Олександр Бульба, Нова пошта: Активно відкриваємося в селах і будуємо сортувальні центри
Директор провідного приватного українського оператора доставки Нова пошта про модернізацію системи логістики, розширення мережі відділень по франшизі, екологічних проектах і співробітництво з IKEA.
Цей матеріал доступний російською мовою
В інтерв’ю інформаційному агентству Interfax-Україна директор Нова пошта Олександр Бульба розповів про основні плани розвитку одного з лідерів ринку логістики та доставки. RAU публікує найцікавіші тези з матеріалу.
Про розширення мережі інноваційних терміналів
Автоматизація сортувальної лінії на Хмельницькому інноваційному терміналі (ХІТ) збільшила продуктивність в обробці посилок на 16%. Крім того, використання телескопічних конвеєрів прискорило процес завантаження: тепер після сортування коробки на конвеєрі заїжджають прямо в кузов авто. Що допомагає перевезти більше посилок.
Відповідно, ефективність використання транспорту в Хмельницькому регіоні зросла на 18% і ми почали зменшувати кількість викидів СО2.
ХІТ став навіть крутіше Київського інноваційного терміналу (КІТ), на якому ми вчилися. Тепер цей досвід можна масштабувати. Зокрема, у вересні відбудеться офіційне відкриття модернізованого терміналу у Львові, який буде обслуговувати Ужгород, Луцьк, Рівне, Мукачеве, Тернопіль, Івано-Франківськ та ряд інших центрів.
Наступного року реалізуємо проект в Харкові і почнемо будівництво інноваційного терміналу в Дніпрі.
Також за рахунок установки другої черги нової сортувальної лінії в Києві пропускна здатність КІТ збільшиться вдвічі.
Про нові швидкості роботи
У 2018 році в Києві обробили 80,7 млн посилок, або в середньому 6,7 млн посилок на місяць. У грудні встановили рекорд – більше 400 000 посилок за зміну. Надзвичайно швидка автоматична лінія сортування КІТ здатна сканувати в середньому три посилки в секунду, або 8500 на годину.
Тоді як за допомогою звичайних транспортерних стрічок можна впорядкувати приблизно 3000 посилок в годину. Тобто швидкості зросли більш ніж в два рази. В середньому на терміналі посилка знаходиться дві хвилини.
Для перевезення посилок і вантажів використовуємо BDF-контейнери – єдині в Україні. У такі контейнери завантажуються не “клітки” з посилками, а безпосередньо самі посилки, які складаються на спеціальні полиці. Аналогія з тетрісом – коробки всередині фури розкладаються так, щоб зайняти максимально ефективно весь простір усередині. При такому завантаженні за один раз ми можемо перевезти більше вантажу, він доїжджає швидше і залишається неушкодженим.
Про послугу фулфілменту
Нова пошта поки працює тільки з великими замовниками з великою кількістю відправлень. Але активно шукає способи як спростити цю послугу, щоб її можна було надати малому і середньому бізнесу.
Поки робиться наголос на тому, що ядро бізнесу – це логістика та доставка. Поліпшення сервісу в показниках NPS за останніми підрахунками дійшло до 78%, а значить, більшість клієнтів готова нас рекомендувати. Доказ хорошого сервісу – підписаний в кінці 2018 року контракт з IKEA на п’ять років. Нова пошта надаватиме їм логістичні послуги, в тому числі зберігання і комплектацію замовлень.
Про експансію в регіонах
Компанія однозначно буде розвивати мережу почтоматів, що дозволяє бути ближче до клієнта. Поки йде робота, щоб зробити продукт максимально якісним.
Цього року робиться акцент на розвитку мережі в невеликих містах і селах. З початку року вже відкрито понад 700 відділень, в тому числі 573 відділення в нових населених пунктах у сільській місцевості.
Саме тому що компанія йде в малі міста і села, останнім часом більше відкривається відділень партнерської мережі. Так, на 1500 своїх відділень Нова пошта припадає понад 1800 партнерських. Тільки в цьому році відкрилося більше 600 партнерських відділень.
Викуповувати партнерські відділення не плануємо, а допомагаємо їм вирости, надаємо технології, допомагаємо налаштувати бізнес-процеси і логістику.
Про екологічні проекти
Компанія на постійній основі збирає вторсировину. За 2018 рік здано на переробку більше 1000 тонн – 50 заповнених фур. Цього року цифра збільшиться, так як щодня збирається майже 4 тонни макулатури.
В середині квітня стартував пілотний проект зі збору та сортування вторсировини в 10 київських відділеннях Нова пошта для всіх клієнтів. У відділеннях, де проводиться пілот, обсяг зібраної вторсировини виріс на 48%. Далі цей проект планується масштабувати по всій Україні.
Це не можна розцінювати як доходи компанії, так як в масштабах Нова пошта більше грошей витрачається на сортування. Зате ці ініціативи дозволили залучити гроші ЄБРР. В рамках програми FINTECC щорічно виділяється грант від ЄБРР на реалізацію кращих проектів в сфері екологічного розвитку бізнесу. Компанія прийняла в ній участь і отримала грант в розмірі 8% від вартості обладнання для проекту переходу на автоматизоване сортування і завантаження посилок через телескопічні конвеєри.
Джерело Interfax-Украина
Читайте також –
Володимир Поперешнюк, Нова пошта: Запускаємо відділення нового формату – воно дуже круте