Бізнес підтримує законопроект про “е-акциз” №8287
В червні місяці 2023 року ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики було підтримано до другого читання проект Закону №8287 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Законопроект передбачає обов’язкове запровадження з 01.01.2026 року для тютюнової та алкогольної галузі електронної акцизної марки та процедури простежуваності обігу підакцизних товарів від виробника (імпортера) до роздрібного магазину в єдиній системі.
Редакція проекту Закону №8287 до другого читання напрацьовувалась за участі представників бізнесу та профільних асоціацій, представників Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, Мінцифри, Мінфіну, ДПС та була значно удосконалена для його виконання легальним бізнесом.
Під час обговорення в законопроекті була врахована значна кількість пропозицій торгових мереж та профільних асоціацій. Зокрема, було значно спрощено форму електронного акцизного документу, а для адаптації бізнесу до нових вимог буде введено тестовий режим, що допоможе пересвідчитись у працездатності нової системи та пом’якшити процес впровадження нової системи у внутрішні процеси компаній.
Підакцизний товар зі старими акцизними марками буде перебувати в обігу ще 18 місяців після введення в дію Закону, що дає змогу розпродати частину залишків такого товару в торгових мережах, які були вже закуплені та мінімізувати додаткові витрати бізнесу.
Що очікує ДЕРЖАВА від проекту Закону №8287:
- збільшення доходів в бюджет та зменшення частки нелегальної продукції
Що очікує БІЗНЕС від проекту Закону №8287:
- запровадження прозорої системи відстеження обігу підакцизних товарів;
- зменшення кількості перевірок для білого бізнесу шляхом переведення більшості процесів відслідковування обігу підакцизних товарів у електронну систему;
- посилення тиску з боку податкових та правоохоронних органів на ринок нелегальних підакцизних товарів