Головна > Економіка > Держава > Рада торгових центрів України закликає владу утриматись від закриття ТЦ та магазинів
Рада торгових центрів України закликає владу утриматись від закриття ТЦ та магазинів

Рада торгових центрів України закликає владу утриматись від закриття ТЦ та магазинів

Рада відзначає, що навіть часткове закриття об’єктів роздрібної торгівлі дуже негативно вплине на економіку країни, а наслідки від нових карантинних обмежень можуть бути страшнішими, ніж від поширення інфекції.

Цей матеріал доступний російською мовою

Як повідомляє прес-служба Ради торгових центрів України (РТЦУ), таку думку висловив голова ради Максим Гаврюшин. «Для українського рітейлу підготовка до новорічних свят – найважливіший час у році. Тому ми серйозно стурбовані зростанням числа нових випадків захворювання на COVID-19. Загальне здоров’я та безпека завжди повинні бути першочерговим завданням кожного. Тому магазини та торгові центри вкладають значні кошти для забезпечення безпеки та в подальшому готові посилювати заходи щодо протидії поширення інфекцій, щоб захистити мільйони людей, які щодня відвідують об’єкти торгівлі», – відзначає Гаврюшин.

За його словами, запровадження карантинних обмежень є найважливішим засобом боротьби з вірусом, але закриття торгових центрів і магазинів, навіть часткове (особливо на вихідні), тим не менше, завдасть непропорційно більший негативний вплив на економіку країни.

«Щоб допомогти зберегти мільйони робочих місць, ми закликаємо відповідні органи влади забезпечити рівні умови для всіх, і застосовувати зваженій підхід у нових правилах роботи магазинів, ресторанів та торгових центрів. Люди повинні мати постійний доступ до продуктів, яких вони потребують і хочуть придбати, у той час як ми наближаємось до традиційно жвавого різдвяного сезону. Крім того, малий і середній бізнес, з якого на 95%, складається український рітейл, може не витримати другий локдаун та наслідки від нових обмежень можуть бути страшнішими, ніж наслідки поширення інфекції», – говорить голова РТЦУ.

Слід зазначити, що за оцінками УРТЦ, через жорсткі карантинні обмеження навесні цього року власники ТЦ і ТРЦ недоотримали 7 млрд грн орендних платежів, а падіння обороту операторів, чиї магазини розташовані в торгових центрах, склало близько 50 млрд грн.

Нагадаємо, днями Міністерство охорони здоров’я запропонувало уряду посилити карантин і встановити додаткові обмеження для спортивних залів, а також зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон в торгово-розважальних центрах. Така пропозиція МОЗ була обумовлена рекордно високими темпами поширення епідемії коронавірусу в Україні. За даними міністерства, 5 листопада в Україні діагностували 9721 новий випадок коронавірусної хвороби, та більше 200 смертей від COVID-19. Загалом з березня 2020 року в Україні на коронавірус захворіло більше 440 000 осіб.

Читайте також –

Дамоклів меч: чи буде в Україні локдаун 2.0 і наскільки рітейлери готові до нього

Про автора