«Червоної зони» не буде, але запроваджують «карантин вихідного дня»
11 листопада 2020 року на засіданні уряду міністр охорони здоров’я України Максим Степанов озвучив основні зміни, які пропонуються внести до постанови КМУ №641.
Міністр зазначив, що з метою припинення розповсюдження COVID-19 було б оптимальним запровадження повного локдауну, як мінімум на три тижні. Однак, враховуючи негативні наслідки для економіки, пропонуються наступні зміни.
- Відмова від адаптивного карантину та введення загальнодержавного карантину з обмеженнями, що встановлюються в «помаранчевій зоні», серед яких заборона:
- проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра);
- діяльності спортивних залів, фітнес-центрів, крім спортивних залів, фітнес-центрів, які здійснюють приймання відвідувачів не більше однієї особи на 20 кв. метрів приміщення;
- діяльності кінотеатрів та театрів з наповненістю понад 50%;
- діяльності музеїв, які не можуть забезпечити дистанцію між відвідувачами з розрахунку одна особа на 20 кв. м;
- проведення дискотек, діяльність розважальних закладів, діяльність барів, ресторанів з організацією дозвілля;
- діяльності ресторанів, барів, кафе після 22 год та до 7 год ранку, окрім доставки та замовлень на винос;
- розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування за столиками на відстані менше 2 метрів і більше ніж 4 особи за одним столом;
- діяльності суб’єктів господарювання з обслуговування населення, в яких не нанесено маркування для перебування в черзі, не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, не забезпечується централізований збір використаних ЗІЗ.
- З початку цих вихідних вводиться «карантин вихідного дня», за якого забороняється:
- приймання відвідувачів закладами громадського харчування;
- приймання відвідувачів у ТРЦ, інших закладах розважальної діяльності;
- діяльність суб’єктів господарювання, які провадять діяльність в сфері торгового і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торгової площі яких призначена для торгівлі продуктами харчування, ліками, пальним, кормами;
- робота закладів культури;
- робота фітнес-центрів, спортивних клубів, басейнів;
Продовжать свою роботу на вихідних банки, поштові відділення, автозаправні станції (окрім роботи кафе), суб’єкти з надання медичної, ветеринарної практики, підприємства з ремонту транспортних засобів.
Попередньо, «карантин вихідного дня» запропоновано ввести на вихідних протягом наступних трьох тижнів підряд, тобто до кінця листопада.
Читайте також –
Дамоклів меч: чи буде в Україні локдаун 2.0 і наскільки рітейлери готові до нього