Як інтернет-магазин Будинок іграшок міняв платформу і що з цього вийшло

Як інтернет-магазин Будинок іграшок міняв платформу і що з цього вийшло

22.02.2018 08:15
  1065
Дарья Златьева

Сайт інтернет-магазину мережі Будинок іграшок Ihrashky.ua влітку 2017 переїхав на bi.ua. З чим зіткнулися в компанії при зміні платформи інтернет-магазину, які інструменти і яких підрядників задіяли.

Дмитро Бондаренко, е-commerce-директор мережі Будинок іграшок розповів, чому в компанії прийняли рішення про переїзд, як відбувався процес, на що звернути увагу фахівців, щоб не допустити погіршення показників на цей період і поділився поточними результатами проекту.

Ihrashky.ua bi.ua

Компанія прийняла рішення про переїзд з цылоъ купи ряду причин. За словами Дмитра Бондаренка, старий сайт не адаптований під мобільні платформи і втрачав мобільний трафік і закази.К того ж, графічний інтерфейс (UI) вже не відповідав вимогам і запитам клієнтів – вони стикалися з незрозумілою і незручною навігацією по категоріям товарів, відсутністю фільтрів по характеристиках. Процес покупки був достатньо складним через функціонал, що змушувало потенційного покупця кинути замовлення на півдорозі.

“Двіжок” сайту був застарілим функціонально і технічно, сайт був повільним і проблематичним в модернізації, не відповідав сучасному рівню безпеки для інтернет магазинів “, – зазначає Бондаренко.

Домен сайту був складним для написання і запам’ятовування – “ihrashky” і не відповідав неймингу компаніі в новому ребрендингу.

Про ризики

Перераховані вище причини заважали сайту рости в трафіку і конверсії, в той час як конкуренти в сегменті дитячих іграшок активізувалися: в компанії почали спостерігати погіршення показників, а в деяких випадках і втрату клієнтів.

Потрібно було швидко змінюватися в кращий бік і до того ж за всіма пунктами. Тому приймали рішення про повну зміну платформи сайту, створення абсолютно нового UX дизайну, нової структури сайту, перехід на новий домен – bi.ua і безпечний протокол HTTPS.

Переїзд по настільки багатьом факторам дуже ризикований і складний проект. “Як правило, намагаються робити це поетапно кілька місяців, а не відразу все всім пунктам, щоб знизити ризик втрати органічного трафіку. Для нас, на жаль, не було можливості чекати і розтягувати переїзд на півроку, наближався високий сезон продажів”, – відзначає Дмитро Бондаренко.

Все за сценарієм

Для якісного переїзду і зниження можливих втрат було прийнято рішення підключити експертів з SEO агентства: компанією співпрацювала з двома агентствами – Promo та Stratton Analytics. На думку Бондаренко, це було вірне рішення.

“SEO оптимізація включає в себе багато факторів, врахувати 100% можливих проблем складно, тому ТЗ від seo спеціалістів доповнювали один одного і таким чином ми закривали 99,9% проблем на ранньому етапі “, – говорить він.

 Було опрацьовано 7 можливих сценаріїв переїзду, зроблений SWOT аналіз по кожному з них. Був обраний не найлегший, але найбільш прийнятний за ризиками і термінів сценарій.

Сценарій складався з декількох етапів і мав на увазі одночасну роботу старого і нового сайту під час переїзду.

  1. Був складений список всіх урлів (покажчик ресурсу) на старому і новому сайті, після чого визначено 4 умовні групи за важливістю (критерієм важливості виступив обсяг органічного трафіку) для організації безпечного почергового переїзду, починаючи з менш важливих сторінок.
  2. На всіх урлах https://bi.ua/ другої, третьої і четвертою умовних груп важливості проставили canonical (оригінальна сторінка або першоджерело) на аналогічну сторінку на сайті http://ihrashky.ua/. Це необхідно для того, щоб вказати який url є головним і усунути дублі інформації при одночасній індексації старого і нового сайту
  3. на першу групу (це близько 10% сторінок) проставили 301 редирект з ihrashky.ua на https://bi.ua. Відкрили до індексації новий сайт і почали приймати замовлення з обох сайтів.
  4. Після того як url ​​з першої групи успішно проіндексувалися і в органічній видачі старі url замінилися новими, був зроблений редирект на решту групи і прибраний canonical.

За словами Дмитра Бондаренка, такий поетапний переїзд дозволив безпечно спостерігати за коректністю і якістю переїзду і усунути проблеми або скасувати переїзд в разі проблем

Результати

Повний переїзд зайняв близько 2 тижнів, під час переїзду ресурс просів на 3% трафіку в порівнянні з попереднім періодом і близько 15%, якщо врахувати сезонний ріст. На те, щоб трафік відновився пішло близько місяця і зараз в компанії спостерігають його динамічне зростання.

“Результати переїзду вийшли більш оптимістичні ніж ми розраховували, при такому складному переїзді втрата трафіку складає до 80%”, – додає E-commerce-директор мережі Будинок іграшок.

Сайт показує краще поведінкові показники показники в порівнянні з попереднім, показник відмов знизився на 26%, а показник конверсії з мобільних пристроїв виріс на 36% в порівнянні зі старим сайтом.

Частка замовлень, що здійснюються безпосередньо через чекаут (весь процес офрмлення покупки) істотно збільшилася: близько 90% замовлень оформляється безпосередньо на сайті, а не через колл-центр

Висновки: проблеми все одно будуть

При переїзді Дмитро Бондаренко радить прислухатися до таких порад:

  • Не переїжджайте перед високим сезоном, ризики дуже високі.
  • Моніторьте ситуацію потрібно щодня
  • Важлива дуже швидка реакція розробника і seo аналітика щодо усунення виявлених помилок, якщо їх усувати швидко, то з переїздом буде все ок
  • Навіть якщо ви вважаєте що проблем не буде, вони будуть. Так що будьте готові до цілодобової роботи розробників і вашої команди

Читайте також –

Клієнтська база MOYO виросла на 50% за рахунок перезапуску CRM


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку