Найвпливовіші рітейлери і девелопери України за версією журналу НВ
Журнал НВ підготував список ста найвпливовіших українців. Серед них є і бізнесмени, пов’язані з рітейлом і девелопментом торгової нерухомості.
Цей текст доступний також російською мовою
У рейтингу найвпливовіших українців присутні представники різних сфер життя: політики і чиновники, спортсмени та артисти, депутати та активісти, письменники і духовенство, журналісти, бізнесмени. Справедливості заради, останніх не дуже багато: приблизно чверть списку.
Головною особливістю нинішнього списку стало його кардинальне оновлення: в ньому з’явилося відразу 35 нових імен. Раніше середній рівень оновлення рейтингу топ-100 найвпливовіших людей України, опублікованого редакцією НВ, становив максимум 5-10%. А в 2019-му частка новачків склала 35%.
Щоб визначити найвпливовіших співвітчизників, журналісти видання опитали 74 експертів усіх сфер: соціологів, артистів, викладачів, чиновників, бізнесменів і так далі. Саме вони і визначали, хто з українців найсильніше впливає на країну і суспільство. Редакція НВ складає подібний перелік 13-й раз (з урахуванням аналогічного рейтингу, що випускався журнал Корреспондент аж до 2013 року включно).
Роздрібна торгівля і комерційна нерухомість для деяких представників рейтингу – не обов’язково профільний вид діяльності, часто їх інтереси лежать в самих різних галузях бізнесу. Але ігнорувати таких помітних учасників ринку як власник групи DCH Олександр Ярославський, якому належить мережа ТРЦ Караван, або засновника UnitCity і KFund Василя Хмельницького (інвестора ТРЦ Smart Plaza) – теж неправильно. Як і таких бізнесменів, як Рінат Ахметов, Сергій Тігіпко і Вадим Новинський, наскільки б їх імена не були пов’язані в більшій мірі з іншими сферами. Вони склали рівно половину списку, а ось другу – власне рітейлери. Наприклад, співвласники двох провідних продуктових мереж України: власник Fozzy Group Володимир Костельман і один із засновників мережі АТБ Геннадій Буткевич. Також на 30-му місці (минулого року на 26-му) розташувалися засновники мережі Епіцентр Олександр і Галина Герега. Будучи переобраним депутатом і в нове скликання ВР, Олександр продовжує приділяти увагу розвитку свого бізнесу.
Цікаво, що з минулого року, деякі бізнесмени зміцнили свої позиції. На три пункти поліпшив показники співвласник Нова Пошта В’ячеслав Клімов, а Владислав Чечьоткін і зовсім з 79 місця пересунувся на 66-е, що дуже показово, оскільки ім’я власника найбільшого інтернет-магазину країни Rozetka.ua сьогодні у багатьох асоціюється з розвитком e-commerce в Україні.
Не обійшлося, звичайно, і без вибулих. Співвласник ТРЦ SKyMall, а за сумісництвом екс-депутат від БПП Верховної Ради, Олександр Грановський покинув рейтинг, що не дивно з тотальним оновленням політичних фігур у списку, яким тільки належить себе проявити в тій чи іншій сфері. В цілому рейтинг виглядає наступним чином.
Читайте також
Топ-5 кращих HR-директорів в українському рітейлі та торговельній нерухомості