еАкциз: як постачальники рішень роблять складне простим

еАкциз: як постачальники рішень роблять складне простим

Сьогодні
  162
Оксана Дудка

З 1 січня 2026 року в Україні набувають чинності нові вимоги щодо електронного маркування підакцизної продукції, передбачені Законом України № 3817-IX. У рамках впровадження системи еАкциз ритейлерам належить забезпечити повне відстеження алкогольних товарів на всіх етапах ланцюга поставок — від приймання на склад до продажу кінцевому споживачеві. А отже, кожен учасник ринку має адаптувати свої бізнес-процеси, IT-системи та внутрішні регламенти під нові реалії.

Реалізація еАкциз: дорого, складно, але обов’язково

Розробка і впровадження власної системи відстеження підакцизної продукції — складне і ресурсозатратне завдання. За оцінками учасників ринку, вартість власних рішень для великих ритейлерів може сягати $1 млн.

Однією з ключових складностей є інтеграція з державною системою еАкциз: необхідно забезпечити стабільний, захищений і безперервний обмін даними, а також врахувати необхідність синхронізації з іншими внутрішніми системами (WMS, ERP, POS тощо). Тому раціональним рішенням є залучення надійного технологічного партнера для ефективної реалізації цих кроків. Під час вибору такого партнера критично важливим є його практичний досвід інтеграції з державними платформами та реалізація проєктів подібного масштабу.

Загалом, практика електронного відстеження підакцизної продукції не нова — аналогічні системи успішно працюють у країнах ЄС і СНД, де вони стали важливим інструментом державного контролю та підвищення прозорості ланцюгів поставок.

Спираючись на досвід співпраці з провідними світовими розробниками рішень для автоматизації процесів ритейлу, логістики, дистрибуції та виробництва, компанія Consulting for Retail сформувала міцну технологічну базу для підтримки переходу на еАкциз і в Україні.

Сьогодні компанія пропонує готове, функціональне і надійне рішення, що включає модулі:

  • SAI WMS — рішення на базі платформи SymphonyAI (далі — SAI) для управління складськими операціями,
  • Універсальна шина обміну даними з еАкциз — для управління процесами обміну інформацією між ERP\WMS\POS та еАкциз.

У сукупності ці модулі надають набір інструментів для наскрізного контролю руху підакцизної продукції — від надходження товару на склад до його реалізації в торгівельній точці.

Основні функції для забезпечення відстежуваності еАкциз:

  • Перевірка та реєстрація акцизних марок під час приймання — контроль легітимності продукції ще на вході.
  • Передача даних про продажі та відвантаження в еАкциз — фіксація видаткових операцій з автоматичним списанням акцизних марок.
  • Синхронізація майстер-даних — довідники товарів і контрагентів підтримуються в актуальному стані через інтеграцію з державною системою.
  • Обробка розбіжностей — формування актів при виявленні помилок і їх передача в еАкциз.

Consulting for Retail має перевірену експертизу в реалізації проєктів з відстеження підакцизної продукції, включаючи успішно завершені впровадження в Казахстані та Азербайджані. Завдяки глибокій інтеграційній зрілості та розумінню архітектури корпоративних і державних систем обліку, C4R ефективно вибудовує обмін даними з регулюючими платформами. У роботі команда демонструє високу швидкість, надійність і вміння говорити однією мовою як з бізнесом, так і з IT-фахівцями.

Експерти Consulting for Retail готові детально продемонструвати, як працює рішення і які завдання воно закриває на практиці. Уже зараз спостерігається зростання інтересу до цієї теми з боку ритейлерів, і, щоб уникнути перевантаження і забезпечити якісну підтримку, компанія заздалегідь формує графік демонстрацій і запусків.

“Ми цінуємо стратегічний підхід, тому для компаній, готових до проактивних кроків на ранньому етапі, ми передбачили спеціальні умови та гнучкий формат співпраці”, — зазначає Павло Щербаков, засновник і СЕО компанії Consulting for Retail.

Хочете побачити, як працює рішення? Запишіться на демо за посиланням.


До останніх новин До популярних новин Підписатись на TG канал

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Під управлінням Укрнафта «Укрнафтобуріння» заробило 1,19 млрд грн чистого прибутку у 2024 році: 1,074 млрд грн спрямовано до бюджету

Під управлінням Укрнафта «Укрнафтобуріння» заробило 1,19 млрд грн чистого прибутку у 2024 році: 1,074 млрд грн спрямовано до бюджету

1,19 млрд грн чистого прибутку отримало ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» під управлінням ПАТ «Укрнафта» в 2024 році. 1,074 млрд грн...
time icon  
  147
Усі новини ринку