Унікальне досягнення: ТРЦ і БЦ Retroville залучив кредитні кошти у польського банку

Унікальне досягнення: ТРЦ і БЦ Retroville залучив кредитні кошти у польського банку

09.07.2019 08:10
  607
Ukrainian Retail Association

Компанія ТОВ «Мартін», яка розвиває торгово-розважальний і бізнес-центр Retroville в Києві, повідомила про залучення кредитної лінії на загальну суму в 41,1 млн eвро у польського державного банку BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego S.A.).

Цей матеріал доступний російською мовою

Як уточнили RAU в компанії, з цієї суми вже отримані 12,2 млн євро. Кредитні кошти будуть спрямовані на завершення будівництва ТРЦ і БЦ Retroville, зокрема – на проведення оздоблювальних робіт і пусконаладку інженерних мереж.

В компанії Colliers International (Україна), яка виступає брокером ТРЦ і БЦ Retroville, відзначили, що залучення позикового фінансування від іноземного банку на великий девелоперський проект в Україні – унікальна подія для ринку комерційної нерухомості Києва за останні п’ять років.

«Впевнений, що «зелене світло» для такої кредитної лінії стало можливим завдяки великому потенціалу ТРЦ Retroville і професіоналізму задіяної в проекті команди. Практично 100% великих проектів торговельної нерухомості в країні реалізуються або за рахунок власного капіталу інвестора, або із залученням банківського фінансування від українських банків. Фінансування від українських банків у сьогоднішніх реаліях дуже дороге і вкрай обмежене в обсязі капіталу, який банки готові видати на один проект. Кредитна лінія на великий девелоперський проект в Україні від комерційного іноземного банку – по суті знакова подія», – прокоментував керуючий директор Colliers International (Україна) Олександр Носаченко. 

Нагадаємо, ТОВ «Мартін» входить в єдину групу компаній з мережею продуктових супермаркетів Novus і девелоперською компанією Stolitsa Group, основними акціонерами яких є інвестори з Литви.

Дворівневий багатофункціональний комплекс Retroville розташований за адресою проспект Правди, 47 на кордоні столичних житлових масивів Варшавський і Виноградар. Загальна площа об’єкта становить 122 729 кв. м, з яких 11 147 кв. м займає бізнес-центр класу «B», а 80 718 кв. м – торгово-розважальний центр.

Будівельна готовність ТРЦ і БЦ Retroville становить близько 70%. Завершити роботи девелопер планує в грудні 2019 року, а відкриття об’єкта заплановано на перший квартал 2020 року.

Згідно з даними про залучених орендарів, заповнюваність ТРЦ Retroville становить 65%, а заповнюваність бізнес-центру – 45%. Якірним орендарем БЦ виступить головний офіс мережі супермаркетів Novus, а якірними орендарями ТРЦ – супермаркет Novus, кінотеатр Multiplex, дитячий розважальний центр Fly Kids, будівельний гіпермаркет Leroy Merlin, магазин товарів для дому JYSK в оновленому форматі, магазини електроніки Eldorado, Фокстрот, MOYO, а також фітнес-клуб SportLife.

При цьому пул орендарів ТРЦ активно поповнюється: фіналізовані домовленості з такими торговими операторами, як Broсard, McDonalds, Salateira, Intertop, Ecco, Skechers, Evrasia, Tezenis, Calzedonia, Intimissimi, Цитрус, Stem, Walker, Oggi, Under Armour, KFC, Sportmaster , Ostin, Fun Day, Librarium та багатьма іншими.

Паралельно з будівництвом об’єкту, активно розвивається інфраструктура району. У розташованому поруч житловому масиві «Варшавський» вже здано в експлуатацію 12 будинків, а після закінчення забудови, населення всього масиву складе понад 100 000 жителів.

Активно ведеться будівництво метро в безпосередній близькості до об’єкту. Для цього містом виділені необхідні кошти. Станції метро «Мостицька» і «Проспект Правди» будуть розташовані в пішохідній доступності від Retroville.

Читайте також – 

Час гігантів: топ-20 найбільших торговельних центрів України


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку