Господарі Хрещатика: кому належать торгові площі на головній вулиці країни (інфографіка)

Господарі Хрещатика: кому належать торгові площі на головній вулиці країни (інфографіка)

24.09.2018 09:32
  1473
rau

Журнал Новое Время провів розслідування: на кого оформлена нежитлова нерухомість на Хрещатику. Серед власників: Рінат Ахметов, колишні київські градоначальники та їхні родичі.

Журнал Новое Время відкриває серію матеріалів про власників торгово-офісних площ на головних вулицях країни. Першим “під приціл” журналістів потрапив Хрещатик.

Всього на центральній вулиці Києва знаходиться 119 000 кв. м комерційної нерухомості, яка оцінюється в $184 млн. Але варто пам’ятати, що тут мова йде не тільки про магазинах та інші торгові площи, а й про численні офіси або іншіподібні установи.

Найбільшим власником торгової нерухомості на вулиці №1 виявився гість міста – колишній житель Донецька мільярдер Рінат Ахметов. Йому належить тут всього один будинок, але саме просторий – Центральний універсальний магазин, ЦУМ. Його загальної площі 45 000 кв. м вистачило для того, щоб зробити свого власника лідером серед всіх хрещатицьких рантьє.

 

Крім того, на Хрещатику залишилося безліч місць, які досі контролюють попередники Віталія Кличко – скандальний “мер-виконроб” Олександр Омельченко і ще більш скандальний “мер-мільйонер-співак” Леонід Черновецький. Вірніше, не вони самі, а їх найближчі родичі або колишні члени сім’ї.

Йдеться про сина Омельченко, а також про братів Супруненко – Олександрі і В’ячеслава. Перший – депутат Верховної ради з фракції Воля народу, а другий, молодший, колись був зятем Черновецького.

По інший від Головпоштамту бік Майдану, за Будинком Профспілок, в будівлі під №14, де знаходиться готель Хрещатик і Будда-бар, зосереджені комерційні володіння сім’ї Габович. В сумі їм належить тут трохи більше 14 000 кв. м торгової нерухомості.

Як пише Новое Время, серед “господарів” Хрещатика є чимало інших персонажів з минулого. Найбільш помітний з них – підприємець Олександр Омельченко, син колишнього мера, і пов’язана з ним компанія Argo. Співвласником компанії є офшор Каітріа Холдінгс Лімітед, чий кінцевий бенефіціар – Олександр Олександрович Омельченко.

Це українсько-ізраїльсько-бельгійське підприємство володіє мережею магазинів відомих світових брендів по всій країні. Деякі з них фірма привезла в Україну першою – наприклад, Lee&Wrangler і Big Star. Також компанія продає одяг марок Benetton, Reebok, Mango, Miss Sixty та інших.

На Хрещатику основні володіння Argo розташувалися в районі Бессарабського ринку. Там у неї майже 3800 кв. м в будинках №50 та 52, де розташовані магазини Reebok, Benetton, Desigual.

Серед більш дрібних “господарів” Хрещатика НВ виявив колишнього депутата від Партії регіонів Тетяну Засуху. Її агрофірма Світанок володіє приміщеннями площею 800 кв. м, розташованими на 7-8 поверхах будинку №6.

Інтерес бізнесменів і всіляких родичів можновладців до Хрещатика зрозумілий: найдорожча вулиця всієї України.

Ціна 1 кв. м торгової нерухомості в центрі Києва, за даними консалтингової компанії Увекон, становить приблизно $1700. Тобто один лише Ахметов контролює на Хрещатику нерухомість, яку можна продати мінімум за $66 млн.

І гроші тут не лежать мертвим вантажем, а працюють: столична вулиця – це ще й найвищі орендні ставки міста.

До Євромайдану зняти торгові площі на Хрещатику можна було виходячи з розрахунку $200-250 за квадрат. Так стверджує Євгенія Локтіонова, директор компанії Українська торгова гільдія (UTG). Подібна ставка – це рівень центру чеської і фінської столиць – Праги і Гельсінкі.

Останнім часом Хрещатик “сповз” до рівня Варшави або Будапешта. Але все одно залишився одним з найдорожчих місць країни – середня орендна ставка тут становить $80 за квадрат.

Локтіонова впевнена: у міру відновлення економіки цей показник виконає зворотний шлях – в сторону Праги і Гельсінкі. “Орендні ставки залежать від потоків клієнтів”, – пояснює експерт UTG. А на Хрещатику туристи та інші потенційні покупці є завжди.

Джерело: Новое Время

Читайте також –

Орендні ставки в торгових центрах Києва повертаються на докризовий рівень


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку