Чудова сімка: топ-7 кращих керівників в рітейлі та девелопменті

Чудова сімка: топ-7 кращих керівників в рітейлі та девелопменті

04.06.2019 04:30
  1101
Ukrainian Retail Association

Керівники Сільпо, АТБ, Arricano, OKKO та інших компаній увійшли до рейтингу кращих топ-менеджерів України.

Цей матеріал доступний російською мовою

Журнал Фокус оприлюднив щорічний рейтинг 33 кращих топ-менеджерів України. Під час його складання видання оцінювало діяльність як менеджерів, керуючих власним бізнесом, так і найманих топів приватних компаній, керівників державних і муніципальних активів. На другому етапі Фокус опитав близько 100 галузевих експертів, аналітиків та учасників ринків.

Зокрема, в їх число увійшли і експерти ринку рітейлу і девелопменту: співзасновник Ukrainian Retail Association Андрій Жук, керуючий директор Colliers International (Україна) Олександр Носаченко, співзасновник і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей, керуючий директор Dragon Capital Денис Мацуєв та інші.

Респонденти називали найефективніших, на їхню думку, управлінців і пояснювали, чому саме їх вважають гідними звання кращого топ-менеджера у своїй галузі в минулому році. Таким чином, видання відібрало по три кращих топ-менеджера країни в кожній значущій для української економіки галузі. Портал RAU пропонує читачам ознайомитися з переможцями рейтингу в сферах рітейлу та торгової нерухомості.

Рітейл

Володимир Костельман

Співвласник і президент Fozzy Group
Вік:
46 років
Річний оборот групи: 78,8 млрд грн
Кількість співробітників: більше 50 000
Досвід роботи на керівних посадах: більше 20 років
Кар’єру почав з торгівлі імпортними продуктами
Хобі: музика, поезія

Володимир Костельман – співзасновник однієї з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group в яку входять супермаркети, переробні активи, ресторанний бізнес та банк Восход, – персона непублічна. У вільний від управління підприємством час Костельман грає на гітарі та співає в рок-групі Гибкий Чаплинъ. Однак і в діловому середовищі ексцентричний бізнесмен користується великим авторитетом.

На відміну від головного конкурента – корпорації АТБ – Fozzy Group розвиває різноманітні торгові формати: гіпермаркети Fozzy, супермаркети Сільпо, магазини біля дому Фора, дискаунтери Thrash! Під цими вивісками в 2018 році група відкрила 25 нових торгових точок. На початок 2019 року загальна кількість магазинів Fozzy Group досягла 686-ти, а їх сукупна площа – понад 1 млн кв. м. Примітно, що кожен новий супермаркет Сільпо тепер має свій індивідуальний дизайн – в стилі хіпі, стімпанк, залізниці та ін.

На тлі нарощування площ фінансові показники роздрібного напрямку групи поліпшуються. Оборот в 2018 році склав 78,8 млрд грн, що на 26% більше, ніж в 2017-му, а відрахування до держбюджету досягли 2,9 млрд грн.

Віталій Антонов

Засновник OKKO Group, голова наглядової ради, президент Концерну Галнафтогаз (мережа АЗК ОККО)
Вік
: 56 років
Річний оборот компанії: $1,4 млрд, чистий прибуток $62 млн (відповідно до попередньої фінансової звітності)
Кількість працівників: 15 000
Досвід роботи на керівних посадах: більше 20 років
Кар’єру почав директором альпіністського клубу Карпати
Стиль управління: демократичный
Бізнес-принцип: бути чесним з собою і з тими, хто тебе оточує
Хобі: лижі, велосипед, скелелазання
Найкраще місце відпочинку: гори
Найскладніше управлінське рішення: диверсифікація бізнесу
Порада починаючому кар’єристу: аналізувати, вміти слухати, чути, задавати питання, вникати глибинно, а не поверхово

Віталій Антонов керує OKKO Group – холдингом, в який входить близько 10 різнопрофільних бізнесів. Найбільш відомий з них – мережа АЗК ОККО. Незважаючи на візити силовиків, бізнеси Антонова закінчили 2018 рік без особливих втрат – з чистим прибутком в $62 млн (на 30% більше, ніж в 2017-му). При цьому компанія практично розрахувалася із заборгованістю, яка накопичилася в “турбулентні” роки.

Борис Марков

Голова ради директорів, генеральний директор корпорації АТБ
Вік:
42 роки
Річний оборот компанії: 103,6 млрд грн (торгової мережі АТБ)
Кількість співробітників: 64 000
Досвід роботи на керівних посадах: більше 20 років
Кар’єру почав з посади юрисконсульта в компанії Агротехбізнес в 1998 році
Стиль управління: демократичный

Борис Марков керує корпорацією АТБ, в структуру якої в тому числі входить найбільша торговельна мережа України – АТБ-маркет. В березні поточного року вона стала першим в Україні рітейлером, який переступив рубіж в 1000 магазинів. Станом на кінець травня 2019 року в торговельну мережу входить 1015 магазинів в 259-ти населених пунктах 22-х областей України.

У 2018 році відкрили 80 магазинів, з початку 2019 року – ще 25. П’ять з них запрацювали в Одеській області, десять – в Західному регіоні. Компанія під керівництвом Маркова робить ставку на розширення присутності саме в цих регіонах.

За рахунок зростання кількості магазинів і підвищення їх ефективності фінансові показники торговельної мережі в 2018 році покращилися – товарообіг збільшився на 22%, до 103,6 млрд грн, а відрахування до бюджету виросли на 30%, до 9,4 млрд грн.

E-commerce

Катерина Онищенко

Генеральний директор OLX в Україні
Вік:
34 роки
Кількість співробітників: 300
Досвід роботи на керівних посадах: 9 років
Кар’єру розпочала SEO-спеціалістом онлайн-сервісу з пошуку роботи
Стиль управління: демократичный
Хобі: дозвілля з дітьми, лижі, фітнес
Найкраще місце відпочинку: снігові схили в горах, де найповніше вдається відчути перезавантаження
Улюблена книга: Дженніфер Канвайлер Quiet Influence
Порада починаючому кар’єристу: шукайте заняття до душі та розвивайтеся в справі, яка подобається

Катерина Онищенко очолила OLX в Україні в жовтні 2018 року. До цього вона шість років працювала в OLX на керівних позиціях.

Платформа онлайн-оголошень OLX навряд чи потребує представлення. У 2018 році OLX відвідали 12 млн унікальних користувачів (майже кожен третій українець), а товари на продаж виставляли майже 7 млн продавців. OLX.ua все частіше використовують для пошуку роботи – за кількістю контенту платформа стала одним з лідерів в сегменті блакитних комірців.

У 2019-му компанія зосередиться на оптимізації роботи платформи для користувачів і підвищенні рівня безпеки. “Ключовий принцип в роботі команди – розділяти повноваження таким чином, щоб кожен займався тією роботою, яка його надихає, – розповідає Катерина Онищенко. – Ми стежимо, щоб на кожному етапі всі розуміли кінцеву мету: куди ми рухаємося, чого хочемо досягти і яка наша місія”.

Девелопмент

Михайло Меркулов

СЕО Arricano
Вік
: 45 років
Річний оборот компанії: $20,9 млн
Кількість працівників: 90
Досвід роботи на керівних посадах: 20 років
Кар’єру почав у 1996 році в компанії McDonald’s на середніх менеджерських позиціях
Стиль управління: надати кожному співробітнику можливість грати на роботі в улюблену іграшку
Бізнес-принцип: не пробивати стіну лобом – для кожної проблеми є просте рішення, треба лише його побачити!
Хобі: віндсерфінг
Найкраще місце відпочинку: важливо не місце, а час на перезарядку
Найскладніше управлінське рішення: встановити для топ-менеджменту KPI, на який вони не можуть впливати безпосередньо
Порада починаючому кар’єристу: пам’ятати, що кожна людина унікальна та цінна, і не дозволяти нікому себе переконати. Ну і “ковбасити” 24/7

Михайло Меркулов очолює одну з провідних девелоперських компаній України – Arricano, яка володіє 49,9% столичного ТРЦ Sky Mall і п’ятьма іншими торгово-розважальними центрами.

Кілька років поспіль компанія демонструє двозначне зростання фінансових показників – чистий операційний дохід в 2018 році збільшився на 19%, до $20,9 млн.

Однак для Меркулова цього замало. У нинішньому році менеджер планує продовжувати роботу над трансформацією компанії з традиційної в технологічну, почати заробляти на новій бізнес-моделі та через п’ять років збільшити вартість портфеля проектів до $1 млрд.

Ігор Ніконов

Засновник KAN Development
Вік:
54 роки
Кількість працівників: з компаніями-партнерами забезпечує робочими місцями 10 000 чол.
Досвід роботи на керівних посадах: 34 роки
Кар’єру почав майстром дільниці в Київметробуді
Стиль управління: авторитарний
Хобі: музика, лижі
Найкраще місце відпочинку: гори

KAN Development – одна з провідних девелоперських компаній Києва, яка тільки в 2018 році ввела в експлуатацію близько 100 000 кв. м нерухомості. Свого часу KAN побудував один з найуспішніших ТРЦ Києва – Ocean Plaza. Тепер же президент компанії Ігор Ніконов натхнений новими проектами – кварталом Файна Таун зі смарт-вулицею і майже трикілометровим променадом, ЖК Respublika, де приділяється багато уваги організації дозвілля людей, ЖК Tetris Hall з повітряною галереєю, яка поєднала дві вежі на висоті 25-го поверху та ін.

Комплекси, які будує KAN Development, схожі на міні-міста з незалежної інфраструктурою. А в майбутньому Ніконов хотів би взятися за інженерно складні проекти – наприклад, побудувати хмарочос.

“Справжніх професіоналів мало, і розуміння цього дає потужний поштовх для розвитку, – заявив бізнесмен в одному з публічних виступів. – Сільське господарство, нерухомість, ресторанний бізнес – усюди безліч можливостей. Важливо почати робити щось добре – і все вийде”.

На думку Никонова, масова еміграція, через яку страждають роботодавці, відкриває двері перед людьми, охочими робити кар’єру в Україні. Їм тепер легше отримати перспективну роботу і досягти успіху.

Василь Хмельницький

Засновник інвестиційної групи UFuture
Вік:
52 роки
Кількість працівників: близько 500 (керуюча компанія)
Досвід роботи на керівних посадах: 26 років
Кар’єру почав виконробом у 1987 році
Стиль управління: демократичний, менторський, делегує максимум повноважень фахівцям
Хобі: великий та настільний теніс, водні види спорту, біг
Найкраще місце відпочинку: в Києві на Дніпрі

У 2017 році Василь Хмельницький об’єднав свої активи загальною вартістю $750 млн в інвестиційній групі UFuture. Головні з них – девелоперська компанія UDP і аеропорт Київ.

Раніше Хмельницький вийшов з металургійного і банківського бізнесу, і, схоже, тепер традиційні галузі підприємництва його мало цікавлять. Улюбленим дітищем менеджера став інноваційний парк UNIT.City, який будується на ділянці площею близько 25 га. У проект вже вкладено $50 млн, а до кінця 2019 року сума інвестицій може вирости до $100 млн. У цілому на будівництво української “Силіконової долини” Хмельницький відводить 12 років. Відповідно, віддача від цієї довгої інвестиції – справа майбутнього.

Крім офісних площ, коворкінгів та іншої бізнес-інфраструктури, в комплекс має увійти сучасне житло. Його будівництво планують розпочати в 2019 році за участю компанії KAN Development Ігоря Ніконова. Паралельно Ufuture збирається будувати аналогічний інноваційний парк в Нур-Султані за підтримки уряду Казахстану.

Відзначимо, що Василь Хмельницький буде одним зі спікерів RAU Investment Forum 2019, який пройде вже 18 червня в Мистецькому Арсеналі в Києві. Захід збере власників і топ-менеджерів провідних українських та міжнародних компаній, безпосередньо пов’язаних з інвестиціями, рітейлом і торговельною нерухомістю.

За матеріалами: Фокус

Читайте також – 

Топ-25: найбагатші рітейлери і девелопери України за версією журналу Фокус


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку