Російська компанія звернулася до хостера з проханням заблокувати Rozetka.ua

Російська компанія звернулася до хостера з проханням заблокувати Rozetka.ua

14.06.2018 10:46
  792
Ukrainian Retail Association

Російська компанія Brand Monitor, яка пропонує послуги із захисту торгових марок в рунеті, звернулася до реєстратора домену найбільшого в Україні онлайн-магазину і маркетплейсу Rozetka.ua з проханням заблокувати український сайт.

Як пише портал AIN.ua, про це йдеться в листі Brand Monitor, текст якого частково опублікував засновник Rozetka Владислав Чечоткін в Facebook.

Примітно, що російська компанія, звинувачуючи Rozetka в порушенні використання торгових марок, апелює до законів Російської Федерації, які не працюють на території України. Проте, текст листа Brand Monitor надав українською мовою.

У листі йдеться, що Brand Monitor діє від імені власників торгових марок, які нібито незаконно використовує на своєму майданчику Rozetka. «Правовласник стурбований проблемою реалізації товарів в мережі інтернет, маркованих товарними знаками, які йому належать», – йдеться в листі.

Далі, посилаючись на статтю 247 адміністративно-правового кодексу і статтю 1219 Цивільного кодексу РФ, автори листа вимагають «забезпечити видалення або обмеження доступу до незаконно розміщених матеріалів», оскільки Rozetka не надала, як того вимагає українське законодавство, документи, які могли б довести законність реалізації на інтернет-майданчику товарів під цими ТМ. Відповідь від провайдера попросили надати російською мовою.

Відзначимо, що компанія Brand Monitor працює в рунеті з 2015 року. за даними РБК, в 2017 році у Brand Monitor було 50 клієнтів-правовласників, 5 з яких – російські. Як пише видання, незаконне використання ТМ «відловлює» система, а далі розбираються фахівці компанії. Спочатку інтернет-магазинам пропонують надати документи, що підтверджують законність використання ними спірних ТМ, після чого Brand Monitor звертається до хостингу, посилаючись на вищезазначені статті КПК і ЦК РФ, а також американський «Закон про авторське право в цифрову епоху». Якщо результату немає, справу передають юристам та ініціюють судовий розгляд.

У коментарях до запису Владислава користувачі пишуть, що також отримували претензії від даної компанії, однак справа закінчилася нічим. Brand Monitor можуть бути сприйняті всерйоз на території Росії, проте в Україні закони РФ не працюють. Разом з тим, Чечоткін зазначає, що в Україні незабаром можуть прийняти законопроект, який копіює російський в плані захисту авторських прав, і тоді Brand Monitor зможе вже цілком законно посилатися на українське чинне законодавство.

Джерело: AIN.ua

Читайте також –

Владислав Чечоткін, Rozetka.ua: 28% покупок генерують продавці маркетплейсу


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку