Українська рада торгівельних центрів і Асоціація рітейлерів України виступають за якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості в Києві

Українська рада торгівельних центрів і Асоціація рітейлерів України виступають за якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості в Києві

08.05.2020 11:01
  670
rau

Незважаючи на рішення Кабінету міністрів України про зняття обмежень з торговельної нерухомості 11 травня, розпорядження виконкому Київради від 4 травня 2020 року не скасовує заборону роботи окремих магазинів і торгівельних центрів, але дозволяє роботу продовольчих ринків і господарських магазинів.

Цей матеріал також доступний російською мовою

У такому рішенні видна дискримінація торгової нерухомості та непродуктового рітейлу, які продовжують залишатися серед найбільш постраждалих від карантину галузей. Будівельні гіпермаркети та базари не можна вважати більш безпечними з точки зору поширення інфекції. Більш того, торгіельні центри краще підготовлені технічно, краще контролюються і обслуговуються. І найголовніше: щільність одноразової перебування людей в торгових центрах – нижче, ніж в окремо розташованих магазинах або на ринках, а чисельність відвідувачів можна легко контролювати за допомогою автоматичних систем. Заявлена ​​максимальна щільність перебування людей – 1 людина на 10 кв. м – для торгівельного центру не є критичною. Навіть в години пік, у найуспішніших столичних ТРЦ, щільність відвідувачів становить 1 людину на 15 кв. м загальної площі. Існує помилкова думка, що торгівельні центри – це великий бізнес, обмеження з якого можна знімати в останню чергу. Але закриття ТЦ – це, в першу чергу, удар по малому та середньому бізнесу, який складає до 90% орендарів ТЦ.

Обмеження з роботи торгових центрів уже зняті в країнах, де епідеміологічна ситуація складніша, ніж в Україні. Наприклад, в Польщі, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії та інших, торгові центри вже почали свою роботу або почнуть 11 травня, поряд з окремими магазинами.

Продовження дій обмежень в Києві ставлять під удар нормальну роботу після закінчення карантину. Це може спричинити за собою ще більше банкрутств, неплатежів, судові процеси, заморозити будівництво нових проектів і, як наслідок, привести до подальшого погіршення ситуації. Галузь торгової нерухомості – важлива частина інфраструктури й економіки Києва: в місті працює більше 70-ти торгових центрів, де розташовані понад 7,5 тис. торгових точок різного формату. Тільки цей сектор торгової нерухомості забезпечує робочими місцями близько 150 000 українців. Товарообіг торгових центрів становить приблизно 50% офіційного роздрібного товарообігу Києва.

В девелопмент торгових центрів столиці вкладаються великі кошти: очікується, що тільки в найближчі роки в Києві обсяг торгових площ може збільшитися на 500 000 кв. м. Замороження цих проектів негативно позначиться на будівельній галузі. А 1 робоче місце в будівництві створює ще 6 робочих місць в суміжних галузях.

Українська рада торгових центрів (УРТЦ) підтримує рішення Кабінету міністрів про зняття обмежень на роботу торгової нерухомості, і закликає торгові центри строго дотримуватися правил роботи на період, поки епідеміологічна ситуація залишається складною.

«Найбільш актуальне питання для нашої організації – якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості. Ми підкреслюємо важливість дотримання необхідних заходів з протидії поширення інфекції. В сучасних ТЦ за допомогою автоматичних систем можна контролювати кількість відвідувачів, архітектура ТЦ дозволяє дотримуватися безпечної дистанції, керуючі компанії можуть контролювати профілактичні заходи, технічно торгові центри підготовлені до того, щоб мінімізувати ризики поширення інфекції», – коментує Максим Гаврюшин, глава УРТЦ.

«Ми вітаємо рішення Кабінету міністрів не розділяти окремостоячі магазини та торговельні центри і зняти обмеження з роботи всіх непродовольчих магазинів, незалежно від розміру та розташування. Це правильне, зважене рішення, до якого в підсумку прийшли багато європейських країн. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Міністерством економіки», – каже Володимир Тимочко, керуючий директор по прямих інвестиціях Dragon Capital, голова Консультативної ради при УРТЦ.

Читайте також –

Олександра Федотова, ADER HABER: Згідно з постановою Кабміну магазинам непродовольчих товарів дозволено працювати з 11 травня


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку