Головна > Новини > Офіційна заява Асоціації рітейлерів України щодо загрози епідемії вірусу COVID-19 і її вплив на сферу роздрібної торгівлі
Офіційна заява Асоціації рітейлерів України щодо загрози епідемії вірусу COVID-19 і її вплив на сферу роздрібної торгівлі

Офіційна заява Асоціації рітейлерів України щодо загрози епідемії вірусу COVID-19 і її вплив на сферу роздрібної торгівлі

Профільне об’єднання гравців ринку роздрібної торгівлі України підтримує дії влади щодо захисту населення від поширення вірусу COVID-19, а також закликає уряд і місцеву владу країни докласти всіх зусиль для пом’якшення наслідків введеного карантину і закриття магазинів для вітчизняного бізнесу.

Цей матеріал також доступний російською мовою

З 17 березня в Україні введено глобальний карантин у зв’язку із загрозою епідемії короновірусу COVID-19: закриті торгово-розважальні центри та магазини (крім продовольчих і аптек), ресторани, розважальні заклади та спортивні клуби. З огляду на доведену небезпеку даного вірусу для здоров’я і життя людей, а також темпи поширення вірусу в Європі й світі, Асоціація рітейлерів України підтримує вжиті заходи для обмеження поширення вірусу.

На позачерговому засіданні Верховної Ради 17 березня був прийнятий законопроект, який визнає введення жорсткого карантину в Україні форс-мажорними обставинами. Також парламент прийняв у цілому законопроект, який звільняє від сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ) всіх фізичних осіб-підприємців терміном на три місяці; скасовує штрафи за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ або неподання звітності; скасовує податок на комерційну нерухомість і землю; відкладає обов’язкове введення РРО для всіх категорій платників єдиного податку.

Асоціація рітейлерів України вітає такі кроки влади, як ряд першочергових заходів, які дозволять пом’якшити наслідки введення тотального карантину на всій території України.

При цьому хочемо звернути увагу на ряд важливих факторів, які влада не врахувала або не в достатній мірі врахувала при розробці заходів щодо протидію вірусу, і які можуть значно погіршити становище операторів роздрібної торгівлі внаслідок запровадження карантину, у зв’язку з чим пропонуємо:

  1. Крім продуктових магазинів та аптек дозволити роботу непродуктовим торговим точкам з окремим входом.
  2. Спільно з ТПП України видати роз’яснення, які юридичні наслідки визнання карантину на національному рівні форс-мажором, і які наслідки для орендодавців і орендарів несе цей факт. Позиція Асоціації – в зв’язку з визнанням карантину форс-мажорними обставинами звільнити орендарів в закритих ТРЦ від сплати орендної плати в повному обсязі, зобов’язавши сплачувати тільки комунальні та експлуатаційні витрати (після перерахунку цих витрат у зв’язку з введенням карантину та закриттям торгівельних центрів згідно з принципа нарахування open book).
  3. Рекомендувати рітейлерам перевести всіх співробітників центральних офісів і дирекцій на віддалену роботу (якщо така можливість передбачена їхніми службовими обов’язками).
  4. Зобов’язати всіх операторів торгових мереж забезпечити відкриті магазини та співробітників в них антисептиками та засобами захисту для запобігання поширенню вірусу.
  5. Закликаємо членів Асоціації рітейлерів України та інших гравців ринку роздрібної торгівлі показати соціальну відповідальність бізнесу і не збільшувати націнки на найбільш затребувані товари та послуги, не проводити масових скорочень персоналу, і проявляти повагу як до співробітників, так і до постачальників та інших контрагентів.
Про автора