Новини логістики та e-commerce: Нова пошта в Нідерландах, кур’єри від Укрпошта, 500 точок Rozetka та інше
Нова пошта вийшла на ринок шістнадцятої країни – Нідерландів, Rozetka відкрила у жовтні свій 500-й магазин в Україні, Укрпошта планує замінити листонош кур’єрами та встановити поштомати, засновники monobank запустили маркетплейс market by mono, шеф-кухар і креативний підприємець Євген Клопотенко створив онлайн-магазин українських продуктів 100Шоп, а також інші новини сфери електронної торгівлі та доставки.
Нова пошта вийшла на ринок Нідерландів
Як повідомили RAU в прес-службі компанії, Нідерланди стали 16-ю країною, де Нова пошта почала роботу і запустила власну кур’єрську доставку. З України в Нідерланди до доставки приймаються відправлення вагою до 1000 кг. Ця послуга доступна як для фізичних осіб, так і для бізнес-клієнтів. «Вже зараз Нова пошта працює із кур’єрською доставкою у всіх містах Нідерландів. Найближчим часом плануємо відкриття ще й власних відділень в Амстердамі та Утрехті, щоб ще більше сервісів стали доступними для наших клієнтів», – розповів СEO Nova Post в Нідерландах Антон Черниш.
Нова пошта продасть енергетичний бізнес після війни
Поштово-логістичний оператор Нова пошта планує продати свій енергетичний бізнес – компанію Нова Енерджі – після закінчення війни. Нова пошта інвестувала $13 млн в енергетичне обладнання, щоб уникнути відключень електрики. Для забезпечення відділень та логістики Нова пошта придбала 4000 генераторів. В планах — побудувати десять газових установок (половину до кінця 2024 року, а ще половину – в 2025-му). Але після війни НП планує продати свій енергетичний бізнес, про що розповів співзасновник НП Володимир Поперешнюк. В наступному році Нова Енерджі планує продавати електрику іншим споживачам. Продати компанію хочуть тому, для кого енергетика є основним бізнесом.
Rozetka відкрила свій 500-й магазин в Україні
У жовтні компанія Rozetka відкрила 500-й магазин та не планує на цьому зупинятись. Ювілейна точка – це другий магазин мережі в столичному ЖК Комфорт Таун на вулиці Березневій, 12. Цей магазин, що працює в форматі “біля дому”, став 102-м у Києві. Тут клієнти можуть одразу з полиць придбати супутні товари до основного продукту та товари повсякденного вжитку, а також приміряти одяг, замовити велику побутову техніку та скористатися послугою повернення. Незабаром тут запрацює послуга Rozetka Обмін з обміну старих гаджетів на сертифікати Rozetka для покупки будь-чого. Також будуть доступні послуги кредитування.
Фахівець з маркетингу Rozetka Олена Распутная на своїй Facebook-сторінці повідомила, що за жовтень було відкрито загалом 14 нових магазинів різних форматів по всій Україні. Наразі мережа офлайн-магазинів ритейлера налічує 500 магазинів в 150 містах України. До кінця року в компанії планують відкрити десятки нових точок, серед яких переважатимуть магазини формату “біля дому”.
Укрпошта запускає пілотний проєкт із поштоматами та кур’єрами
Як пише портал delo.ua, вже у грудні Укрпошта запустить новий пілотний проєкт. Тепер посилки будуть доставлятися в поштомати або за допомогою кур’єрів. Про це повідомив гендиректор компанії Укрпошта Ігор Смілянський. За його словами, проєкт почнуть тестувати в Києві через місяць, а з наступного року компанія планує запустити ці послуги по всій Україні. В клієнтів буде вибір: отримати відправлення у відділенні, у поштоматі або з кур’єрською доставкою. Кур’єри Укрпошта будуть із жовтими рюкзаками. Вони також заправлятимуть поштомати посилками.
Також у зв’язку з переходом на автоматизоване сортування Укрпошта з 1 листопада оновлює стандарти пакування для відправлень. Це дозволить доставляти відправлення між містами України вже на наступний день. Для зручності клієнтів компанія зробила перехідний період до 11 листопада. Тому Укрпошта впроваджує два нових поняття – ручне та автоматизоване сортування й, відповідно, оновлює стандарти пакування для відправлень, які будуть оброблятися автоматично. Всі посилки, що оброблятимуться на автоматизованих лініях, мають бути упаковані в міцні коробки або спеціальні поліетиленові пакети, що відповідають розмірам відправлень. Для зручності клієнтів Укрпошта надає пакети для дрібних відправлень безкоштовно.
Засновники monobank запустили маркетплейс market by mono
Про це повідомив у соцмережах бізнесмен Олег Гороховський. Новий маркетплейс market by mono, за словами засновника, є спробою зробити щось особливе в e-commerce. Спочатку на маркетплейсі будуть представлені три категорії товарів: ґаджети, смарт-електроніка та компʼютерна техніка. Згодом будуть додані й інші товари. Вже заявлено про 20 000 SKU. Партнери маркетплейсу (Moyo, КТС, Click), як стверджується, отримають “абсолютно безпрецедентні тарифи – від трьох до п’яти разів нижчі, ніж у конкурентів”. Усі товари можна буде купити без переплат і прихованих тарифів за програмою «Покупка частинами», рівень сервісу та підтримки обіцяють зробити як у mono без зайвих комунікацій та складнощів.
Згодом Гороховський заявив, що більше 60% покупців маркетплейсу market by mono оформляють розстрочку (оплата частинами), а також про те, що вже понад 1000 компаній виявили бажання приєднатися до маркетплейсу. За перші три дні роботи сервісу його відвідали понад 1 млн клієнтів, реалізовано товарів на 56,8 млн грн.
Євген Клопотенко запустив онлайн-магазин з продуктами
Шеф-кухар і креативний підприємець Євген Клопотенко створив онлайн-магазин українських продуктів 100Шоп. Головна ідея проєкту — підтримати малі та середні бізнеси й зробити локальні продукти невіддільною частиною життя українців. Наразі в 100Шоп вже представлені товари від 40 українських брендів: соуси, напої, зернові, солодощі, спеції тощо. За словами Євгена Клопотенка, вже в 2025 році магазин стане повноцінним маркетплейсом, який об’єднає найбільшу кількість виробників українських унікальних продуктів в одному місці.
Разом зі стартом онлайн-магазину, Євген Клопотенко також презентував власну продуктову лінійку — бренд 100Років. Він представлений 20 товарними позиціями у 4 категоріях. Це — борщові заправки, консервована квасоля, смажений горох та квасолевий хумус. Ще стільки ж позицій уже знаходяться в розробці: соуси, суміші українських спецій, кондитерські вироби та напої. Основні виробничі потужності бренду — Сатанівський консервний завод та підприємство Снек Груп Україна.
Bolt Food запускається у Луцьку, Сумах та Тернополі
Сервіс доставки їжі Bolt Food розширив географію своєї присутності в Україні, почавши роботу в містах Луцьк, Суми та Тернопіль. Зробити замовлення в додатку можна в Сумах з 10 ранку до 21 вечора; у Луцьку – з 10 ранку до 22 вечора; у Тернополі з 10 ранку до 21: 30 вечора. В останні роки стрімко зростає популярність онлайн-сервісів доставки їжі. «Наша мета — не тільки надавати зручний сервіс для користувачів, але й підтримувати розвиток місцевих бізнесів, допомагаючи ресторанам розширювати свою аудиторію через наш додаток”, — говорить керівник Bolt Food Україна В’ячеслав Левченко. Також Bolt Food та відомий український ресторатор Міша Кацурін об’єдналися, щоб допомогти користувачам обрати найкращі ресторани з найсмачнішими стравами в кожному місті, де сервіс є доступним. Відтепер у додатку Bolt Food з’явилася категорія «Кацурін рекомендує».
ЄС розпочав розслідування проти Temu
Європейський Союз розпочав офіційне розслідування проти китайського інтернет-магазину Temu через побоювання щодо продажу нелегальних товарів. З моменту запуску у квітні 2023 року інтернет-магазин Temu швидко розвинувся на ринку ЄС, продаючи все – від косметики до одягу, меблів і техніки.
Європейська комісія заявила, що має численні побоювання, що платформа порушує новий закон про цифрові послуги (DSA), який регулює діяльність технологічних компаній. Занепокоєння щодо продажу підроблених продуктів, фармацевтичних препаратів, косметики та іграшок висловлювали різні органи влади по всій Європі, особливо в Німеччині, Данії та Ірландії. Комісія також занепокоєна агресивною тактикою продажів на платформі з “дизайном, що викликає звикання”, включно із “ігровими винагородами”. Але в Єврокомісії підкреслюють, що на цьому етапі це лише підозри, а не висновки.