Томаш Фіала, Dragon Capital: Ми втратили у Києві та Київській області третину наших складів

Томаш Фіала, Dragon Capital: Ми втратили у Києві та Київській області третину наших складів

15.04.2022 12:00
  2470
Костянтин Симоненко

Генеральний директор української інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала в інтерв’ю виданню Forbes.ua розповів, що загальні втрати по складській нерухомості оцінюються приблизно у $70 млн.

Вже 50 днів інвестиційна компанія Dragon Capital Томаша Фіали бореться з руйнівними наслідками війни та збитками у десятки мільйонів доларів. За його словами, виходячи із розрахунків фахівців компанії, підтримувати бізнес можна буде кілька років.

Загалом у Києві та Київській області було 2 млн кв. м складської нерухомості. Згоріло 11 складів, або 400 000 кв. м. «Ми втратили у цьому регіоні третину наших складів», – каже Томаш Фіала.

Це три склади. Найбільший – у Стоянці (Київська область) площею майже 100 000 кв. м, з них уціліло 7500 кв. м, але також є пошкодження. Побудувати такий склад з нуля – це $600 за кв. м, тобто близько $50 млн. Приблизно така сама сума – товари орендарів. Лише один магазин goodwine втратив товарів на $15 млн.

Згоріла половина складу у Бучі, його загальна площа 30 000 кв. м. 9 квітня стало відомо, що згоріла орендована Unilever чайна фабрика – це ще 10 000 кв. м.

«Загальні втрати по складській нерухомості – десь $70 млн. Ми найняли профільну компанію, яка оцінить точні збитки», – каже гендиректор Dragon Capital.

Усі конструкції підуть на металобрухт. Потрібно також зрозуміти чи можна використовувати основу підлоги або її потрібно буде робити з нуля. Після закінчення військових дій планується відновити ці склади, оскільки попит на них буде. Зараз починати будувати ризиковано, бо будь-якої миті може прилетіти ракета, а страховка під час війни не працює. Будівництво складу триватиме близько одного року.

Стосовно іншої комерційної нерухомості Томаш Фіала повідомив, що втрати ще не рахували та будуть оцінювати їх за результатами березня. Більшість орендарів сплачували оренду зі знижками. Все залежало від обʼєкту. Є міжнародні компанії, які хочуть підтримати Україну та повністю сплачують оренду.

У Києві торгові центри поступово відновлюють свою роботу, у воєнний час працювали лише продовольчі магазини та аптеки. У Львові в ТРЦ Victoria Gardens магазини почали відкриватися після двох тижнів війни. Зараз 90% магазинів відкрито, а відвідуваність лише на рівні 80-90% від довоєнного часу. ТРЦ та склади відновляться досить швидко, а от офісні центри можуть вийти на довоєнні показники не скоро.

Читайте також –

Дослідження Української ради торгівельних центрів: які ТРЦ та магазини працюють під час війни


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку