Головна > Новини > Новини компаній > Група Mandarin Plaza знову обіцяє відкриття IKEA: тепер в ТРЦ Blockbuster Mall в серпні 2020-го
Група Mandarin Plaza знову обіцяє відкриття IKEA: тепер в ТРЦ Blockbuster Mall в серпні 2020-го

Група Mandarin Plaza знову обіцяє відкриття IKEA: тепер в ТРЦ Blockbuster Mall в серпні 2020-го

Коротка хронологія заяв і обіцянок про швидкий вихід шведського рітейлера на український ринок від провідних вітчизняних девелоперів.

Цей текст доступний також російською мовою

Давно не було чуток про швидке відкриття IKEA в Україні. Але ось голова правління групи Мандарин Плаза, яка володіє столичними ТРЦ Lavina Mall, Blockbuster Mall і Ocean Mall, Олександр Черницький повідомив у коментарі журналістам, що в серпні цього року в ТРЦ Blockbuster Mall нарешті почне роботу найбільший в Європі рітейлер меблів і товарів для дому – шведський бренд IKEA, – передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Об’єкт наповнюємо. Є ряд цікавих якорів, з якими трохи пригальмували, але зараз будемо прискорюватися. Мова, головним чином, йде про IKEA. Йде процес запуску. Набором орендарів зараз займається сторона Спектора – Colliers International”, – заявив він.

Відповідаючи на питання, скільки часу може знадобитися на відкриття магазину IKEA, він сказав: “Думаю, в серпні відбудеться відкриття”.

Це далеко не перша обіцянка представників Мандарин Плаза про відкриття магазину шведського гіганта в їх ТРЦ. Вперше про це заговорили в 2018 році – 10 жовтня. Йшлося про запуск магазину в ТРЦ Ocean Mall, про що під час прес-конференції, присвяченій презентації споруджуваного в Києві торгово-розважального центру Ocean Mall, розповів Вагіф Алієв. “За два-три роки плануємо побудувати в різних районах Києва десять ТРЦ площею від 350 000 до 500 000 кв. м. У шести-семи торгових об’єктах працюватимуть магазини IKEA”, – запевнив він. Тоді відкриття Blockbuster Mall планувалося на грудень 2018 – го, а запуск Ocean Mall – на 2019-й. Фактично ж Blockbuster почав роботу тільки в кінці листопада 2019 року, а Ocean Mall досі будується.

Проте вже в грудні в Mandarin Plaza інформацію уточнили: 3 грудня в коментарі агентству Interfax-Україна Вагіф Алієв стверджував, що магазин IKEA відкриється в ТРЦ Ocean Mall вже 1 вересня 2019 року. Знову мимо: ні ТРЦ, ні IKEA.

У березні 2019 року в компанії заявили, що відкриття IKEA відкладається через затримку будівництва об’єктів, тому перший магазин рітейлера буде запущений «найближчим часом». У той же час видання Liga.net з посиланням на дані консалтингової компанії UTG повідомляло, що меблевий гігант почав шукати чотири площі під невеликі магазини – близько 500 кв. м в торгових центрах для видачі продукції, яку споживачі будуть замовляти через інтернет. Після цього інформація більше не підтверджувалася і не спростовувалася.

Наступне оголошення про прийдешнє відкриття IKEA в ТРЦ Алієва датується 2 липня 2019 року. Тоді поява магазину шведського бренду було заявлено “на кінець 2019 року” в ТРЦ Blockbuster Mall. За інформацією порталу Новое время, його площа повинна була скласти близько 6000 кв. м. цю ж інформацію підтвердили в самій компанії. Але навіть після відкриття Blockbuster і закінчення року, інших новин з цього питання до сьогоднішніх заяв про “серпень 2020-го” більше не було.

Самі ж шведи вельми розпливчасто говорять про перспективи відкриття фізичних магазинів в нашій країні. Останній офіційний коментар, отриманий українськими журналістами наприкінці минулого року: “IKEA підтверджує свій інтерес до України і планує відкрити перший фізичний магазин в Києві якомога швидше після запуску електронної комерції (заплановано на весну 2020 року- прим. ред.)”.

Тому далеко не факт, що рітейлер, який вже більше півтора десятків років безуспішно намагається вийти на український ринок, дійсно відкриє магазин в заявлені терміни. Тим більше, що офіційного релізу IKEA поки що немає. А випадків, коли заяви про відкриття так і залишалися всього лише словами – вже предостатньо.

Читайте також про те, скільки років IKEA виходила в Україну до 2018 року…

Крига тане: як IKEA 13 років в Україну виходила

Про автора