Засновники Епіцентр К: Працювати мають всі магазини побутових товарів

Засновники Епіцентр К: Працювати мають всі магазини побутових товарів

18.05.2020 10:15
  504
rau

Власники компанії Епіцентр К Олександр та Галина Гереги розповіли про роботу компанії в період карантину, активи на окупованих територіях, розвиток за кордоном та інвестиції в агробізнес.

Велике інтерв’ю подружжя українських підприємців оприлюднив портал LB.ua. Редакція RAU публікує найцікавіші тези матеріалу, які стосуються бізнесу компанії Епіцентр К.

Про роботу мережі Епіцентр в період карантину

Ми звернулися з листом до прем’єра (чи можна працювати і як працювати в умовах карантину – прим. ред.) і впродовж одного дня дійсно отримали відповідь. Ми просто попросили відповісти оперативно, бо ми вже працювали над засобами індивідуального захисту. Ми акумулювали їх у великій кількості. Це була наша єдина мета. І ніхто в Україні настільки оперативно не працював, як це робили ми. Ні в кого не було такої кількості засобів захисту та дезінфекції.

У нас акумульовано 50 000 товарів, які потрібні для населення України. Весь асортимент Епіцентру – це півмільйона SKU. Натомість ми виділили тільки 50 000 товарів першої необхідності, які потрібні, якраз під час цього важкого періоду.

Ми дотримались всіх вимог, більшість відділів були закриті стрічками. Але випадки були – дзвонили Галині Федорівні або мені, просили той чи інший товар в магазині відпустити. Прорвало трубу у людей, що їм робити? Вам з онлайну негайно не привезуть. Що людям залишалося? Вони їхали в Епіцентри, а їм не відпускали. І ми від людей більше почули скарг, аніж від засобів масової інформації, чи з інтернету.

Люди могли зробити замовлення онлайн і забрати товар в наших центрах видачі замовлення. Проте, на жаль, не усі користуються цим сервісом. За десять років, звичайно, цієї проблеми вже не буде.

Про обсяги торгівлі та рівні умови для всього бізнесу

Ми не працювали на повну потужність – десь на 30-40%. Січень-лютий був результативним, потім половину березня ми ще працювали в звичному режимі. Але в квітні вже йде суттєвий спад у порівнянні з минулим роком. Але я вам хочу сказати, що компанія Епіцентр, якщо я не помиляюсь, за перший квартал перерахувала до бюджету податків і обов’язкових платежів понад 1 млрд грн.

Я вважаю, що всі будівельні магазини мали б працювати. При жорсткому режимі санітарного контролю, звичайно.

Сидите дома сім’єю, маєте час, замість того, щоб гризти один одного, чому б не оздоблювати, не ремонтувати, і не будувати? А щодо Епіцентру, то це не будівельний магазин. Доля нашого будівельного напрямку лише 6,9%.

Працювати мають всі магазини побутових товарів. Зрозумійте, це не питання конкуренції, ми її не боїмося, ми її любимо, вона нас стимулює. Це питання економіки країни. Будемо стояти в авангарді, вимагаючи, щоб ні малому, ні середньому бізнесу заборон в майбутньому не було. І я буду серед тих, хто очолить цей рух. Не потрібно було забороняти господарські та тим більше будівельні магазини.

Про активи на окупованих територіях, інвестиції та розвиток за кордоном

Абсолютно ніякого відношення до об’єктів в Криму ми не маємо. Так само як і на окупованому Донбасі. Кому вони підконтрольні – не знаємо. Знаємо тільки, що один у Луганську спалили, один працює.

В Росії ми не працюємо. До 2014 року в нас було відкрито там три офіси. Ми провели зустрічі з 21-м губернатором, були готові заходити повномасштабно в Росію. Йшли не захоплювати, а завоювати ринок раз і назавжди. Але Бог нас зупинив і не дав нам щось придбати там.

Такі мережі, як Епіцентр, мають розвиватися. Якби, наприклад, Індія виділяла велику площу – 40-50-60-100 гектарів – і запрошувала системи такого плану, як ми, Епіцентр був би серед перших. Ми би і американцям, і німцям не програвали. Тому що наша система \може існувати при будь-яких умовах. І епідемія також показала, що ми можемо працювати в будь-яких ситуаціях.

Епіцентр інвестує в середньому $300 млн кожен рік в економіку України.

Про активи в агробізнесі та ринок землі

Наш агробізнес обробляє вже 140 000 гектарів землі. Також ми вже зайшли в переробку. Продаємо борошно власного виробництва в нашій мережі. Далі, я вважаю, маємо займатися тільки переробкою. І всі зусилля потрібно зосередити в цьому напрямку. Голландія вирощує 9 млн тон зерна і з них отримує 100 млрд євро. Ми маємо 50 млн тон експорту, отримуємо з них 12 млрд євро.

Ми зараз на стадії переговорів із серйозними банківськими структурами, які можуть акумулювати великі кошти. Бо якщо відкрили шлюзи, то в принципі купляти землю потрібно.

Чому ми збудували велике елеваторне господарство? Це основні засоби. Завтра, якщо ми захочемо або взяти велику позику або вийти на ті ж євробонди. Яка застава? Що ми скажемо? В нас є договори оренди. Вибачте, це не ваша земля. Тому таким чином ми забезпечили основні засоби, які можуть бути заставою. Це вже початок великого бізнесу.

Я за продаж землі. Тільки цивілізовано і спочатку треба навести порядок в цьому. Я вважаю, що ми не готові до цього.

За матеріалами: LB.ua

Читайте також – 

Для розвитку e-commerce: Епіцентр отримав 5,3 млн євро кредиту від Raiffeisen Bank


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку