часом системи застаріли. Ми запропонували їх оновити і нова система підтримує старе обладнання. Ще важливо, щоб був віддалений сервіс, щоб керувати та обслуговувати пожежну систему на відстані та без фізичної присутності, що значно пришвидшує та покращує роботу.

Потрібно врахувати і те, щоб пожежна сигналізація могла інтегруватися з іншими системами. До прикладу, візьмемо ТРЦ, де завжди є велике скупчення людей, тому в разі евакуації, має бути миттєве керування процесом. Іншими словами, якщо пожежна сигналізація дає тривогу, інтеграція з іншою системою підтвердить, чи дійсно сталося загоряння. І, звісно, ТРЦ – це багато різних типів приміщень: лобі, паркінг, склад, торгові площі тощо. І під кожне приміщення мають бути ефективні пожежні сповіщувачі (показано на картинці):

Про системи мовного оповіщення

Ідеальний варіант – це коли є синергія оповіщення про пожежу з системою фонової музики, яка сприяє гарному досвіду покупок. У компанії Bosch є три такі системи – від аналогової до цифрової. Всі вони сертифіковані в Україні. Проте в сучасному світі варто йти в ногу з часом і віддавати перевагу передовим технологіям. Приклад такої системи – це Praesensa.

Про відеоспостереження

Наші камери відрізняються від типових рішень, які є на ринку. Зазвичай, камера знімає, передає потік на сервер і аналітика безпосередньо відбувається саме на сервері. Своєю чергою Bosch пропонує камери з вже вбудованою аналітикою, яка не залежить від сервера. Це рішення дозволяє прибрати людський фактор, своєчасно реагувати на тривоги, впроваджувати бізнес-аналітику та легко масштабувати бізнес.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  55
Усі новини ринку