Головна > Новини > Світові новини > Топ-10 рітейл-компаній світу – рейтинг Deloitte
Топ-10 рітейл-компаній світу – рейтинг Deloitte

Топ-10 рітейл-компаній світу – рейтинг Deloitte

Компанія Deloitte проаналізувала показники 250-ти найбільших світових компаній сектору роздрібної торгівлі.

Цей матеріал доступний російською мовою

Deloitte випустив щорічний звіт Global Powers of Retailing 2021 про найбільші компанії сектору роздрібної торгівлі у світі. Дослідження підготовлене на основі загальнодоступних даних за 2019/20 фінансовий рік і містить аналіз показників 250-ти найбільших компаній сектору роздрібної торгівлі. Звіт також демонструє, як пандемія COVID-19 вплинула на зростання роздрібного доходу топ-25 найбільших світових рітейлерів.

Десятка кращих

У 2019 році сукупна виручка 250-ти найбільших роздрібних компаній сягнула $4,85 трлн, що в середньому становить $19,4 млрд на одну компанію. Десятку лідерів рітейлу склали сім американських компаній, дві німецькі та одна британська. Серед них – мережі супермаркетів, фармацевтичні групи та компанія товарів для будівництва. Абсолютним лідером з сукупною виручкою понад $500 млрд став американський гігант бюджетних супермаркетів  Walmart.

Топ-10 світових ритейлерів

  1. Walmart Inc (США) $524 млрд
  2. Amazon.com, Inc. (США) $158,4 млрд
  3. Costco Wholesale Corporation (США) $152,7 млрд
  4. Schwarz Group (Німеччина) $126,1 млрд
  5. The Kroger Co. (США) $121,5 млрд
  6. Walgreens Boots Alliance, Inc. (США) $116 млрд
  7. The Home Depot, Inc. (США) $110,2 млрд
  8. Aldi Einkauf GmbH & Co. oHG and Aldi International Services GmbH & Co. oHG (Німеччина) $106,3 млрд
  9. CVS Health Corporation (США) $86,6 млрд
  10. Tesco PLC (Велика Британія) $81,3 млрд

Найкращі в регіонах

Попри лідерство США, найбільша кількість учасників рейтингу топ-250 компаній (87) розташована в Європі. Найвища частка виручки в секторі роздрібної торгівлі належить Північній Америці (47,1%). Серед нових учасників ринку, які увійшли до топ-250, 9 з 12-ти компаній знаходяться в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Також, згідно з результатами звіту, товари повсякденного вжитку продовжують залишатися найбільшим сегментом, що приносить 66% від загальної виручки компаній з переліку топ-250. До рейтингу потрапило 135 компаній цієї категорії.

Вплив пандемії

Багато рітейлерів у 2020 році постраждали від зменшення попиту на їхні категорії товарів через зміну поведінки споживачів, примусове закриття фізичних магазинів та обмеження переміщень між країнами. Однак для деяких компаній роздрібної торгівлі пандемія відкрила нові можливості, тому завдяки інтернет-магазинам та доставці вони змогли значно збільшити свої доходи.

«Такі зміни у поведінці споживачів під час пандемії, як зростання онлайн-активності та скорочення витрат на споживання, суттєво вплинули на традиційні ланцюги поставок. У майбутньому економічна активність і споживчий попит відновляться, але те, як і де люди здійснюють покупки, може не повернутися до допандемічного періоду. В результаті значна кількість роздрібних компаній можуть зіткнутися з суттєвими збитками. Завдання урядів полягатиме в боротьбі зі спалахом пандемії та прискоренні вакцинування. Успіх цих заходів визначить напрям розвитку світової економіки в наступні роки», – зазначає Олександр Ямпольський, керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції Deloitte в Україні.

За прогнозами Deloitte, у 2021 році мінімальний дохід компанії, необхідний для включення до рейтингу 250 найбільших компаній сектору роздрібної торгівлі, буде становити $4 млрд (порівняно із $3,9 млрд у попередньому році).

Довідка. Deloitte — глобальна мережа компаній, що надають послуги з аудиту і консалтингу. Із сумою глобальних доходів у розмірі $47,6 млрд за 2020 фінансовий рік Deloitte є найбільшою компанією у світі з надання професійних послуг. Понад 330 000 співробітників Deloitte працюють в більш ніж 150 країнах світу. В Україні компанія працює 25 років.

Читайте також –

Мінус 33%: українці в 2020 році різко скоротили свої витрати – дослідження Deloitte

Про автора
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *