Зроблено в Україні: огляд 43 корисних онлайн-сервісів для підприємців

Зроблено в Україні: огляд 43 корисних онлайн-сервісів для підприємців

06.04.2022 04:15
  2105
Микола Маранчак

Рітейл-компанії, що працюють як онлайн, так і офлайн, вимушені адаптовуватись до роботи в умовах війни. Щоб допомогти українським підприємцям, які працюють та підтримують економіку держави, маркетологи SendPulse склали перелік онлайн-сервісів та платформ із безкоштовним тарифом або доступними цінами, які спростять рутинну роботу.

Компанія SendPulse зібрала для RAU українські CRM-системи, хостинг-провайдерів, конструкторів сайтів, онлайн-чати, чат-боти, сервіси e-mail-розсилок та інші платформи, які будуть корисними для налагодження бізнес-процесів та допоможуть відмовитись від ненадійних російських сервісів. Тарифи та іншу інформацію взяли з офіційних сайтів, вона актуальна на момент публікації статті.

CRM-системи

CRM-система — це програмне забезпечення, яке допомагає спростити роботу малого, середнього та великого бізнесу, діяльність якого пов’язана з торгівлею. СRM-система відстежує взаємодію клієнта з компанією і допомагає автоматизувати бізнес-процеси. Представляємо перелік українських CRM-систем, які дозволять назавжди відмовитись від російських Bitrix24 чи amoCRM.

SendPulse CRM

Безкоштовна CRM-система, інтегрована з іншими сервісами омніканальної платформи SendPulse: конструкторами сайтів та чат-ботів, email, SMS та Viber-розсилками тощо. SendPulse CRM збирає і класифікує дані клієнтів, отримані з кількох каналів.

Система дозволяє створювати та редагувати угоди вручну або автоматично, а також надавати їм статус, наприклад, «Чекає оплати», «Оплачено» та інші. Ви можете створити команду для спільної роботи над угодами і призначити відповідну роль кожному учаснику. 

CRM-система може мати вигляд списку або зручної канбан-дошки.

CRM-система SendPulse

Snov.io CRM

Безкоштовна CRM-система для малого, середнього та великого бізнесу. Snov.io CRM дозволяє працювати над угодами необмеженій кількості користувачів, а також пропонує інтегрований сервіс email-розсилок — пошук email-адрес потенційних клієнтів, верифікацію пошти, сегментацію списків і тригерні авторозсилки.

CRM-система Snov.io

KeepinCRM

KeepinCRM — це комплексна CRM-система для малого та середнього бізнесу. Вона пропонує як готові рішення, так і можливість індивідуальної розробки CRM під потреби компанії, якщо в неї понад 100 користувачів. CRM-система має широкий перелік інтеграцій: Нова Пошта, ПриватБанк, Monobank, Rozetka, SendPulse, OpenCart та інші.

Мінімально необхідний функціонал для одного користувача доступний у KeepinCRM безкоштовно. У період війни діє знижка 50% на розширений тариф.

KeepinCRM

Asteril CRM

CRM-система для автоматизації інтернет-продажів. Asteril CRM має широкий пакет інтеграцій з маркетплейсами, CMS, службами доставки, банківськими сервісами, телефонією, месенджерами тощо.

Вартість — від 299 грн на місяць при оплаті за квартал за двох користувачів. Вартість ліцензії для кожного нового користувача — 200 грн на місяць у всіх тарифах. Систему можна протестувати протягом семи днів безкоштовно.

CRM-система Asteril

OneBox CRM

OneBox CRM — платформа для малого, середнього та великого бізнесу, яка має більше 250 інтеграцій. Платформа пропонує готові галузеві рішення під різні види бізнесу. Також є можливість замовити рішення у системних інтеграторів, або створити його самостійно.

Ви можете встановити OneBox і створити до тисячі сутностей безкоштовно. Наступна тисяча сутностей коштує 1,99$ на місяць. Одна одиниця сутності — це контакт, замовлення, завдання, проєкт, документ, складська операція, фактичний платіж тощо. Якщо у вас багато даних, можете придбати пакетні хмарні тарифи: 29$ за користувача на місяць або 299$ за користувача при оплаті на рік.

Готові CRM-рішення від OneBox

Конструктори лендінгів та сайтів

Лендінг — це односторінковий сайт, який допомагає рекламувати один товар або послугу та має один заклик до дії. Лендінг може існувати як окремий ресурс або бути частиною сайту, якщо компанія пропонує декілька різних товарів чи послуг. Розглянемо онлайн-сервіси, які допомагають створити лендінг або сайт самостійно.

Конструктор лендінгів та сайтів SendPulse

За допомогою конструктора SendPulse ви можете створити цільову сторінку, вебсайт, інтернет-магазин або мультипосилання для Instagram без навичок програмування. Сервіс пропонує 19 готових шаблонів, які можна редагувати. Ви можете безкоштовно запустити один вебсайт до 50 сторінок, підключити Google Analytics, SSL-сертифікат та налаштувати SEO. У безкоштовному тарифі доступно 100 МБ для зберігання зображень, а ліміт переглядів сторінки у ньому — до 10 000.

Щоб підключити власний домен, додати кнопку оплати та інтеграцію з платіжними системами, варто вибратиплатний тариф — від 338 грн на рік.

Створення лендінгу в SendPulse

Weblium

Weblium — конструктор сайтів з безкоштовним базовим тарифом, у якому є понад 300 шаблонів, необмежене сховище даних та SSL-сертифікат. Інтеграція з Google Analytics, відсутність реклами та індексація пошуковими системами доступні у тарифі Pro за 399 грн на місяць.

Шаблони Weblium

TemplateMonster

TemplateMonster — це маркетплейс, де можна знайти все, що треба для швидкого запуску власного продукту: шаблони вебсайтів, WordPress-теми, ілюстрації, шрифти, шаблони логотипів та інше. Вартість ліцензії на одноразове використання шаблону сайту — від $5.

Продукти TemplateMonster

Хорошоп

Це платформа для швидкого запуску онлайн-магазинів. Хорошоп пропонує галерею дизайнів, SEO-налаштування сайту, розміщення товарів на торгових майданчиках Promo, Hotline, Price.ua, Rozetka, автоматизацію гуртових продажів та інше. Ви можете вибрати готовий шаблон або замовити дизайн під ваш проєкт. Щоб створити інтернет-магазин, потрібно внести стартовий платіж в 10 тисяч грн та сплачувати щомісячну абонплату від 120 грн. На час війни стартовий платіж — 0 грн. 

Безкоштовний тест продукту — 7 днів.

Редагування шаблону у Хорошоп

Хостинги

Хостинг — це оренда місця для розміщення сайту на сервері хостинг-провайдера. Саме завдяки хостингу користувачі можуть відвідувати  ваш сайт цілодобово. Кожен провайдер пропонує різні рішення: віртуальний хостинг для невеликого сайту чи хмарний хостинг для інтернет-магазину. Щоб вибрати оптимальний варіант, зверніть увагу на тарифи, наявність цілодобової підтримки, обсяг пам’яті та місцерозташування серверів.

Ми порівняли українські сервіси, вказавши характеристики мінімального тарифу для сайту на CMS WordPress.

HOSTiQ

Хостинг-провайдер HOSTiQ має сервери в Україні, Нідерландах та США. Мінімальний тариф для сайту на CMS WordPress — від 90,34 грн на місяць, 10 ГБ на SSD-диску для двох сайтів-блогів. За умови замовлення хостингу від 120,79 грн на місяць — 25 ГБ SSD, 10 сайтів-блогів на півроку й більше.

Реєстрація домену в зонах .com, .net, .org, .top, .online, .site, .com.ua, .kiev.ua, .biz.ua, .co.ua, .org.ua, .in.ua на рік у подарунок.

Хостинг HOSTiQ

Hostpro

Місцерозташування серверів Hostpro — Україна, Нідерланди, Польща та США. Мінімальний тариф для сайту на WordPress — 4,55$ на місяць, 20 ГБ на NVMe-диску для п’яти невеликих сайтів або блогів. При замовленні тарифу на рік і більше — SSL-сертифікат та домен com.ua на рік у подарунок.

Хостинг Hostpro

Хостинг «Україна»

Хостинг «Україна» розташував дата-центри в Україні, Німеччині, Фінляндії, Франції, Канаді, США, Сінгапурі та Австралії. Мінімальний тариф для сайту на WordPress — від 114 грн на місяць, 3 ГБ на NVMe-диску для сайту. Безкоштовний SSL-сертифікат та конструктор сайтів.

Хостинг «Україна»

UkrLine

Сервери UkrLine розташовані в Україні, США, Європі. Мінімальний тариф для сайту на WordPress — від 54 грн на місяць, 35 ГБ на SSD-диску для двох сайтів. Безкоштовний SSL-сертифікат та drag&drop-конструктор сайтів. Безкоштовний регіональний домен .ua при оплаті на рік.

Хостинг UkrLine

Окрім хостингу, провайдери пропонують замовити домен, SSL-сертифікат та можливість вибрати пакети з доступом до конструкторів сайтів.

Пошукова оптимізація

Пошукова оптимізація сайту або SEO — це комплекс заходів, спрямований на те, щоб сайт з’явився на перших позиціях у видачі пошукових систем у відповідь на запит користувача. Розглянемо українські сервіси, які допоможуть оптимізувати сайт.

Serpstat

Serpstat — це платформа від Netpeak Group для аналізу ключових слів та фраз, збору семантики, аналізу конкурентів, аудиту сайту для пошуку та усунення технічних помилок, моніторингу позиції тощо. Платформа налічує понад 30 інструментів.

Вартість мінімального тарифу у Serpstat — $55 на мiсяць. Базовий функціонал зі щоденними лімітами доступний безкоштовно.

Звіт у Serpstat за запитом «Пошукова оптимізація»

Netpeak Software

Netpeak Software пропонує продукти Netpeak Spider та Netpeak Checker. Netpeak Spider шукає помилки на сайті та допомагає покращити технічні SEO-фактори.

SEO-аудит сайту у Netpeak Spider

Netpeak Checker — програма, яка збирає результати видачі пошукових систем та параметри з SEO-сервісів: Ahrefs, Semrush, Serpstat, Moz, Facebook, Google, Yahoo! для детального аналізу конкурентів або цілої ніші.

Netpeak Checker

Базовий функціонал Netpeak Spider та Netpeak Checker доступний безкоштовно.

SEO-Checker від Plerdy

SEO-Checker — сервіс для SEO-аудиту сайту та аналізу семантики на наявність помилок. Інструмент аналізує мобільну та десктопну версію сторінки окремо, а також робить аналіз лише тих сторінок, де є трафік, тому не навантажує сервер. SEO-Checker можна протестувати безкоштовно протягом 14 днів, мінімальний тариф коштує $7 на місяць при оплаті на рік.

SEO-аудит сторінки сайту в сервісі Plerdy

Пошукова оптимізація вимагає відповідних навичок та часу, тому інколи варто делегувати цю справу професіоналам. Ми склали перелік українських агенцій, які займаються просуванням сайтів:

  • Компанія SeoProfy пропонує послуги з аналізу ніші, SEO-аудиту, пошукового просування, лінкбілдінгу, SEO-аутсорсингу, налаштування контекстної реклами та SERM. SeoProfy регулярно проводить практичну онлайн-конференцію з просування товарів та послуг на західних ринках — NaZahid.
  • Агенція UAMASTER пропонує такі послуги: SEO, створення digital-стратегії, PPC-менеджмент, налаштування банерної та відеореклами, вебаналітика, brandformance-маркетинг, SERM та просування мобільних застосунків. UAMASTER є засновником «Школи цифрової реклами».
  • Агенція Netpeak — SEO, PPC, email-маркетинг, SMM, просування мобільних додатків, вебаналітика та business intelligence, SERM. Netpeak і Octopus Events є членами Netpeak Group та регулярно проводять конференції з digital-маркетингу.
  • Компанія Seo.Ua пропонує SEO-аудит, оптимізацію та просування сайту, розробку сайтів, SERM, налаштування контекстної й таргетованої реклами. Seo.Ua організовує профільні конференції GuruConf та EasyConf.

Візуальний контент

Візуальний контент допомагає швидше донести повідомлення бренду до цільової аудиторії. Створення фотографій, ілюстрацій та відео потребує часу та грошей. Щоб зекономити та отримати якісний контент швидко, можна використати фотостоки. Пропонуємо вам познайомитися з українським представником.

Depositphotos

Depositphotos — онлайн-платформа, яка продає понад 231 млн ліцензійних файлів: високоякісних фотографій, ілюстрацій, відео та музики. Близько 70 000 фотографій можна використовувати в комерційних цілях безкоштовно, але із зазначенням автора. Це відмінне рішення для фрілансерів, блогерів, стартапів та малого бізнесу.

Щоб мати доступ до всієї бібліотеки, треба придбати ліцензію. Depositphotos пропонує гнучкий пакет вартістю $99 на рік — завантажуйте 10 фотографій та векторних зображень на місяць, невикористані завантаження переносяться на наступний місяць.

Depositphotos

Українські шрифти

Шрифти — складова фірмового стилю компанії. Їх використовують для написання назви бренду, дизайну упаковки, оформлення вебсайту тощо.  У кириличних шрифтах може не бути українських літер і, ї, є, ґ. Розглянемо ресурс, який колекціонує шрифти та перевіряє кожен з них на наявність всіх літер української абетки.

Ukrfonts

На сайті Ukrfonts уже зібрано 2500 українських шрифтів: для комерційного використання за ліцензією GNU/GPL, безкоштовні для некомерційного використання, умовно-безкоштовні або демонстраційні версії. Перед використанням ознайомтесь з інформацією про ліцензію у властивостях завантаженого шрифту.

Старослов’янські шрифти в Ukrfonts

Email-маркетинг

За результатами опитування маркетологів, проведеного у 2020 році, кожен 1$, інвестований в email маркетинг, приносить компаніям 36$ прибутку. Цей показник робить email-маркетинг найефективнішим методом залучення потенційних клієнтів. Розглянемо українські сервіси, які допоможуть побудувати ефективну email-стратегію.

SendPulse

Омніканальна платформа, яка дозволяє створювати форми підписки на сайті для збору email-адрес користувачів, пропонує зручний конструктор електронних листів, налаштування транзакційних повідомлень у відповідь на цільові дії користувача, а також автоматичні ланцюжки тригерних розсилок. Ви також можете безкоштовно створити у сервісі чат-бота та додати чат-бот повідомлення у сценарій авторозсилки.

У SendPulse вам доступні більше 130 адаптивних email-шаблонів, а також до 15 тисяч листів та 500 контактів на рік безкоштовно.

Налаштування автоматичної email-розсилки у SendPulse

eSputnik

Омніканальна платформа, яка пропонує drag&drop-редактор, 300 готових шаблонів листів та налаштування тригерних розсилок. eSputnik дає 2500 листів безкоштовно при реєстрації, кожна наступна тисяча листів у тарифі «Вільний» — €1,73 з необмеженою базою контактів. «Оптимальний» тариф — до 500 контактів безкоштовно, необмежена кількість листів.

Налаштування сценарію у eSputnik

Snov.io

Snov.io пропонує автоматизацію аутрічу та дозволяє шукати email-адреси потенційних клієнтів та партнерів будь-де онлайн. Платформа перевіряє адреси на валідність, пропонує аналітику в режимі реального часу, має більше 3 тисяч інтеграцій через Zapier та допомагає створювати персоналізовані тригерні розсилки.

Ви можете використовувати базові інструменти сервісу безкоштовно: пошук 50 контактів, 100 перевірок адрес на валідність, 100 отримувачів розсилок на місяць.

Ланцюжок тригерної розсилки в сервісі Snov.io

Чат-боти

Чат-бот — це програма, яка імітує реальну розмову з клієнтами на сайті, у месенджерах або мобільних додатках, використовуючи запрограмовані сценарії діалогів або алгоритми штучного інтелекту. Чат-боти відповідають на часті питання користувачів, сегментують аудиторію, ведуть статистику, розсилають повідомлення по клієнтській базі та можуть підключити до діалогу менеджера, якщо не знаходять відповіді.

Чат-бот можна замовити у розробників або створити його самостійно, використовуючи конструктор. Розглянемо сервіси, які дозволяють зробити чат-бот у месенджерах або на сайті швидко та без програміста.

SendPulse

Конструктор SendPulse дозволяє створити чат-бота в Telegram, WhatsApp, Instagram Direct Messages або Facebook Messenger. Ви можете налаштувати інтеграцію з платіжними системами та додати кнопки оплати в ланцюжки повідомлень бота, щоб покупці могли швидко і безпечно сформувати замовлення одразу у чаті. Щоб зібрати базу підписників, створіть чат-боти на різних платформах та розмістіть на сайті мультиканальний віджет підписки від SendPulse. Так користувачі зможуть  вибрати зручний мессенджер для спілкування.

До тисячі підписників та до 10 000 повідомлень на місяць доступні безкоштовно.

Cтворення Telegram чат-боту у SendPulse

Activechat

Activechat поєднує у собі чат-бот зі штучним інтелектом та онлайн-чат. Коли клієнт надсилає повідомлення, його аналізує бот та порівнює повідомлення з існуючими сценаріями. Якщо знаходить збіг, то відповідає користувачу, якщо ні, підключає до діалогу менеджера.  Бот аналізує розмову з клієнтом у реальному часі, запам’ятовує його фрази та навчається. Додайте до словника фрази, які може використовувати ваш клієнт, щоб пришвидшити навчання чат-бота.

Ви можете підключити чат-бота до кількох каналів: чат на сайті, Facebook Messenger, Telegram, email або SMS. Вартість однієї розмови становить в середньому $0,001.

Конструктор чат-ботів Activechat

Онлайн-чати

Онлайн-чат дозволяє потенційним клієнтам спілкуватися з менеджером або службою підтримки на сайті компанії. Цей інструмент допомагає опрацьовувати заперечення та усувати сумніви потенційних клієнтів у режимі реального часу. Якщо ви використовували російський JivoSite і шукаєте альтернативу, зверніть увагу на українські аналоги.

HelpCrunch

Сервіс HelpCrunch пропонує онлайн-чат на сайті, поп-апи та налаштування email-кампаній. Базовий тариф — $12 на місяць, один віджет онлайн-чата, три автовідповіді, три поп-апи на сайті. Протестуйте HelpCrunch безкоштовно протягом 14 днів.

Налаштування онлайн-чату в сервісі HelpCrunch

Nova.Chats

Nova.Chats пропонує безкоштовний онлайн-чат на сайті. Окрім того, сервіс агрегує повідомлення з WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Telegram, SMS, Instagram, Skype та email. Далі чат-бот або оператор опрацьовує повідомлення.

Сервіс Nova.Chats

Канбан-дошки та ментальні карти

Методологія канбан полягає у візуалізації процесу і групуванні задач залежно від статусу виконання: «Треба виконати», «Виконується», «Виконано» тощо. Кожна задача має термін виконання, пріоритет і переміщується з одного етапу в інший на фізичній або віртуальній дошці.

Weje.io

Щоб протестувати канбан-методологію безкоштовно, використайте сервіс Weje.io. Система дозволить відстежити і проаналізувати, які задачі виконуються довше і чому.

Канбан-дошка у Weje.io

Окрім канбан-дошки, ви також можете використовувати сервіс для брейншторму та побудови інтелектуальних карт.

Сервіси для роботи з текстом

Підприємці, маркетологи, копірайтери, блогери, менеджери з продажу використовують текст, щоб налагодити зв’язок з аудиторією та здобути її лояльність. Важливо писати не тільки змістовно, але й грамотно. Розглянемо сервіси, які у цьому допоможуть.

Plag

Сервіс Plag перевіряє текст на плагіат, використовуючи найбільшу базу наукових статей та відкриту базу з 14 трильйонами вебсторінок, документів, книг і так далі, які можна знайти в інтернеті. Plag підтримує 129 мов та є безкоштовним для працівників освіти по всьому світу. Також сервіс пропонує обмежений функціонал безкоштовно для тих, хто не працює викладачем.

Сервіс Plag

OnlineCorrector

OnlineCorrector — доповнення для «Google Документів» або Microsoft Word, яке автоматично виправляє помилки в текстах українською мовою. Базова версія з перевіркою за обмеженою кількістю правил безкоштовна. Повна версія коштує від 199 грн на місяць. Усі кошти, отримані за передплату повної версії у 2022 році, сервіс перераховує у фонд «Повернись живим».

Сервіс OnlineCorrector

Grammarly

Відома у світі платформа зі штучним інтелектом, яка виправляє граматичні помилки у текстах англійською мовою, оцінює інтонацію, чіткість висловлювань та дає підказки. Grammarly використовують понад 30 млн осіб щодня. Базовий функціонал доступний безкоштовно.

Сервіс Grammarly

Щоб отримати тексти, які конвертують потенційних клієнтів у замовників, ви можете звернутись до професійних копірайтерів. «Студія Дениса Каплунова» надає послуги написання комерційних пропозицій, текстів для рекламних роликів, сайтів та лендінгів, неймінгу та створення слоганів. Також студія робить дизайн логотипів і фірмового стилю, створює сайти, пропонує навчальні курси та менторство.

Онлайн-платформи та курси

Онлайн-освіта стала трендом останніх років. Ми склали перелік українських платформ, онлайн-шкіл та курсів, які допоможуть отримати нові знання.

Академія SendPulse

Академія SendPulse пропонує безкоштовні міні-курси з інтернет-маркетингу, проводить безкоштовні навчальні вебінари та надає сертифікати студентам після завершення курсів. Тут ви дізнаєтесь, як створити чат-бота, лендінг чи шаблон для розсилки, навчитесь основам email-маркетингу, вебаналітики, налаштуванню реклами в соцмережах тощо. 

Безкоштовні міні-курси від Академії SendPulse

Preply

Preply — онлайн-платформа, де можна вивчати різні мови та профільні предмети. Preply об’єднує студентів та репетиторів з 185 країн. Ціна за годину навчання — від $1.

Сервіс запустив безкоштовну програму вивчення іноземних мов для вимушених переселенців з України. На групових відеодзвінках репетитор допомагає вивчити чи покращити іноземну мову. Заповніть форму, щоб зареєструватись у програмі.

Онлайн-платформа Preply

WebPromoExperts

Академія WebPromoExperts пропонує регулярні онлайн-курси, семінари, корпоративне навчання та конференції для інтернет-маркетологів та підприємців. Зараз у WebPromoExperts діють знижки від 21 % до 68 % на онлайн-курси.

Частина курсів WebPromoExperts

Choice31

Choice31 — онлайн-університет, який входить у Netpeak Group. Choice31 навчає майбутніх PPC-, ASO- та SEO-спеціалістів, пропонує курси для досвідчених маркетологів та sales-менеджерів. Щоб зрозуміти, чи підходить вам матеріал та програма, можете розпочати навчання на деяких курсах безкоштовно.

Частина курсів Choice31

UAMASTER

Школа цифрової реклами UAMASTER пропонує курси з цифрового маркетингу, вебаналітики, таргетованої, контекстної та медійної реклами, SMM, а також корпоративне навчання. Вартість курсів — від 5,6 тисяч грн.

Курси UAMASTER

Laba

Laba — міжнародна бізнес-школа, яка навчає за напрямками: «HR і рекрутинг», «Маркетинг і PR», «Фінанси», «Бізнес і управління», «Програми». Вартість курсів потрібно уточнювати.

Онлайн-курси в Laba

IT Step Academy

Українська комп’ютерна академія, заснована у 1999 році. IT Step Academy навчає майбутніх програмістів, дизайнерів і системних інженерів, має філії в Україні та ще 16 країнах, пропонує очне та онлайн-навчання та курси для дітей від семи років.

Форми навчання у IT Step Academy

«Креативна Практика»

Український освітній майданчик «Креативна практика» пропонує курси для графічних дизайнерів, вебдизайнерів та фронтенд-розробників. Майданчик відкрив безкоштовний доступ до курсів із графічного дизайну, вебдизайну, а також роботи у Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Adobe Illustrator та Figma. 

Курси платформи «Креативна практика»

Читайте також

Критична залежність: як рітейлери вирішують проблеми поповнення запасів імпортного товару

 

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку