Володимир Цой, MTI і Intertop: як не втрачати інтерес до бізнесу

Володимир Цой, MTI і Intertop: як не втрачати інтерес до бізнесу

13.11.2018 08:10
  1879
rau

Володимир Цой, співвласник, президент групи компаній MTI про омніканальність, бізнес в Росії, розпорядок дня і якості, які призводять до успіху.

Співвласник, президент групи компаній MTI Володимир Цой в рамках рубрики “#особистості” CEO club розповів про те, як починався його підприємницький шлях у 90-х, про найбільшу невдачу MTI, власні цілі та мотивацію.

Початок бізнесу

Я почав займатися бізнесом в 1991 році. Мій стартовий капітал становив лише $ 500. Разом з другом по інституту цивільної авіації створили компанію. Спочатку займалися простим посередництвом на Українській біржі, шукали товар, намагалися знайти покупців під нього.

У ці роки всі намагалися бути бізнесменами, але за душею нічого не було, окрім великого прагнення до підприємництва.

Перший капітал ми заробили завдяки тому, що в кінці 1991 року завезли кілька вагонів томатної пасти з Самарканда. Так у нас з’явилися перші «відчутні» гроші. Тільки потім зайнялися електронікою. Ми з партнерами зв’язалися з офісом компанії Sony в Німеччині, запитавши у них вартість 100 телевізорів і 100 відеомагнітофонів. У відповідь ми отримали безліч моделей телевізорів і відеомагнітофонів, які не можна було знайти в нашій країні. Ми зробили перше замовлення – найдешевші моделі за прайс-листом. Так почався бізнес, пов’язаний з електронікою і IT. Далі ми так само пішли до Samsung, Sharp, Citizen та інших.

Труднощі і невдачі

Не потрібно боятися проблем. Невдачі і помилки трапляються кожен день. Головне, виносити з них досвід.

У 2012 році наша компанія зробила спробу вийти на ринок Росії, ще до конфлікту, який почався між нашими країнами. Здавалося, що в Росії був величезний ринок, при цьому не було практично ніякої конкуренції в нашому сегменті взуттєвого рітейлу, так як мультибрендові системні магазини були відсутні. Але в Росії нас не знали. У такій ситуації нам доводилося боротися за увагу орендодавців, намагаючись отримати хороші місця в торгових центрах.

Замість початкової стратегії масового запуску, ми відкрили всього сім магазинів по всій Росії. Це було першою нашою помилкою. Друга – ми абсолютно не врахували смаки та інтереси клієнтів.

Показники продажів були в два рази нижче передбачуваних. Третя помилка – ми віддали процес входження на новий ринок найманому менеджменту. Власник повинен бути залученим в великі проекти.

Таким чином, через рік довелося закрити дві торгові точки з семи, а в двох — скоротити площу. Почали проводити роботу над помилками, яку завершили до весни 2014 року. Тоді вже було зрозуміло, що між нашими країнами відносини з часом будуть ускладнюватися. Це був той момент, коли потрібно було прийняти вольове рішення: чи продовжувати бізнес в країні, яка окупувала Крим і почала військові дії на сході України? Ми вирішили згорнути його.

Ризики в майбутньому для офлайн-торгівлі

Частина покупців переходить в сегмент e-commerce. Для роботи в ньому важливо знайти формулу, яка допоможе утримувати свого покупця і підтримувати його лояльність.

Насправді частина e-commerce у всій торгівлі поки невелика. В Україні — це до 5%. Але ця частка щороку зростає, зменшуючи частку традиційної торгівлі. Тому потрібно мати бізнес в обох сегментах, розвиваючи так звану omnichannel модель.

Які якості призводять до успіху

Дуже важливо бути допитливим. В основі будь-якої проблеми лежить незнання базових речей. Також важливо завжди використовувати можливість бачити світ ширше, беручи участь в різних заходах, на перший погляд не мають нічого спільного з вашим бізнесом. Я, наприклад, почав брати участь в проектах з інвестицій в невеликі стартапи.

Звичайно ж, потрібно терпіння для досягнення мети. Будь-який успіх приходить поступово, завдяки праці, наполегливості і роботі з командою.

Цілі та мотивація

Мотивація заробити гроші рідко є причиною успіху в бізнесі. Бізнес я сприймаю як частину гри, у якої є свої правила і заборони.

Коли створювалася компанія, ставили за мету стати кращими. Це прагнення залишилося в мені досі і це те, що мене мотивує. З іншого боку, потрібно до всього ставитися спокійно, дотримуватися балансу між можливостями і бажаннями.

День успішної людини

Робочий день починається о 10:00, закінчується о 19:00. Часто він триває в таких спільнотах, як CEO Club, Київський сигарний клуб, або на ділових зустрічах і закінчується в 21:00-22:00.

Мені якось вдається поєднувати роботу, суспільне навантаження і моє захоплення гольфом. Що стосується сім’ї, з цим було складніше. Але дружина прийняла мудре рішення, почавши теж грати в гольф.

Джерело: CEO club

Читайте також –

https://rau.ua/news/news-company/vladimir-tsoi-mti/


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку