Як побудувати Alibaba: 10 порад засновника маркетплейса Джека Ма
У вересні 2019 року, в 20-й день народження Alibaba Group, її засновник Джек Ма відійде від керівництва компанією, передавши справи новому поколінню менеджерів. Яким настановам найбагатшої людини Китаю їм варто слідувати.
Цей матеріал доступний російською мовою
Джека Ма часто називають азіатським Джеффом Безосом. Він перший китайський бізнесмен, чиє фото опублікували на обкладинці Forbes. Редакція MC Today зібрала десять порад Джека іншим підприємцям. У них мільярдер розповів, чому не варто «битися» з конкурентами і навіщо працювати потрібно потроху.
Конкуренти – не вороги
Боротьба на ринку нагадує гру в шахи: якщо ви програли, можна зіграти ще одну партію. Не обов’язково сваритися і «битися», адже ненависть до інших компаній губить бізнес.
Не бійтесь своїх конкурентів
Якщо конкурентом є велика компанія, ви можете багато чому у неї навчитися або дочекатися її помилки. Не варто думати, ніби ви не зможете когось обійти. Те ж стосується конкурентів поменше: не слід їх недооцінювати.
Копайте глибше
Якщо на нараді партнери підтримують якесь рішення на 90%, то від нього відмовляємося.
Справжні можливості лежать глибше. Якщо всі погодилися з рішенням, значить воно на поверхні. І інші компанії можуть подумати так само.
Гроші і політика – вибухонебезпечна суміш
Вибираючи політику, людина повинна забути про великі заробітки. І навпаки: вибираючи бізнес, не слід думати про владу. Гроші – це сірник, а політика – динаміт.
Не рівняйтеся на своїх співробітників
Технічні навички співробітників завжди повинні бути вищими, ніж у керівника. Якщо справа йде інакше, ви найняли не тих людей. Завдання глави компанії в іншому: він повинен бачити майбутнє на кілька років вперед і мати твердий характер. Покажіть співробітникам, що вам під силу витримати те, що не можуть вони.
Помиляйтеся
Коли ви починаєте свій бізнес, то свідомо відмовляєтеся від лікарняних, відпусток і стабільного заробітку. Але це не повинно вас лякати. Головна порада всім молодим людям: помиляйтеся, але робіть з цього гру. Падаючи і піднімаючись, навчитеся ще й отримувати від цього задоволення.
Клієнт перш за все
Потрібно забути про конкурентів і сфокусуватися на бажаннях клієнтів. На першому місці завжди клієнти. На другому – співробітники. І тільки на третьому – акціонери.
Не працюйте надто багато
Робота повинна приносити задоволення, а не перетворюватися на рутину. Намагайтеся бути ефективними в певні періоди роботи, а не розсіювати концентрацію на весь день. Якщо не будете займатися чимось крім роботи, це вас вб’є.
Адекватно оцінюйте себе
Снобізм і завищена самооцінка – дві найгірших якості для підприємця. Якщо візьмете занадто швидкий темп і не зможете його підтримувати, то неминуче програєте.
Концентруйтеся на малому
Коли я будував свою компанію, то завжди дивився на кілька років вперед і продумував глобальну стратегію. Але при цьому орієнтувався на невеликі локальні перемоги. Цей ключ допоміг мені стати успішним, і я впевнений, що багатьом іншим підприємцям він теж підійде.
Джерело MC Today
Читайте також –
10 правил бізнесу Джеффа Безоса, завдяки яким Amazon коштує тепер $1 трлн