
Пряма дорога в ЄС: українські інвестори зацікавленні в придбанні польського м’ясокомбінату


Компанія Київстар та Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” запускають новий спільний проєкт – Нам тут жити: Школа операторів наземних дронів “Варан”. Мета — спільно з абонентами оператора зібрати 35 млн грн на розбудову школи, яка готуватиме фахівців з наземних роботизованих комплексів у структурі Сил Оборони.
На зібрані кошти буде створено інфраструктуру для навчального процесу курсантів та проживання рекрутів, станції технічного обслуговування, ремонту та зберігання наземних роботизованих комплексів, а також забезпечення всією необхідною технікою для навчання операторів.
«Київстар з початку повномасштабної війни системно допомагає Збройним силам України. Особливу увагу приділяємо тим проєктам, які впроваджують технологічні рішення та зберігають життя українських військових. Так, у 2024 році компанія виділила 50 млн грн на допомогу саперам у рамках проєкту з розмінування «Нам тут жити 2.0» і 50 млн грн на підтримку ППО. Абоненти Київстар, в свою чергу, перерахували понад 58 млн грн завдяки програмі «Допомога ЗСУ» та благодійним SMS. Сподіваємося, що проєкт створення «Школи операторів наземних дронів» стане не менш успішним кейсом завдяки нашій співпраці з Фондом компетентної допомоги «Повернись живим» та активної участі абонентів», — коментує Олександр Комаров, CEO Київстар.
Наземні роботизовані комплекси (НРК) — це один із новітніх напрямів у безпілотних системах, які активно інтегруються в ЗСУ. Вони можуть застосовуватись для евакуації, логістики, дистанційного розмінування або в якості вогневих засобів. Розвиток цієї сфери навчання підсилить спроможності української армії та збереже життя наших захисників і цивільних.
«Школа наземних роботизованих комплексів — логічне продовження співпраці Фонду «Повернись живим» та Київстар після успішних ітерацій проєктів по розмінуванню «Нам тут жити» та «Нам тут жити 2.0». В цьому проєкті фокус буде на підготовці особового складу — щомісяця понад 200 операторів НРК проходитимуть фахову підготовку. Вони опанують застосування інженерних, логістичних та бойових наземних комплексів. Навчання включатиме, зокрема, блоки з аналітики при плануванні місій, оцінки бойової обстановки, що дозволить максимально ефективно використовувати комплекси», — говорить Тарас Чмут, директор Фонду “Повернись живим”.
Підтримати проєкт можна задонативши на спецрахунок фонду та на банку проєкту. Абоненти передплаченого зв’язку можуть долучитися:
Нова ініціатива стартувала на початку березня та триватиме до досягнення повної суми збору. Станом на початок квітня, силами абонентів мобільного оператора вже зібрано понад 11,7 млн грн.
Довідка. Київстар — найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на грудень 2024 року обслуговував близько 23 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього Інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ та ін. Київстар розвиває в Україні нові телеком технології і протягом 2023-2027 років планує інвестувати в цей напрямок $1 млрд. Компанія допомагає Україні долати виклики воєнного часу і за останні три роки виділила понад 2,6 млрд грн для підтримки ЗСУ, абонентів, на реалізацію соціальних проєктів. Акціонер Київстар — міжнародна група VEON. Акції групи знаходяться на фондовій біржі NASDAQ (Нью-Йорк). Київстар 27 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на ринку електронних комунікацій, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією. Додаткова інформація: pr@kyivstar.net, www.kyivstar.ua