Максим Гаврюшин, Budhouse Group: У серпні відкриємо для відвідувачів перший та другий поверхи ТРЦ Nikolsky
Голова Української ради торгівельних центрів, операційний директор Budhouse Group про відновлення галузі торговельної нерухомості та перспективи відновлення роботи ТРЦ Nikolsky.
Цей матеріал доступний російською мовою
В ході RAU Webinar «Відновлення роботи ТРЦ у воєнний час», який модерував голова Української ради торгівельних центрів, операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин, він розповів про те, як війна вплинула на роботу ТРЦ загалом та конкретно харківського ТРЦ Nikolsky. RAU вибрала ключові тези його розповіді.
Про стан галузі
Галузь торговельної комерційної нерухомості поступово відновлюється. Більше 70% торгових площ українських ТЦ вже працює. Іще 14% площ зачинено та 14% знаходяться на окупованій території. Ситуація сильно відрізняється по регіонах. На заході, в центрі та на півночі країни майже всі ТЦ й ТРЦ працюють. В Києві зачиненими залишаються близько 10% площ, на півдні – приблизно 50%, та найбільша кількість закрита на сході – приблизно 87%.
Про роботу ТРЦ Nikolsky
Навіть у Харкові маємо дві заявки на оренду приміщень у частково працюючому нашому ТРЦ та ще один новий рітейлер знаходиться в стадії ремонту й підготовки приміщення. Зараз працює тільки підземний поверх ТРЦ Nikolsky, хоча ми почали ремонтні роботи як у зоні ураження (ракетою «Смерч» – прим. ред), так і в інших місцях. Бо було пошкоджено фасад і багато вентиляційного та кліматичного обладнання, яке ми вже замовили для заміни. І якщо все буде добре, то в серпні відкриємо для відвідувачів перший та другий поверхи. Інші поверхи будуть відновлені пізніше.
Про важливість комунікації з клієнтом та маркетингу в соцмережах
Взаємодія з покупцями через соціальні мережі наразі дуже важлива. Навіть пости про майбутню відбудову на сторінках зруйнованих окупантами або пошкоджених ТРЦ, які мали велике значення для містян і зараз не працюють, таких як ТРЦ Fabrika в Херсоні, викликали бурю емоцій та реакцію аудиторії.
Про відшкодування збитків
Ми зробили необхідні кроки щоб зафіксувати руйнування в Херсоні (дистанційно) та в Харкові. І будемо подавати на компенсацію понесених збитків. Тут у Харкові була і ДСНС, і прокуратура, і СБУ, відкрито відповідне провадження у справі, всі пошкодження конструкцій зафіксовано із залученням спеціалістів профільного інституту. Наразі збираємо докази і документи аби потім вирішити остаточно яким шляхом діяти далі. Можливо подавати позов у ЄСПЛ, як зробила група SCM Ріната Ахметова, або через організований позов до рф з боку України.
Читайте також –
Інна Морозова, Arricano: Кількість повітряних тривог впливає на трафік