Андрій Худо, !Fest: Людський капітал — це рушійна сила економіки

Андрій Худо, !Fest: Людський капітал — це рушійна сила економіки

06.01.2021 08:00
  870
rau

Співвласник ресторанного холдингу !Fest (Криївка, Львівська копальня кави, ресторація М’яса та справедливості тощо) про вплив пандемії коронавірусу на показники бізнесу, інвестиційні плани компанії в 2021 році, розробку нових проектів та головні перешкоди для розвитку української економіки.

Цей матеріал доступний російською мовою

!Fest – один за найбільших ресторанних холдингів України. До нього входять такі ресторани як П’яна Вишня, Реберня, театр пива Правда, Криївка, Гасова лямпа, Львівська майстерня шоколаду та інші. До числа активів холдингу також відносяться мережа магазинів Два кроки від хати, видавництво Старого лева, готельний бізнес тощо. Співвласник !Fest Андрій Худо розповів виданню НВ Бізнес про плани з масштабування бізнесу, вплив локдауну на компанію та її персонал, а також головні проблеми країни та її економіки. Портал RAU публікує адаптовану версію матеріалу.

Зараз ми завершуємо інвестиційні плани в проєктах П’яна Вишня, Реберня. Навіть в часи пандемії ми інвестували в них. Це, зокрема, відкриття нових кнайп за кордоном. На зиму ми вирішили призупинити активне інвестування, проте вже з весни 2021-го плануємо відновити активну інвестиційну політику.

Також інвестуємо в R&D нових гастрономічних концепцій у Львові. І в цей момент ще шукаємо галузі, не настільки чутливі до впливу пандемії.

За час від березня місяця в нас було незначне скорочення штату. Звичайно, рівень заробітних плат теж знизився. Ядро наших працівників залишилось, на осінні місяці поточного року ми вже повернулись практично у всіх проектах до рівня докарантинних зарплат. В нас все йде від стану бізнесу — якщо маємо гостей, індустрія гостинності працює, відповідно, й економіка закладів позитивна, можна говорити про підвищення фонду заробітної плати.

Глобально ми не розвиваємось через закритість економіки та відповідно низький рівень залучення інвестицій, і внутрішніх, і зовнішніх. Бо нема прозорих «правил гри», одних для всіх. Судова система в країні — далека від досконалості та верховенства права.

Ще одна важлива проблема зараз, як на мене, в тому, що Україна програє війну за таланти. Людський капітал — це рушійна сила економіки.

А якщо будемо рухатись і далі таким шляхом, то будемо лиш аграрно-ресурсною країною. Постіндустріальна революція і перетин галузей дають можливість талановитим кадрам змінювати місце проживання, відкривають перед молоддю нові горизонти і світ. А це — джерело мікро-інвестицій. Люди їдуть за хорошими умовами життя, там накопичують капітал та інвестують.

Якщо говорити про Львів, за останні докарантинні роки ми виплекали два динамічні кластери для місцевої економіки — це ІТ та сфера гостинності. Наступними такими кластерами, на мою думку, мали б бути освіта та біотехнології. Коли економіка міста диверсифікована, то така система краще проходить складні кризові часи.

За матеріалами: НВ Бізнес

Читайте також – 

Жертви 2020-го: які відомі ресторани припинили своє існування цього року


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Кейс лідерства: як LG вже декілька років утримує позицію одного з лідерів на ринку електроніки та побутової техніки в Україні

Кейс лідерства: як LG вже декілька років утримує позицію одного з лідерів на ринку електроніки та побутової техніки в Україні

Це підтверджує її статус переможця в головній бізнес-премії країни «Вибір року», яка визначає найкращі бізнеси у своїй...
time icon  
  119
Усі новини ринку