Novus використає кредит від ЄБРР для будівництва першого в Україні «зеленого» РЦ

Novus використає кредит від ЄБРР для будівництва першого в Україні «зеленого» РЦ

28.08.2020 09:35
  1246
rau

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав мережі Novus $100 млн для фінансування будівництва першого в Україні «зеленого» розподільчого центру площею понад 40 000 кв. м в Києві, а також відкриття більше 30 нових магазинів по всій країні до кінця 2022 року.

Цей матеріал доступний російською мовою

Як повідомила RAU прес-служба Novus, загальна інвестиційна програма компанії в розвиток інфраструктури, масштабування мережі та прогресивні новації становить понад $200 млн. ЄБРР підтримає дану програму Novus пакетом фінансування в $100 млн, з яких $35 млн буде синдиковано з комерційними банками.

«Вітаю колектив Novus з отриманням кредиту ЄБРР. Бажаю успіху в реалізації намічених планів. Все більше покупців відкривають для себе магазини Novus і це надихає всю команду виправдати таку довіру. Ми продовжуємо інвестувати в Україну, в успіх якої я щиро вірю», – прокоментував угоду з ЄБРР інвестор і президент Novus Раймондас Туменас.

В свою чергу генеральний директор Novus Марк Петкевич підкреслив, що підписання цієї масштабної угоди – це величезний крок вперед, новий етап стрімкого та якісного розвитку мережі, впровадження глобальних прогресивних нововведень.

«Міжнародні стандарти якості, клієнтоорієнтованість та поліпшення процесів для нас завжди є пріоритетними. Даний кредит – велика підтримка для експансії ринку, а також реалізації «зелених» ініціатив Novus. Це доказ того, що компанія досягла необхідного рівня ділової зрілості, щоб заслужити довіру у найбільшого міжнародного фінансового інвестора в Україні. Ми дякуємо власникам компанії і нашим партнерам – ЄБРР за підтримку «зелених» інвестицій і вагомий внесок у розширення нашої мережі. Дякую за довіру і віру в нашу компанію», – сказав Петкевич.

У прес-службі компанії також відзначають, що Novus з 2013 року є одним з ключових клієнтів ЄБРР в роздрібному секторі країни. За сім років співпраці з банком були підписані кредитні договори на суму $75 млн. Ці кошти були спрямовані на розвиток мережі в Києві та області. За цей період мережа масштабувалася, значно збільшивши товарообіг магазинів, що дозволило увійти до ТОП-5 найбільших мереж рітейлу в Києві. Фінансова допомога і експертні консультації банку допомогли Novus стати еталоном з точки зору корпоративної соціальної відповідальності, сумлінності, принципів екологічного та соціального менеджменту.

Перший «зелений» розподільчий центр, на будівництво якого в тому числі буде використана частина кредитних коштів, – це сучасний логістичний об’єкт, який буде відповідати принципам екологічного будівництва Building Research Establishment Environmental Assessment Method (BREEAM), площею понад 40 000 кв. м. Безфреонові та безаміачні системи охолодження, які будуть встановлені в цьому центрі, стануть новинкою для українського ринку харчового рітейлу. Його відкриття дозволить компанії істотно поліпшити ланцюжок поставок продуктів у магазини, оптимізувати перевезення та логістику: скоротити час доставки й відповідно забезпечити клієнтів мережі максимально якісним і різноманітним асортиментом.

Грантове фінансування для проекту надано урядом Японії та Європейським Союзом через Центр фінансування та передачі технологій в сфері кліматичних змін ЄБРР (FINTECC). Ключовий аспект ініціативи – це впровадження сучасних технологій та інновацій.

За словами операційного директора Novus Олексія Панасенка, компанія вже приділяє підвищену увагу розвитку енергозберігаючих технологій та екологічності бізнесу. «Постійно вдосконалюємо обладнання в наших магазинах, активно використовуємо екологічно чисті матеріали. Екологічна чистота і відповідальність бізнесу – одна з ключових вимог сучасного суспільства. Саме для наших клієнтів, для задоволення їхніх потреб ми розвиваємо ці напрямки. Це частина внутрішнього ДНК нашої компанії – те, про що ми думаємо, говоримо, робимо, до чого прагнемо. Працюємо, доводячи відданість своїй місії – бути гідними довіри і піклуватися про клієнтів», – зазначив Панасенко.

В компанії також підкреслили, що основне завдання мережі – забезпечити покупців якісним, широким асортиментом продукції в просторих і комфортних магазинах, надаючи високі європейські стандарти обслуговування.

Довідка. Novus представлений на українському ринку з 2009 року і входить в литовську групу BT Invest, яка інвестує і в інші сектори України під брендами Stolitsa Group, Retroville і EVT. Сьогодні Novus – одна з найбільш успішніших та перспективних мультиформатних мереж в Україні. Загальна площа торгових комплексів становить понад 220 000 кв. м. Компанія розвиває торгові об’єкти різних форматів площею від 400 до 7000 кв. м, в тому числі – франчайзингові. В асортименті магазинів представлено більше 50 000 найменувань різних категорій товарів: продуктів харчування і non-food сегменту, також широкий асортимент ексклюзивної продукції. А саме – продукції власного виробництва «Майстри Смаку», і власного імпорту, який завозиться в Україну виключно для торгової мережі. Товарообіг мережі Novus в 2019 році склав 11,5 млрд грн. У 2020 році прогнозується відкриття до 8 нових магазинів.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні банк взяв на себе зобов’язання по наданню майже 14,4 млрд євро в рамках 476 проектів.

Читайте також –

Novus запускает новый ритейл-проект – сеть магазинов Мі Маркет


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку