Головна > Новини > Регіональні новини > Новини ТРЦ: Respublika, XIT Mall, Екватор, Blockbuster Mall та інші
Новини ТРЦ: Respublika, XIT Mall, Екватор, Blockbuster Mall та інші

Новини ТРЦ: Respublika, XIT Mall, Екватор, Blockbuster Mall та інші

Будівництво ТЦ XIT Mall в Києві, проблеми продажу ТРЦ Resbulika, реновація ТРЦ Екватор у Бердянську, арендні ставки в Києві та інші.

Цей текст доступний також російською мовою

У Києві відкриється 4-рівневий ТЦ XIT Mall

Відкриття нового столичного торгового центру заплановано на весну 2021 року неподалік від станції метро Житомирська. Якірним орендарем торгового центру стане супермаркет Novus. Як повідомила RAU консалтингова компанія RDA, яка виступає брокером ТЦ XIT Mall, об’єкт буде знаходитися на проспекті Перемоги, 134/1. Загальна площа чотирирівневого комплексу складатиме близько 16 000 кв. м, орендна – 9600 кв. м.

Окрім продуктового супермаркету, в торговому центрі розмістяться до 80-ти магазинів, ресторани та кафетерії. При цьому в ТЦ буде реалізована простора торгова галерея з сучасним інтер’єром, прямим доступом із станції метро та паркінгом на 180 автомобілів.

Будівництво ТЦ XIT Mall розпочалося ще в 2018 році, а введення об’єкта в експлуатацію заплановано вже навесні 2021 року.

У Києві відкриється 4-рівневий ТЦ XIT MALL з супермаркетом Novus

Продаж ТРЦ Resbulika можуть визнати незаконним, переможець аукціону оскаржить рішення

Антимонопольний комітет України підозрює компанії, які брали участь в аукціоні з продажу прав на ТРЦ Respublika, в антиконкурентних узгоджених діях. Як повідомляє проект Ліга Антитрасту, на засіданні АМКУ 24 вересня розглядатиметься питання про порушення компаніями ФК Фінгруп Фактор, ФК Толкфін і Солтекс Капітал законодавства про захист економічної конкуренції. Компаніям інкримінують антиконкурентні узгоджені дії на аукціоні, проведеному Фондом гарантування вкладів в системі Prozorro.sale.

На цьому аукціоні, який відбувся у лютому 2019 року, компанія Солтекс Капітал за 777 млн грн придбала права вимоги банку Надра за кредитними договорами, в заставі по яким був недобудований ТРЦ Respublika. Загалом права вимог у сумі становили 2,6 млрд грн, тобто його продали з дисконтом 70%.

ТОВ “Солтекс Капітал” вважає, що жодних порушень процедури проведення аукціону не встановлено. “Умови проведення голландського аукціону виключають необхідність змови, вона у цьому випадку не має сенсу, адже аукціон вважається таким, що відбувся, навіть якщо в ньому взяв участь один учасник. На відміну від торгів щодо державних закупівель, в яких необхідна участь в торгах не менше двох учасників”, – йдеться у прес-релізі компанії.

Переможець аукціону з продажу ТРЦ Respublika оскаржить рішення АМКУ про змову під час торгів

В ТРЦ Blockbuster Mall відкрився парк Galaxy площею близько 15 000 кв. м

Розважальний парк Галактика відкрився в ТРЦ Blockbuster Mall у вересні та об’єднав класичні атракціони з развагами на основі віртуальної та доповненої реальності. Серед розваг для найменшої аудиторії у парку представлені дитячий майданчик для ігор площею 1500 кв. м, батути, лабіринти, редемпшн і ніндзя-парк.

Для старшої – картинг, ігрові апарати та віртуальна реальність. Наприклад, на атракціоні Wind Star задіяна VR-система, що дозволяє кожному відчути повітря під крилом умовного пароплану та пережити яскраві емоції. Головною космічною розвагою парку став Cozmojet — унікальний атракціон, що дозволяє поєднати керування справжнім космічним кораблем з комп’ютерною грою.

Як виглядає парк Галактика в ТРЦ Blockbuster Mall  – дивіться в нашій фотодобірці.

