Майже третина: найбагатші рітейлери та девелопери України за версією журналу Forbes Ukraine

Майже третина: найбагатші рітейлери та девелопери України за версією журналу Forbes Ukraine

07.05.2021 08:30
  3078
Микола Маранчак

Видання Forbes Україна підготувало щорічний рейтинг “Топ-100 найбагатших бізнесменів країни”. Трохи менше ніж третина фігурантів списку пов’язана з рітейлом або девелопментом торгової нерухомості чи суміжними галузями.

Цей текст доступний також російською мовою

Пандемія, всупереч очікуванням, не підірвала, а посилила позиції великого бізнесу, зокрема рітейлу. Підтвердженням тому є новий щорічний рейтинг “Топ-100 найбагатших бізнесменів країни” від Forbes Україна, в якому видання підрахувало, чиї статки збільшилися за рік пандемії, а чиї зменшилися. RAU обрала зі списку тих бізнесменів, хто має відношення до рітейлу. Їх виявилося рівно 20, якщо враховувати представників паливного рітейлу (які стрімко розвивають напрямок непаливних продажів): власника групи Галнафтогаз (бренд ОККО) Віталія Антонова та співвласника концерну Континіум (бренд WOG) Степана Івахіва. Також окремим списком представляємо учасників топ-100, пов’язаних з девелопментом торгової нерухомості.

У квітні Forbes у 35‑й раз опублікував список найбагатших людей планети. До нього ввійшли 2755 мільярдерів – більше, ніж будь‑коли. Серед них – семеро українців із загальним статком $19 млрд, або 0,15% від сумарного капіталу найбагатших. Так, за даними видання, статки двох найбагатших рітейлерів країни – Галини та Олександра Герег – за рік зросли на $400 млн, що дозволило їм обійти екс-президента України Петра Порошенко та стати найбагатшими вітчизняними рітейлерами з шостим місцем загальноукраїнського топ-100. Володар Roshen, у свою чергу, за рік пандемії втратив $200 млн.

Як виявилося, рік пандемії COVID-19 не тільки не вдарив по великим рітейлерам, але й дозволив збільшити статки в середньому на $50-100 млн і дещо просунутися вгору. Виключенням став співвласник Таврія В Олег Музальов, який навіть покинув рейтинг найбагатших. Його посунули власник Retail Group (Велика Кишеня, Велмарт, ВК express) Роман Лунін ($150) та власник мережі магазинів електроніки Comfy Станіслав Роніс ($140 млн). Також замість Віктора Юшковського в рейтинг потрапив інший співвласник мережі МегаМаркет – Олег Вишняков ($130 млн). У підсумку список найбагатших українців, пов’язаних з роздрібною торгівлею, виглядає так:

Рейтинг вітчизняних бізнесменів, які мають активи в девелопменті торговельної нерухомості, цього року також доповнився трьома учасниками – ними стали співвласник ТРЦ Blockbuster Mall Олександр Спектор ($145 млн), а також Анатолій Шкрібляк ($130 млн), серед власності якого ТРЦ Fabrika, Lubava, Forum Lviv, а, невдовзі – ТРЦ Nikolsky. Також замість Андрія Адамовського в рейтинг потрапив новий власник ТРЦ SkyMall – Іван Фурсін ($180), який, за даними джерел Forbes, тепер також знаходиться в активному пошуку покупця активів столичного торгово-розважального центра.

Статки найбагатшого українця Ріната Ахметова, за даними Forbes, за рік зросли більше ніж на $5 млрд. Перетнув раптово відмітку в $1 млрд також власник ТЦ Амстор Вадим Новинський (який має спільний з Ахметовим бізнес у металургійній сфері). Здається пандемія вдарила лише по власнику ТРЦ МОСТ-Сіті Вадиму Єрмолаєву та співзасновнику ТРЦ Cosmopolite Multimall Олегу Вишнякову – статки обох за рік зменшилися на $10 млн.

Як рахували:

  1. Forbes оцінює статки найбагатших людей світу за методикою, яка вдосконалюється з 1987 року. Щоб визначити сотню найбагатших, експерти видання оцінили статки понад 200 мільйонерів, понад півтисячі їхніх бізнесів, а також належні їм об’єкти нерухомості в Україні і за кордоном.
  2. Статки бізнесмена – це оцінка вартості належних йому активів: акцій підприємств, нерухомості, транспортних засобів, предметів мистецтва, рахунків у банках і готівки.
  3. Ліквідні акції публічних компаній оцінені за ринковою вартістю станом на 9 квітня 2021 року.
  4. Приватні компанії оцінюються на підставі фінансових показників та інформації про обсяги продажів за останній доступний період шляхом порівняння з вартістю аналогічних українських і глобальних компаній, а також компаній, які були об’єктами злиття і поглинання останніми роками.
  5. Сімейні бізнеси, що ними управляють спільно, оцінені як сума часток всіх членів сім’ї. Бізнеси, де-факто керовані одноосібно, враховані в оцінці їхнього фактичного власника, навіть якщо його частки формально належать іншим членам сім’ї або третім особам.
  6. Вартість непублічних компаній у сфері IT розрахована на підставі оцінок експертів і учасників ринку, доступної інформації про фінансові результати і про залучення капіталу.
  7. Активи, які не генерують грошового потоку, оцінені за ліквідаційною вартістю.
  8. У список занесені тільки громадяни України.

Читайте також

Топ-15 платників податків в рітейлі України: АТБ, Епіцентр К, Сільпо, Metro, Фора, Ашан та інші


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку