Головна > Новини > Новини партнерів > Олександра Федотова, ADER HABER: Згідно з постановою Кабміну магазинам непродовольчих товарів дозволено працювати з 11 травня
Олександра Федотова, ADER HABER: Згідно з постановою Кабміну магазинам непродовольчих товарів дозволено працювати з 11 травня

Олександра Федотова, ADER HABER: Згідно з постановою Кабміну магазинам непродовольчих товарів дозволено працювати з 11 травня

Це стосується торгівельних точок як у ТРЦ, так і в окремих будівлях. Остаточне рішення: яким магазинам працювати, а яким – ні, залишається за місцевою владою.

Цей матеріал також доступний російською мовою
Олександра Федотова – партнер, адвокат, к.ю.н., голова практики нерухомості та будівництва ADER HABER

Постановою Кабінету міністрів України від 4 травня 2020 року №343 внесено зміни до постанови КМУ України від 11 березня 2020 №211, якою запроваджено карантин на території України. Відповідно до внесених змін карантин продовжено до 22 травня 2020 року. Заборони також продовжено до 22 травня 2020 року, проте з певним пом’якшенням.

Так, дозволено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності, а також відвідування спортивних та дитячих майданчиків. При цьому варто пам’ятати, що перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, заборонено до 22 травня 2020 року.

Дозволено роботу закладів торговельного (виключно в магазинах, зокрема магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

Також дозволено проведення діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Дозволено роботу підприємств, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів, за умови забезпечення осіб засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більш як однієї особи на 10 кв. метрів площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

Дозволена діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників, а також діяльність підприємств, які працюють у галузі масової інформації, діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів, стоматологів.

Варто зауважити, що під час провадження діяльності з прийому відвідувачів персонал має бути забезпечений засобами індивідуального захисту (зокрема засобами захисту обличчя, очей, рук), а відвідувачі засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно.

Автор – Олександра Федотова – партнер, адвокат, к.ю.н., голова практики нерухомості та будівництва ADER HABER
Про автора