В ТРЦ Екватор у Бердянську планується реновація

Мережа ТРЦ Екватор найближчим часом розпочинає реконструкцію свого найпівденнішого об’єкта в Бердянську. У вересня концепцію оновленого торгового центру було презентовано на виставці індустрії рітейлу і девелопменту RAU Expro-2020. Оновлена концепція торговельного центру передбачає облаштування кругової галереї, що дозволить розширити асортиментну матрицю товарів та послуг шляхом збільшення кількості орендних секцій і залученням нових, мережевих магазинів, які ще не працюють у Бердянську.

«Завдяки реконструкції та рестайлінгу ТРЦ Екватор у Бердянську, ми плануємо створити місце, куди жителі та гості міста приходитимуть за покупками, які задовільнять потреби кожного відвідувача. Реалізація проекту передбачає комплексний підхід до оновлення вже сформованого міського середовища», – коментує операційний директор мережі ТРЦ Екватор Лариса Первіненко.

Реновація ТРЦ Екватор у Бердянську: Новий концепт – необмежені можливості

Budhouse Group стала партнером Асоціації рітейлерів України

Budhouse Group – частина великого інвестиційно-промислового холдингу, що працює в секторах енергетики, сільського господарства та нерухомості України. Почавши інвестиційну діяльність в 2009 році, BHG концентрується на великих проектах з розвитку нерухомості в Україні. Діяльність компанії грунтується на інвестуванні, розвитку й управлінні активами нерухомості.

Станом на 12 жовтня 2020 року портфель Budhouse Group включає три діючих  ТРЦ: Forum Lviv (Львів), Fabrika (Херсон), Lubava (Черкаси). На весну 2021 року запланований початок експлуатації ТРЦ Nikolsky (Харків). Ще ряд ТРЦ знаходяться на різних стадіях девелопменту: Khortitsa (Запоріжжя), Yessa (Одеса), Hartz (Київ). Також серед об’єктів Budhouse Group: елітний житловий комплекс Linden Luxury Residences (Київ), готель і бізнес-центр Khortitsa Palace (Запоріжжя).

Керівництво та колектив RAU вітають Budhouse Group серед партнерів профільного об’єднання провідних гравців українського ринку роздрібної торгівлі.

Budhouse Group стала партнером Асоціації рітейлерів України

Shopping Centre Awards 2020: RAU представила рейтинг кращих ТРЦ України

Асоціація рітейлерів України представляє повний список і оцінки всіх торгово-розважальних центрів, які брали участь в конкурсі “Кращий ТРЦ” в рамках RAU Awards-2020. Мета дослідження – надати рітейлерам консолідовану інформацію про об’єкти торговельної нерухомості та допомогти зрозуміти: наскільки встановлена ​​девелопером вартість оренди відповідає якості ТРЦ і послуг, що надаються.

Найуспішніші ТРЦ країни боролися за перемогу у восьми номінаціях. Окрему нагороду вручили людині, яка найбільше зробила для розвитку торгової нерухомості в країні – «Персона року в девелопменті». RAU публікує остаточні підсумки конкурсу серед торгово-розважальних центрів.

Shopping Centre Awards: рейтинг лучших ТРЦ Украины

Аналітики CBRE Ukraine: арендні ставки в Києві просіли

Орендні ставки в ТРЦ за довготривалими договорами знизилися на 5-10% з початку року у зв’язку з переглядом умов через масштабний локдаун, спровокований пандемією коронавірусу. Як розповіли The Page аналітики CBRE Ukraine, наймасштабніше просідання сталося в центрі міста. Так, за підсумками І півріччя орендна ставка в кращих топових торгових центрах становила $80-110/кв. м на місяць, водночас у ІІ півріччі 2019 року вона досягала $85-115/кв. м. В інших ТРЦ показник за підсумками І півріччя нинішнього року був на рівні $40-60/кв. м на місяць.

В той же час середня вакантність на ринку зросла на 6,6% (+2,1 в.п. з початку року), що пов’язано з введенням нових торгових площ. Йдеться про ТРЦ Retroville (80 700 кв. м), – говорять аналітики компанії CBRE Ukraine.

Читайте також

Новини ТРЦ: Victoria Gardens, Nikolsky, ОЛДІ, Злата Плаза, Океан та інші

Про автора
Николай Маранчак

Журналист / Head of Digital Marketing Ассоциации ритейлеров Украины

Всі статті від автора