Огляд світового ринку комерційної нерухомості від JLL: Лондон на 1-му місці

Огляд світового ринку комерційної нерухомості від JLL: Лондон на 1-му місці

26.01.2018 01:00
  541
rau

Ринок комерційної нерухомості зберігає привабливість, незважаючи на геополітичну нестабільність.

Read in English

Про це йдеться у надісланому до редакції RAU прес-релізі компанії JLL. Лондон очолив світовий рейтинг міст, які залучили найбільше інвестицій в комерційну нерухомість в 2017 році. Очевидно, що побоювання різкого скорочення активності інвесторів після Brexit виявилися марними.

Обсяг інвестиційних угод на ринку комерційної нерухомості Лондона збільшився в 2017 році в порівнянні з попереднім роком на 35% і досяг $33 млрд. На 2-е місце піднявся Лос-Анджелес ($23 млрд), колишній лідер – Нью-Йорк – опустився за підсумками року на 3-е місце з результатом в $21 млрд.

За даними JLL, всупереч складній геополітичній ситуації світовий ринок нерухомості зберігає стабільність. Сукупний обсяг угод на світовому ринку нерухомості склав майже $700 млрд. Інвестори активно шукають нові шляхи ефективного вкладення коштів. Як наслідок, приплив капіталу в цей сектор як і раніше залишається на високому рівні.

«Ринок комерційної нерухомості Лондона залишався на подив стабільним протягом всього першого року після оголошення про вихід Великобританії з ЄС. Прийняття низки ключових рішень в ході переговорів в 2018 році дозволить нам побачити більш точну картину того, що буде після Brexit», – коментує Річард Блокс, директор департаменту фінансових ринків і інвестицій компанії JLL.

Прогнози на 2018 рік

Експерти JLL припускають, що, незважаючи на поточний підйом в секторі, в 2018 році обсяг інвестиційних угод на ринку нерухомості знизиться на 5-10% через обмежену кількість доступних для покупки активів і жорсткого регулювання інвесторів. Зміни, що відбуваються на ринку капіталу, стимулюють поширення нових інвестиційних стратегій із акцентом на угоди на рівні компаній, рекапіталізацію, рефінансування, комплексні боргові стратегії, а також освоєння нових секторів нерухомості і міст.

  • Продовжиться скорочення розриву між містами-лідерами («Великою сімкою»), що залучають протягом останніх трьох років близько чверті загального обсягу світових інвестицій, і містами другого рівня («Претендентами на лідерство»): Амстердамом, Лос-Анджелесом, Сан-Франциско, Шанхаєм, Сіднеєм, Торонто і т. д., які активно змагаються з лідерами за капітал і увагу бізнесу.
  • Розвинені науково-технічні міста («Новатори»), такі як Берлін, Бостон, Сієтл, продовжать зміцнювати свої позиції як центри тяжіння інвестицій.
  • На даному етапі циклу все складніше знайти інвестиційні можливості, тому в тридцятку лідерів можуть увійти нові міста з високим рівнем життя («Місце для життя»), наприклад, Ванкувер, Брісбен і Осло.
  • Незважаючи на розширення географії інвестицій і хороші можливості для зростання, такі міста як Мехіко, Москва, Маніла, Мумбаї, будуть як і раніше програвати більш зрілим ринкам, якщо не підвищать рівень прозорості в сфері інвестицій в нерухомість.

«Велика сімка» домінує

Міста «Великої сімки», групи найбільш глобалізованих і конкурентоспроможних центрів світу (Лондон, Нью-Йорк, Токіо, Париж, Сінгапур, Гонконг і Сеул), зберігають за собою провідні позиції на міжнародному ринку інвестицій в нерухомість. Всі сім міст увійшли в десятку світових лідерів в 2017 році.

Дослідження JLL виявило зміну «розстановки сил» між двома містами з «Великої cемеркі» – Лондоном і Нью-Йорком – і «претендентом на лідерство» Лос-Анджелесом. Лідируючу позицію займає Лондон, багато в чому за рахунок зарубіжних інвесторів, зокрема, з Гонконгу, США та Німеччини. Іноземний капітал також забезпечив азіатським членам «Великої сімки» – Гонконгу, Сінгапуру і Токіо – двозначне зростання інвестиційних угод у 2017 році.

«Претенденти на лідерство» скорочують розрив

Незважаючи на те, що члени «Великої сімки» зберегли за собою провідні позиції в рейтингу, в 2017 році їх частка на міжнародному ринку інвестицій зменшилася до 19%, що є найзначнішим спадом з 2009 року. Брак якісних пропозицій на ринку та високі ціни на преміальні активи в цих містах підвищили попит на нерухомість в центрах, які «претендують на лідерство», мало чим поступаються визнаним лідерам і прагнуть увійти в їх число.

Так, в 2017 році Лос-Анджелес потіснив Нью-Йорк в топ-30, Амстердам практично подвоїв обсяг інвестиційних угод. Сідней, Шанхай і Торонто також наростили свої показники, причому обсяг інвестицій в Шанхаї став рекордним за всю історію спостережень.

Методологія класифікації міст

Дана типологія враховує більш 300 міжнародних індексів і критеріїв порівняльної оцінки міст, в тому числі щодо фінансової та комерційної активності, інвестиційного профіля, демографічної різноманітності, інновацій, інфраструктурі, міжнародної значущості, якості життя, культурі, діяльності органів влади та інституційним основам законодавства. Інші значущі фактори: базовий аналіз розміру міста, ВВП на душу населення, темпи зростання, індустріальна структура, положення в державній і континентальної «системі» міст і досвід взаємодії з державними та інженерно-технічними організаціями при розробці плану і стратегії розвитку міста.

Повная версія дослідженя доступна за посиланням.

Довідка. JLL (NYSE: JLL) є лідируючою компанією на ринку професійних послуг в сфері нерухомості та управління інвестиціями. По всьому світу експерти JLL допомагають власникам нерухомості, орендарям та інвесторам досягати бізнес-цілей. JLL входить в список найбільших компаній світу Fortune 500; оборот компанії в 2016 році склав $6,8 млрд, за вирахуванням прямих витрат – $5,8 млрд. За 2016 рік фахівці JLL закрили угоди з купівлі-продажу і залучення фінансування загальним обсягом $145 млрд. Обсяг портфеля JLL в сфері управління нерухомістю складає 4, 4 млрд кв. футів, або 409 млн кв. м.

У Росії і країнах СНД JLL представлена ​​офісами в Москві, Санкт-Петербурзі та Києві.

Читайте також –

Нові метри: які ТРЦ планують відкрити в Києві в 2018 році


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку