“Зроблено в Україні”: шість місяців підтримки вітчизняного виробника

“Зроблено в Україні”: шість місяців підтримки вітчизняного виробника

26.07.2024 08:15
  915
rau

Шість місяців тому Міністерство економіки України запустило програму “Зроблено в Україні”, яка вже стала важливим інструментом підтримки вітчизняних виробників та зміцнення національної економіки.

Мета цієї програми — стати платформою для прямого діалогу між державою та бізнесом, а також сприяти підвищенню попиту на українські товари.

Так, українські виробники, які долучилися до ініціативи, маркують свою продукцію позначкою “Зроблено в Україні”. Це дозволяє покупцям магазинів швидше знайти українські товари.

За 6 місяців понад 26 мільйонів товарних позицій були забрендовані цією позначкою.

Серед мереж, які першими долучилися до програми “Зроблено в Україні” члени Асоціації ритейлерів України: Аврора, Епіцентр, Eva, АТБ, Varus, Novus, Сільпо, Auchan, Коло, Родинна ковбаска, Фора та інші.

Одним з найбільших ритейлерів, який активно підтримує цю ініціативу, є мережа торговельних центрів Епіцентр. Вони постійно розширюють співпрацю з українськими виробниками, щоб надати їм можливості для збільшення продажів та подальшого розвитку.

“Ми завжди усвідомлювали, що зростання українських виробництв та економіки країни в цілому стане запорукою нашого успіху. Тому ми готові долучатися до державних програм, які стимулюють розвиток вітчизняних підприємств. Наприклад, у лютому цього року ми провели акцію «Ярмарок українських брендів», що допомогло збільшити частку продажів українських товарів на 20%”, — коментує заступник голови ТОВ “Епіцентр К” у сфері комунікацій, реклами, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина Шинкаренко.

В Епіцентр переконані, що запуск платформи “Зроблено в Україні” стане додатковим стимулом для переходу до споживання українського. Разом з популяризацією та збільшенням попиту на українські товари, можна буде розраховувати на підвищення рівня місцевого виробництва та сталий розвиток підприємств в Україні. А додатковою перевагою програми може стати позитивний вплив на детенізацію українського бізнесу. 

Найбільша продуктова мережа АТБ також приєдналася до проєкту, адже переконана, що враховуючи умови сьогодення, блекаути й обстріли, коли вітчизняний виробник виживає, підтримка його важлива і вона тягне за собою підтримку економіки й стимул до появи нових продуктів.

“Це гарна ініціатива, яка обʼєднала усіх навколо підтримки економіки. Зокрема продуктового ритейлу. Наразі є ряд виробників і продуктів, яким росія завдала непоправної шкоди, наприклад Чумак, Артемсіль. Це втрати для продуктового ринку. Тому підтримка виробників, які ще залишилися, досить важлива. АТБ, як соціально відповідальний бізнес, залюбки підтримує проєкт”, – зазначає директор із комунікації АТБ Сергій Демченко.

Водночас мережа мультимаркетів Аврора зауважує, що наразі 46% товарів на полицях в магазинах компанії – вироблені саме в Україні. І в компанії переконані, що ця цифра лиш зростатиме. А долучення до ініціативи “Зроблено в Україні” є логічним продовженням цієї стратегії підтримки українського бізнесу та економіки.

“Ініціатива “Зроблено в Україні” важлива з декількох причин. По-перше, вона сприяє розвитку національної економіки, залишаючи кошти всередині країни та забезпечуючи надходження до бюджету для підтримки армії. По-друге, це допомагає місцевим виробникам розвиватися та нарощувати виробничі потужності. По-третє, це забезпечення робочими місцями та зарплатою людей. Нашою основною мотивацією було бажання підтримати національного виробника надаючи можливість українцям вигідно купувати якісну продукцію, вироблену в Україні”, – каже заступник комерційного директора Аврора по стратегії роботи з ключовими партнерами Максим Безрук

В Аврора спостерігали, що вже за перший місяць реалізації програми була позитивна тенденція у виборі товарів українського походження. За час участі компанії у проєкті понад 220 000 клієнтів купили товарів українських виробників на суму понад 23,3 млн грн. Це свідчить про те, що споживачі активно долучаються до підтримки українських виробників.

“Очікуємо, що надалі ця тенденція зростатиме, і ми побачимо ще більше позитивних змін, зокрема збільшення попиту на українські товари та очікуємо, що ті товари, які ми наразі вимушені імпортувати, поступово будуть заміщені товарами вітчизняного виробництва”, – додає Максим Безрук. 

Водночас компанії переконані, що для подальшого успіху важливо ширше інформувати населення про переваги купівлі українських товарів. Також варто продовжувати розширювати асортимент української продукції на полицях магазинів та впроваджувати додаткові маркетингові активності, щоб ще більше стимулювати купівельну спроможність споживачів. І, звісно, запровадження програми “Зроблено в Україні” на державному рівні із належним регулюванням та фінансовим забезпеченням дуже спростить в майбутньому реалізацію цієї ініціативи.

Асоціація ритейлерів України активно підтримує проєкт, організовуючи інформаційні кампанії, щоб долучалося більше роздрібних мереж.

“RAU тісно співпрацює з Міністерством економіки України та інформаційно підтримує проєкт “Зроблено в Україні”. Зокрема, в рамках щорічної всеукраїнської ритейл події RAU Expo 2024 ми організували сесію “Ритейлери та виробники: ефективна співпраця” під модеруванням заступниці міністра економіки України Надії Бігун. До участі були залучені виробники й представники ключових ритейл-мереж, які обговорили переваги проєкту та виклики, які наразі стоять перед бізнесом”, – каже СЕО Асоціації ритейлерів України Оксана Приходько. 

Автор – Юлія Ковтун, Head of PR and Сommunications Retail Association of Ukraine

До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку