Novus: Відходи мають право на друге життя. Як у мережі піклуються про довкілля

Novus: Відходи мають право на друге життя. Як у мережі піклуються про довкілля

02.06.2021 11:37
  492
rau

Мережа супермаркетів Novus активно розвиває напрямок збереження довкілля, одним із нових проектів компанії стали міні-станції для сортування відходів у магазинах.

«Ми запропонували усім нашим гостям стати частиною важливої справи, встановивши у березні 2021 року сортувальні локації у мережі. В кожному магазині ви побачите декілька спеціальних контейнерів – окремо для скла, паперу, пластику та інших відходів, де можна залишити вироби із вказаних матеріалів. Підтримуючи таку ініціативу, ми не тільки зберігаємо планету, але й даємо відходам шанс на відродження і друге життя», – діляться в мережі.

Замість того, щоб вторсировина сторіччями лежала на смітниках, їй знаходять корисне застосування. Звичний домашній непотріб згодом перетвориться на потрібні речі: гігієнічні паперові вироби, кулькові ручки, картонні упаковки, одноразовий посуд, тканину для одягу, будівельні матеріали. За період з січня по квітень Novus передав на переробку понад 960 000 кілограм сировини.

«Ми бачимо цікавість відвідувачів до проекту, надходять повідомлення у соціальні мережі із запитаннями, позитивними відгуками щодо запровадження сортування вторсировини задля подальшого ресайклінгу. Ми плануємо розвивати цей напрямок, наприклад, встановити сортувальну урну поруч із кавовими автоматами – окрему секцію для кришок та стаканів (бо в їх складі міститься целюлоза), а кавову макуху відправляти на переробку, адже вона може слугувати сировиною для виготовлення взуттєвих устілок», – повідомили у Novus.

Окрім проекту, до якого Novus заохочує клієнтів, існує внутрішнє сортування, яке запровадили ще у 2008 році. Згодом його вдосконалювали, розширювали лінійку позицій, наразі на переробку віддається 15 видів вторсировини. А це близько 250 тон на місяць, і 3 млн кілограмів на рік. Для ліпшого розуміння об’ємів, зафіксована вага найбільшого синього кита в світі – 178 тон, а вага сировини, яку щорічно передає на переробку компанія складає близько 17 найважчих китів. Застосування знаходять і відпрацьованим продовольчим продуктам, наприклад, із рослинної олії та кухонного жиру виготовлять біотопливо; а з металобрухту – цвяхи, проволоку, огорожу (паркан), з макулатури – упаковку, паперові пакети, з пластику – пластикові труби.

У Novus є спеціальні інструкції для співробітників компанії, де пояснюється як сортувати, куди покласти відходи. «У нашій команді працюють люди, яким не байдуже що станеться з нашою планетою згодом. Тому, вони відповідально ставляться до питань переробки сировини. У нас також є спеціальні сучасні прилади, які збирають та пресують сміття до того, як ми передамо їх підрядникам».

Наразі Novus співпрацює з 13 компаніями, які спеціалізуються на переробці вторсировини.

Також у мережі з 2013 року було прийнято важливе екологічне рішення – працювати із пакетами, період розкладу яких набагато менший звичайних поліетиленових аналогів – всього 3 роки, у той час, коли звичайний розкладатиметься понад 100 років. Пакети, які ми бачимо на касах у магазинах мережі, мають більш щадний склад, що мінімізує шкідливий вплив на екологію і розкладаються під дією кисню. Лише за 2021 рік замість небезпечних для природи пакетів, клієнти Novus використали понад 21 мільйон щадливих. Враховуючи середню вагу приблизно в 20 грамів, то ми отримуємо вагу в 420 тон. Саме такий вражаючий об’єм пластику міг би додатися до сміттєзвалищ лише за 5 місяців від однієї торгівельної мережі, якби не сучасні технології і важливість їхнього використання у повсякденні. Але і ці пакети потрібно віддавати на ресайкл, аби отримати новий без шкоди для екології. У продажу є функціональні багаторазові еко-сумки, склад яких потішить небайдужих – з бавовни, поліестеру, у планах джутові; а також паперові пакети, які зовсім не шкодять навколишньому середовищу.

«Залучайтеся до еко-ініціатив, бути небайдужим – це важливо для кожного з нас», – кажуть у Novus.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку