Зроблено в Україні: топ-11 вітчизняних рітейлерів, які побудували свій бізнес з нуля

Зроблено в Україні: топ-11 вітчизняних рітейлерів, які побудували свій бізнес з нуля

28.12.2019 08:15
  261
Микола Маранчак

Які компанії сфери роздрібної торгівлі України змогли самостійно побудувати свій бізнес за час незалежності й досягти вражаючих успіхів.

Цей текст доступний також російською мовою

Портал Liga.net склав перший рейтинг компаній, створених в Україні за період з 1991 року, і побудували свій бізнес, не використовуючи радянську спадщину. Така умова відразу виключило зі списку Liga багатьох промислових гігантів, які перейшли у приватну власність в процесі приватизації в 1990-х. Так що не дивно, що більшість підприємств, відібраних журналістами, так чи інакше відносяться до сфери торгівлі (усіх напрямків, у тому числі фармацевтики, ПММ, оптової і так далі) і дистрибуції. «Чистокровних» рітейлерів виключно з українським корінням RAU нарахувала в рейтингу одинадцять – вистачить якраз на футбольну команду повного складу. А якщо включити в цей список і компанії з іноземним капіталом – то на футбольну команду з запасними гравцями.

Зазвичай вислів «self-made man» використовується по відношенню до людей, котрі своїми зусиллями добились всього без допомоги батьків або впливових родичів. Це ж справедливо і щодо бізнесу, тому в наш міні-рейтинг «нових українських компаній» ми вирішили не включати рітейлерів з іноземним капіталом: Ашан, Metro Cas&Carry, Novus. Зрозуміло, вони побудували успішні торгові мережі в Україні, але в процесі розвитку активно використовували капітал материнських компаній – відповідно, французької, німецької та литовської. Так що говорити про них як про “нові українські компанії” не зовсім коректно.

Якщо ж говорити про рітейлерів з виключно або переважно українським капіталом, в топ-5 рейтингу Liga потрапили відразу три компанії сфери роздрібної торгівлі: АТБ, Fozzy Group, Епіцентр. Втім, вони фігурують практично у будь-яких списках і бізнес-рейтингах, і, як правило, займають там лідируючі позиції, а їх власники регулярно потрапляють у топ-100 найбагатших людей України. І теж не на останніх місцях.

Далі, з великим відривом, знаходяться дві мережі, що продають техніку і електроніку: Comfy і Фокстрот (втім, група компаній Фокстрот є ще і одним з найбільших імпортерів техніки та обладнання в Україну). В цілому, з відібраної нами «футбольної команди» п’ять компаній представляють продуктовий рітейл, три – сегмент техніки та електроніки, і по одній-DIY, drogerie і e-commerce.

Також варто відзначити потрапляння в рейтинг лідера експрес-доставки України – Нова пошта. Вона зайняла 29-е місце і стала єдиною логістичною компанією в списку Liga.net.

Читайте також –

Чверть списку: топ-25 найбагатших рітейлерів і девелоперів України

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку